55. Kde najdu fakturu na zboží z Aliexpress?

7
1733
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (246 hlasů, průměr: 4,98 z 5)
Loading...

Aliexpress přidal na své stránky novou funkci, a to je stažení si faktury k zakoupenému zboží. Tato funkce se Vám bude hodit například při vyplňování celního hlášení nebo dokazování, že jste již DPH zaplatili. Více o problematice k novému zákonu o DPH najdete v sekci Info k DPH.

Kde si můžu stáhnout fakturu k objednávce z Aliexpress?

Po přihlášení na účet Aliexpress vyberte v menu My orders – moje objednávky.

Faktura Invoice Aliexpress download stahnout moje objednavky CZ

Zobrazí se Vám seznam objednávek, které jste udělali na Aliexpress. Najděte si produkt, ke kterému potřebujete fakturu. V pravé části u produktu najdete tlačítko Download Invoice – Stáhnout fakturu. Klikněte na stáhnout fakturu. Faktura se Vám automaticky uloží do počítače ve formátu PDF.

Fakturu je možné stáhnout pouze k produktům od data 1.7.2021.

Aliexpress tax DPH faktura invoice stazeni CZa

Jaké informace najdu na faktuře Aliexpress?

Na obrázku vidíte fakturu staženou přímo z Aliexpress. Důležité části máte přeložené do českého jazyka. Například číslo faktury, datum vystavení, název obchodu, číslo objednávky, výši DPH, částku v USD, částku v EUR, přepočet z USD na EUR a k tomu směnný kurz, atd.

Adresa prodejce není na faktuře uvedena.
Přikládáme zde adresu Aliexpress:

Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited,
8 Shenton Way, #45-01 AXA Tower, Singapore

Faktura Invoice Aliexpress download stahnout EUR USD wm CZ

Jaké je IOSS číslo Aliexpress?

Na faktuře bohužel není zobrazeno IOSS číslo („Import One Stop Shop“, což znamená „jednotné správní místo pro dovoz“. Toto číslo je potřeba uvést při vyplnění celního prohlášení (pokud bude nutné ho vyplňovat).

IOSS číslo Aliexpress: IM5280002556
Máte už doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar?

Jestli ještě nepoužíváte doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar, tak ho doporučujeme vyzkoušet. Tato pomůcka je jedinečná a pomůže vám lépe se orientovat při nákupech na Aliexpress. Díky ní zjistíte třeba historii cen u každého produktu, zjistíte jaké má hodnocení prodejce od kterého si zboží kupujete, vyhledáte si jakýkoliv produkt na Aliexpress dle libovolného obrázku z internetu, stránky Aliexpress si nově můžete strojově přeložit do češtiny, dále se vám veškeré ceny budou zobrazovat přepočtené na české koruny. Za zkoušku nic nedáte. Vše je ZDARMA. Doplněk již používá 30 000 uživatelů. Přidejte si ho do prohlížeče i vy zde.

7 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den. Mohu se zeptat? Ta adresa uvedená zde, je zároveň adresa, kterou budu uvádět vždy na tom vyplňování celního prohlášení pro eCep ? A ještě jedna otázka. Směrovací číslo tam nemají? Děkuji

 2. Dobrý den,

  potřebuji radu. Když budu nakupovat na IČO na AliExpressu, potřebuji FAP, ale bez DPH, je tato možnost? Děkuji za radu. Krásný den.

 3. Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Jen pro jistotu, není tedy žádná možnost vystavit FAP na celkovou částku bez rozpočítání DPH v dané měně?

  Děkuji a přeji Vám krásný den.

 4. Dobrý den, kde mám vyplnit IČO aby se mi ve faktuře objevila. Nikde jsem to nenašla.

  Potřebuji mít fakturu, daňový doklad v pořádku pro účetní

  • Dobry den, takova moznost na aliexpress neni, ze by jste si dopsali sve ICO. Zkuste ale napsat prodejci, treba vam ji individualne upravi. vse zalezi na domluve s nim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno