Dioptrické brýle a skla z Aliexpress – srovnání

Autor: Český Aliexpress
Úterý, 8 Květen, 2018

Komentáře: přidej komentář.

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdičky (Hlasů: 2 675 , Průměr: 4,99)

Jelikož se mě dost lidí ptá na mé zkušenosti s brýlemi z Číny, rozhodl jsem se tedy napsat recenzi. Recenze bude zaměřena na multifokální brýle, které jsem si vyzkoušel objednat poté, co mi přišly brýle do dálky v perfektní kvalitě a stavu. Jde o komplet skel i rámečků. Zároveň srovnám tyto brýle s brýlemi, které jsem si nechal vyrobit v České republice.

Doporučuji také nainstalovat pomůcku do prohlížeče Aliexpress Supertar, která Vám zobrazí cenovou historii produktu a ceny v Kč. Na všechny jeho funkce se podívejte do článku Historie a srovnávač cen. 

 

Jaké mám dioptrie?

Mám 2,5 a 4,5 dioptrií včetně 4,5 cylindrů, tudíž je výroba pracnější a zde si připlácím 100% ceny skla – v Číně to dělá 10 dolarů!

Cena brýlí v ČR vs cena v Číně

Cena brýlí z Česka (obr. v levo dole):

  • 20 000 Kč skla (Shamir Autograph III) + 5 000 Kč rámeček (Německý výrobce)

 

dioptricke bryle aliexpress cina2

 

Cena brýlí z Číny:

  •  75,32 euro cena obou skel
  • 11,84 euro alu rámeček
  • 7,9 euro příplatek za náročnost výroby
  • Cena po přepočtu kurzu a sleva u výrobce dělala nakonec 2 175kč !!!

 

Odkaz na prodejce brýlí z Aliexpress

 

Srovnání

Brýle z Aliexpress mi na hlavě sedí výborně a vidím přes ně výborně, jak do dálky tak na čtení (což je nejpodstatnější)!Když je srovnám s drahými brýlemi z Česka, musím přiznat, že komfort vidění je trochu menší a spočívá v užším zorném poli přechodu pohledu z dálky do blízka. V praxi to znamená delší dobu na přizpůsobení a naučení se vidět přes ně při práci na počítači. Jelikož jsem si je koupil na zkoušku a jsou určeny do práce kde svařuji, brousím a taky čtu výkresy, tak tohle pro mě neznamená žádné omezení.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 5

 

Na fotografii je vidět rozmístění zón vidění pro blízko a dálku u obou výrobců, aby jste lépe pochopili co mám na mysli.

 

dioptricke bryle aliexpress cina

 

Další věc které jsem si všiml až třetí den nošení brýlí a z čehož jsem byl opravdu překvapen je číslo, které jsem spatřil a které jde vidět VÝHRADNĚ při určitém směru osvětlení a jen z jistého úhlu pohledu. Trvalo mi asi půl hodiny, než se mi ho podařilo vyfotit pomocí makro-objektivu s mezi-kroužkem! Proto tam vidíte i drobný prach – okem nepostřehnutelný!

 

dioptricke bryle aliexpress cina 4

 

Toto číslo není vidět při nošení brýlí a i když se zaměřuji na místo kde je, tak ani v nejmenším nevadí při nošení. K čemu číslo slouží netuším. Je i na druhém skle a v jiném místě a spíše více u středového kraje – u sedýlek.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 3

 

Po nasazení a celodenním nošení se mi hlava netočila, nebolela a viděl jsem skvěle. 

 

Tloušťka skel

Všimněte si srovnání tloušťky skel při pohledu zespoda obou brýlí. Ty tlusté bez rámečku jsou tenčené skla a ČR!!! Samozřejmě za nemalý příplatek, a ty druhé tenčí z Číny. Čekal jsem spíše, že z Číny dorazí ještě silnější skla. Když jsem je vybalil a uviděl jak jsou skla tenká, tak jsem si hned říkal, že to asi pokazili nebo udělali opět jen do dálky. Ale nic nepopletli a jsou famózní!

 

Jak jsem prodejci vysvětlil jaké brýle potřebuji

Prodejci jsem poslal naskenovaný recept s PD (vzdálenost zornic), vybral jsem skla a rámeček a vše probral s prodejcem – je velmi ochotný a rychlý v odpovědích na dotazy. Dále jsem si poměřil rámečky aby byly zhruba podobné těm co mám doma a sedí mi – šířka rámečku, délka ruček a výška rámků

 

Doprava, DPH a CLO

Clo ani DPH jsem neplatil. Brýle mi dorazily za 4 týdny.

 

Závěr

Takže na závěr pokud mohu srovnat oboje brýle, rozdíl cen cca 25 000 Kč versus 2 200 Kč je v komfortu vidění, který bych osobně ocenil maximálně 3 000 Kč. Ale částka, kterou jsem ušetřil je abnormální a ten komfort rád oželím. Kdo tedy chce kupovat z Čech, ať kupuje, kdo z Číny, ať kupuje. Každý strůjcem svého štěstí a taky závisí jak má člověk hluboko do peněženky, to je jasné. Tak jen tolik má zkušenost. Pokud máte ještě nějaké dotazy, tak je napište prosím do komentáře.

 

Radomír Pekarík

 


alisuperstar-logo

POZOR: Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte! Co všechno pomůcka umí?

1. Srovnává ceny produktů

2. Zobrazí cenovou historii produktů

3. Přepočítá ceny na české koruny - Kč

4. Ověří důvěryhodnost prodejce

5. Vyhledává podle obrázků

6. Odkazy na značkové zboží

7. Hlída Vám ochrannou lhůtu

Více informací najdete na www.AliSuperstar.cz a taky v našem podrobném článku , kde vysvětlujeme, co všechno doplněk umí a jak ho používat.

Přidat do prohlížeče CHROME

Přidat do prohlížeče OPERA

Přidat do prohlížeče MOZILLAZapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.

Český Aliexpress - Ali v češtině

Více:
aliexpress-vanoce-tatinka-darek-tipy-cz
4.Díl – Vánoční dárek pro tatínka z Aliexpress

Tatínkové jsou naši první muži, ke kterým vzhlížíme a naprosto jim věříme. Dárek pro tatínka může být vtipný nebo praktický....

Zavřít