Bojíte se platit kartou na Aliexpress? Máme pro Vás řešení!

6
1122

Obsah

Kde si můžu Blesk peněženku koupit

 

Jak kartu nabíjet

 • přímo v administraci karty na internetu
 • na terminálech SAZKA
 • bankovním převodem

 

Jak s Blesk peněženkou zaplatit?

Platba v kamenném obchodě

BLESK peněženka má stejnou funkci jako jiná platební karta MasterCard. Při placení Blesk peněženkou ji vy, nebo prodejce vložíte do terminálu. Výše transakce je zobrazena na terminálu. Dále zadáte 4 místný PIN a potvrdíte stisknutím OK nebo ENTER. S Blesk peněženkou lze platit také bezkontaktně do maximální hodnoty 500 Kč. Blesk peněženku pouze přiložíte k terminálu a je zaplaceno. Pokud je částka vyšší, než 500 Kč, tak budete muset kartu vložit do platebního terminálu a zadat Váš PIN kód. 

Platba přes internet

Při nákupu přes internet je nutné při placení vybrat platbu kartou MasterCard. Dále vložíte 16-ti místné číslo Blesk peněženky a datum platnosti z přední strany. Pokud bude platební brána vyžadovat Vaše jméno a příjmení, tak ho tam napište, i když na Blesk peněžence umístěno není. Potom zadejte 3- místný bezpečnostní CVV2 kód

POZOR NOVINKA:

Od 1.ledna 2017 je potřeba svoji blesk peněženku ověřit online na stránkách bleskpenezenka.cz. Důvodem je zakonné ověření:

ZÁKONNÉ OVĚŘENÍ BLESK PENĚŽENKY NA ÚROVEŇ: OVĚŘENÁ KARTA: “ Z důvodu změn legislativy Evropské unie v oblasti prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, která upravuje mimo jiné i některá omezení užívání předplacených platebních karet, musí společnost MOPET CZ a.s. jako provozovatel služby BLESK peněženka přistoupit ke změnám limitů a plně je respektovat. Společnost MOPET CZ umožní tato omezení zmírnit zákonným ověřením klienta na dálku.“

K ověření budete potřebovat:

 1. vaši BLESK peněženku a bezpečnostní kartičku
 2. kvalitní fotokopii nebo sken občanského průkazu – obě strany
 3. kvalitní fotokopii nebo sken druhého osobního dokladu. Akceptujeme řidičský průkaz, pas nebo rodný list. V případě, že je držitelem BLESK peněženky osoba mladší 18 let, požadujeme také osobní doklady zákonného zástupce.
 4. fotokopii nebo sken dokladu prokazujícího vlastnictví bankovního účtu, kterého jste vlastníkem. Akceptujeme výpis z účtu, potvrzení od banky, u které je účet veden nebo smlouva o vedení účtu (nelze akceptovat printsceen obrazovky internetového bankovnictví). Pokud je držitel nezletilá osoba, požadujeme doklad od banky od jeho zákonného zástupce.
 5. vyplnit krátký dotazník o původu a účelu ukládaných finančních prostředků
 6. odeslat z Vašeho bankovního účtu, ke kterému nám posíláte výše zmíněný doklad, platbu ve výši 1 Kč na účet BLESK peněženky 3198888319/0800 s uvedeným Variabilním symbolem = telefonním číslem, které je s BLESK peněženkou propojené.

 

Celý postup KROK ZA KROKEM

 1. KROK – nejdříve si pořiďte kvalitní fotokopie nebo skeny dvou osobních dokladů a dokladu prokazujícího vlastnictví vašeho bankovního účtu. Podrobnosti viz výše odstavec “K ověření budete potřebovat”.
 2. KROK – jděte na stránky moje.bleskpenezenka.cz a pečlivě si přečtěte postup. Vyplňte číslo čárového kódu Vaší BLESK peněženky, které najdete na zadní straně karty a prvních 5 čísel PUKu z bezpečnostní kartičky. Poté doplňte všechny povinné osobní údaje z Vašeho občanského průkazu, vložte naskenované dokumenty a vyberte tip původu a účelu ukládaných finančních prostředků. Všechny tyto položky jsou povinné. Pokud není možné údaje uložit, není formulář kompletně vyplněn.
 3. KROK – ze svého bankovního účtu obratem odešlete platbu ve výši 1 Kč na bankovní účet BLESK peněženky 3198888319/0800 s uvedeným Variabilním symbolem = telefonním číslem, které je s BLESK peněženkou propojené.

Po odeslání žádosti vyčkejte na její zpracování a zpravidla do 5 pracovních dní, maximálně do 30 kalendářních dní, budete e-mailem informováni o provedení změny zákaznické úrovně vaší BLESK peněženky na úroveň: Ověřená BLESK peněženka.

 

Platby na Aliexpress jsou bezpečné a chránene ALIPAY, ať už platíte svojí kartou nebo Blesk peněženkou. Určitě se podívejte na články 7 nejčastějších chyb při nakupování na Aliexpress a na 8 pravidel pro nakupování na Aliexpress.

Aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1000 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

Kompletní informace o Blesk peněžence se dozvíte přímo na stránkách poskytovatele www.bleskpenezenka.cz.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno