Chci si koupit smartphone mobil na Aliexpress

0
4182


Chcete si koupit smartphone na Aliexpress, ale hlavou se Vám honí tyto otázky. Koupit smartphone z Aliexpress nebo nekoupit? Bude mobil z Číny „kšunt“? Jak jsou na tom padělky značkových telefonů? Bude vůbec fungovat až dorazí? Článek jsem psala z vlastní zkušenosti a na závěr přikládám i svůj subjektivní názor. Stejně jako jste mohli vidět v mém předchozím článku o Erotickém zboží z Aliexpress.


Můj první smartphone mobil z Aliexpress

Svět Aliexpress pohltí téměř každého, kdo do něj vstoupí. Většinou to začíná drobnostmi v podobě náušnic, samolepek  a různým blbinek za 20 kč. Potom získáte větší sebejistotu v nakupování a přesunete se k větším položkám za 200-400 Kč a tam většina i zůstane.

A pak jsou i tací, kteří se nebojí jít do několika tisícových částek a koupit na Aliexpress třeba smartphone. Mezi takové patřím i já. První smartphone jsem neobjednávala pro sebe, takže jsem  měla jen polovinu nervů z toho, co přijde.  První mobil, co jsem objednávala byl JIAYU G3 za cca 4 500 kč.  A opravdu přišel krásný kvalitní smartphone. Na dnešní dobu je hodně dobrý a pořád funguje. A to jsem ho kupovala začátkem roku 2014.


Kvalita smartphonu z Aliexpress

Kvalita je jistě kus od kusu nebo spíše značka od značky. Osobně bych spíše doručila originál  Čínské značky. Jako například JIAYU, THL, ZTE, XIAOMI. Všechny tyto značky mám odzkoušené a  byla jsem spokojená. Malou výjimku tvoří THL t6 pro, protože v době kdy jsem ho kupovala ještě něměl vypilované chyby. Na druhou stranu ho už mám více, než rok a stál pouze 2000 Kč. Když mi spadne takový smartphone na zem, tak mě to až tak nebolí.  Měli byste si vybrat smartphone, o který máte zájem a zjistit si o něm potřebné informace. Většina z  výše jmenovaných značek má i svoje české stránky, kde si přečtete parametry a skutečné poznatky majitelů.


Padělky smartphonu na Aliexpress

Samsung

Padělky jsou na tom už rapidně hůř. Proto si vždy vyžádejte od prodejce potvrzení, že se jedná o originál. Já jsem jednou nevědomky objednala fake Samsung s5. Cena telefonu je o trochu vyšší, než u originálu se stejnými paramtery. Ve výsledku pořád pořád platíte za „značku“, ačkoliv to vlastně značka není. Mobil měl pár chyb, které ovšem šikovný kamarád opravil. Dále bylo potřeba dokoupit novou baterku. Vše dobře dopadlo, protože mobil  funguje do teď, ale  za ty peníze co stál,  bych si osobně vybrala asi jiný.

iPhone

Jednou jsem pro někoho objednávala padělek iPhonu. Jediný požadavek byl, až je to iPhone 5 a je ve zlaté barvě. První problém  nastal, když  jsem vybírala konkrétní typ. Apple Vám nedává možnost si vybrat typ procesoru, jaké ramky, jen si vyberete velikost paměti.  Pokud jste úplný lajk, tak by bylo dobré, abyste věděli, co znamená „MTK 6582“ , „MTK6572“ nebo snapdragon  820  a jaký je v tom rozdíl. Jinak můžete udělat chybu  v tom, co vyberete a pak z toho můžete být zklamáni. Budete si stěžovat, že ten smartphone něco nezvládá a seká se. Další možností je, že si zbytečně připlatíte za procesor, který je pro Vaše potřeby „overkill“-  zbytečně dobrý. MTK a snapdragon jsou momentálně nejpoužívanější druhy procesoru. Apple  má svoje vlastní procesory s vlastním označením.  Pokud tedy moc procesorům nerozumíte, zeptejte se někoho zkušeného.  Je zcela zbytečné, abyste si koupili 8 jádrový mobil se snapdragonem 820, když telefon používáte na messenger a hraní Angry Birds.

Zpět ke koupit iPhonu. Smartphone dorazil v pořádku. Většinou projde v pohodě i celnicí, pokud jich nekupujete celou paletu. Další možností je poslat smartphone přes DHL a ty většinou vůbec nezajímá, co v balíčku máte. IPhone vyšel celkem  i s poplatky na 4 500 Kč ( s lepší výbavou) a musím říct, že  vypadal opravdu dobře (viz foto). Dala jsem ho do ruky člověku, co sám v kapse iPhone nosí a nevěděl, že má v ruce padělek dokud jsem mu to neřekla.


Reálná fotka iPhonu

aliexpress Smartphone z Aliexpress

Rozdíl, který možná pozná i lajk je ten, že tento smartphone nemá IOS, ale android, co se tváří jako IOS. Poznáte to ve chvíli, kdy  chcete něco stáhnout na AppStore. Budete přesměrováni na Google play, což osobně neberu jako něco spatného, tam to pravděpodobně stáhnete zadarmo.

K telefonu musíte počítat ještě nějaké poplatky, které se odvíjí od ceny smartphonu. Tedy pokud mobil stojí  necelých 5 000, počítejte s tím, že ještě cca 1 000 kč zaplatíte tady v ČR. Mobilní telefonu jsou od cla osvobozeny, zaplatit musíte DPH z hodnoty telefonu a nákladů na dopravu. Připravila jsem pro Vás ukázkový příklad výpočtu výsledné ceny mobilního telefonu objednaného z Číny.

  • Cena za mobil: 4912 Kč
  • Celní poplatky bez DPH: 180 Kč
  • Celková částka ke zdanění: 5092 Kč 
  • Výsledná daň za služby poště a za mobil: 1069 Kč (21 % DPH)

 

Celkovou cenu za mobil tedy dopočítáme, tak že si vezmeme cenu za mobil 4912 Kč + celní poplatky 180 Kč + DPH (21 %) 1069 Kč = 6161 Kč

 

Závěrečné doporučení

Já osobně si koupím další mobil Aliexpress. Za tu dobu, co objednávám už mám své prodejce, ke kterým se ráda vracím. Většinou jsou mnohem přístupnější a vstřícnější, než většina českých obchodů. Ovšem nedoporučuji kupovat napodobeniny, ne že bych patřila k těm  uhýkaným slečnám co křičí, že mít fake je ubohé, jde pouze o kvalitu samotného zařízení. Nedoporučuji kupovat  i takové ty No name značky, ale vřele vám můžu doporučit originální čínské značky ( taky vám to spojení připadá úsměvné?). Já osobně  mám  v plánu si koupit nový mobil a to konkrétně XIAOMI MI4C.

Mně je celkem jedno, kdo co má a na co má. Osobně je podle mě větší cvok, ten kdo vyplázne 20 000 Kč za mobil s jablkem, který má stejné parametry jako jiný mobil bez „nakousnutého jablka“ za 5 000 Kč.   Podle  nedávných informací, co jsem slyšela v rádiu, bude nový iPhone velmi inovativní a přijde s něčím naprosto nevídaným a novým. Bude voděodolný! Vážně? A kde je na tom něco převratného?

Věřím, že pro Vás bude rozhodování o koupi z Aliexpress smartphonu jednodušší. Budu ráda když napíšete svůj názor do komenáře pod článek.

Dále by Vás mohl zajímat článek o mobilních telefonech Srovnání Huawei Mate 7 a 8 na Aliexpress nebo Jak koupit iPhone na Aliexpress . Nezapomeňte si také přečíst článek o clu a DPH. Mobilní telefonu jsou od cla osvobozeny, zaplatit musíte DPH z hodnoty telefonu a nákladů na dopravu. Aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1000 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

Veronika Procházková

Databáze odpovědí Aliexpress

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno