8 pravidel pro nakupování na Aliexpress

Autor: Ivetka
Úterý, 8 Květen, 2018

Komentáře: přidej komentář.

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdičky (Hlasů: 1 543 , Průměr: 5,00)


Ráda bych se s vámi podělila o pár triků a tipů, které mi pomáhají při nákupech na internetu. Nakupuji přes internet z celého světa již 10 let a tak věřím, že se to na mých zkušenostech odrazilo. V tomto článku jsem se zaměřila hlavně na Aliexpress, ale stejná pravidla platí i pro ostatní zahraniční e-shopy 🙂

1. Odkud vlastně objednávám

Není snad nic horšího než objednat ze stránky, o které nic nevím. Není nic snazšího než si o takové stránce rychle a jednoduše zjistit něco víc. Stačí do Google.com zadat název dané stránky a doplnit to – recenze, recenzie (www.Alirenceze.cz), reviews, Bewertungen. Většinou jsou recenze vyjádřené hvězdičkami či procenty a ty pochopíte i bez znalosti jazyka.

2. Vím něco o webové stránce?

Pokud nám vyhledávač k dané stránce nenajde vůbec nic – měl by to být signál, že něco je špatně. Nemusí to hned znamenat, že jste na podvodné stránce, jen je důležité být ostražitý. Základem je prohlédnout si možnosti platby na takové stránce. Pokud je tam možnost platit přes službu Paypal – rozhodně ji využijte! Paypal vám nabízí ochranu, kterou vám platba přes vaši kartu prostě nenabízí. Většina bank opravdu nebude řešit, že vy jste si něco objednali a ono to byli podvodníci. Na Aliexpress se nemusíte bát platit kartou, protože je to bezpečné a vaše peníze odesílá Aliexpress prodejci až po vašem potvrzení, že jste objednávku obdrželi a jste s ní spokojen. Jmenuje se to Buyer Protection (ochrana kupujícího). Také je důležité zkontrolovat všechny náležitosti jako – adresu, ičo / dič * na anglických stránkách tuto informaci většinou najdete v kolonce – Terms and Conditions *, podmínky nákupu, vrácení zboží atd. Podvodníci většinou tyto informace na stránce nemají – většina lidí na to opravdu zapomíná a tyto informace je netrápí. Níže najdete info proč by vás tyto informace měly zajímat.

3. Podmínky nákupu

Základem při objednávání je nejen vědět zda je stránka ověřena, ale také znát její podmínky nákupu, podmínky objednání, platby, vrácení zboží – prostě všechny informace, které k nákupu potřebujete. Tyto podmínky vám mohou pomoci při řešení sporu a pomoci vám tak ochránit vaše peníze. Jen zákazník, který zná svá práva a umí se za ně postavit, má největší šanci na ochranu svých peněz. Nebojte se toho a svá práva – práva zákazníka využívejte!

4. Práva kupujícího a prodávajícího

Podmínky však nehrají jen ve váš prospěch. Netřeba zapomínat, že se v nich nacházejí i důležité informace pro prodejce. Například informace, že poštovné při zasílání zboží zpět prodejce neproplácí. Také informace o doručovacích časech. Pokud si prodejce z Aliexpress stanoví čas na doručení 25-50 dní – opravdu není na místě se na 30. den stěžovat kde máte zboží. Je potřeba si to uvědomit a také s tím počítat. Buď přistoupíte na tato pravidla nebo pro vás daná stránka / daný prodejce prostě není ten pravý.

5. Co si to vlastně objednávám

Je důležité si uvědomit, že nakupujete a tudíž vás chce prodejce zaujmout. Funguje to všude stejně – většinou se láká na nízké ceny, nálepky se slovem akce, u oblečení na krásně sladěné figuríny. Na internetu prodává fotka. Z většiny fotek je jasné, že jsou to fotky stažené z internetu a oblečení je podle nich jen ušité. Všimněte si, že někteří prodejci uvádí informaci, že dané zboží je POUZE inspirováno fotografií. Počítejte tedy s tím, že se nejedná o stejné zboží. Je dobré si to uvědomit a snažit se vybírat si u prodejců s reálnými fotografiemi, číst feedback jestli se tam náhodou reálná fotka nenajde, případně zkusit projít více prodejců. Jako první v Česku a na Slovensku začali takového reálné fotky shromažďovat a zveřejňovat na FB stránky Aliexpress – Realne fotky & Inspiration.

Při hledání reálné fotky vás až tak cena zajímat nebude – hledáte jen fotografii, abyste si uměli udělat představu co vás asi čeká. Vyhnete se zbytečnému zklamání. Většina zboží je opravdu šitá jen podle toho, co si prodejce myslí že vidí na fotografii. Takže pokud si myslí, že vidí slona na tom krásném tričku, zatímco vy tam např. vidíte koně – bude tam prostě opravdu ten slon. Projděte si tedy nejprve recenze a potom objednávejte.

6. Je třeba mít soudnost

Sami znáte nejlépe své tělo, své proporce, co vám sedne, jaký materiál vám lichotí, co zakryje zda zvýrazní vaše partie. Při nákupu na internetu je důležité si uvědomit, že se nemůžeme vidět v zrcadle a potřebujeme ještě víc soudnosti. Pokud mám větší bříško, asi mi ty obtažené šaty co modelce krásně zvýrazňují vypracované břicho prostě nebudou sedět. Resp. na mně nebudou rozhodně vypadat stejně. Naše představivost hraje při nákupech velkou roli a mnohdy se necháme unést prodejní fotografií, zasloužíme si ale za své peníze mít zboží, který nám sedne a podporuje to, co je na nás pěkné – myslete na to.

7. Popisky zboží při nakupování

V běžném obchodě si můžete zboží vyzkoušet a osahat. Na internetu tuto možnost ztrácíte a proto je pro vás víc než důležité věnovat pozornost popisu produktu.

Důležité je věnovat pozornost celé stránce – nejen začátku, nejen středu – zbytečně si nevybírejte jen body, které vás zaujmou, ale opravdu si přečtěte všechno. Číňané mají zázračnou schopnost prodat vám ještě i vaše vlastní kalhoty, pokud uvidí, že byste je koupili. Proto jim jen tak nevěřte a stránce opravdu věnujte pozornost. Pokud najdete 2 různé informace o velikosti daného produktu – neváhejte prodejce kontaktovat a zeptat se, která informace je správná. Ze dvou jednoduchých důvodů: snadněji se rozhodnete zda zboží chcete nebo ne a v případném sporu to může sloužit jako důkaz – kdyby náhodou rozměry neseděli s tím co vám prodejce napsal.

8. Recenze Aliexpress v českém a slovenském jazyce – www.AliRecenze.cz

Recenze jsou to co pomáhá při výběru obchodu či prodejce. Ale potřeba je brát i s nadhledem a s jistou dávkou domýšlivosti. To, že někomu se šaty nelíbily neznamená, že vám se také nebudou líbit. To, že někomu nevyhovuje materiál neznamená, že vám nebude vyhovovat také. Každý máme jinou představu o tom co je příjemný materiál a co už bychom si na tělo nedali. Já nemůžu vystát čínskou krajku a na spodním prádle bych ji nechtěla – většině žen, ale přijde tato krajka příjemná. Dlouhé čekání také není velký minusový bod pro prodejce, mnoho lidí stále nechápe, že objednávání ze zahraničí jednoduše znamená delší čekací doby. Co je pro vás dlouhá doba? 10 dní, 20, 30,60? Nedejte se tím zmást a věnujte raději pozornost recenzím o velikostech, kvalitě ušití, podobě s obrázkem.

Tak jako vy rádi recenze čtete, neboť vám pomáhají – nezapomínejte je i vy dávat, abyste pomohli druhým. Dobrá recenze je k nezaplacení, pomáhá jak kupujícím tak obchodu se zlepšovat nebo držet si standart. Důležité je stále heslovitě napsat co bylo dobré a co špatné. Určitě nevyjadřujte svůj názor jen číselně či hvězdičkami – tato recenze nemají velkou vypovídací hodnotu!

Určitě si po přečtení tohoto článku najděte chviličku a přidejte recenzi, která bude přínosná ostatním kupujícím. >> www.AliRecenze.cz <<

Přeji vám hodně vydařených nákupů, pozitivních hodnocení a hlavně spousty krásných úlovků. Jestli hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete na www.CeskyAli.cz. Další články, které by Vás mohly zajímat jsou 7 nejčastějších chyb při nakupování na Aliexpress nebo Jak koupit iPhone na Aliexpress.

A aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

Danka Wawreková


alisuperstar-logo

POZOR: Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte! Co všechno pomůcka umí?

1. Srovnává ceny produktů

2. Zobrazí cenovou historii produktů

3. Přepočítá ceny na české koruny

4. Ověří důvěryhodnost prodejce

5. Vyhledává podle obrázků

6. FB komentáře pro každý produkt

7. Odkazy na značkové zboží

8. Hlída Vám ochrannou lhůtu

Více informací najdete na www.AliSuperstar.cz a taky v našem podrobném článku , kde vysvětlujeme, co všechno doplněk umí a jak ho používat.

Přidat do prohlížeče CHROME

Přidat do prohlížeče OPERA

Přidat do prohlížeče MOZILLAZapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.


Více:
roboticky vysavac iLife aliexpress gearbest srovnani recenze
iLife robotický vysavač – V5, V5S PRO, X5, V7, V7S, A4, A4s, A6

Robotické vysavače představují praktický, pohodlný a zábavný způsob úklidu v domácnosti. Někdy může vysoká cena odradit od jejich koupě, ale...

Zavřít