Mini DRONY z Aliexpress – recenze a zkušenosti

0
1088

 

Hexacoptera JJRC H20

Tento poslední mini dron má 6 vrtulek, proto jej nazývám hexacopterou. S těmito vrtulkami má výbornou stabilitu ve vzduchu a svoji pozici si drží i za mírného větru. Ochranu vrtulek sice má, ale není tak odolná jako u drona H36. Vrtulky nezlomíte, ale spíš se časem poškodí jejich ochrana. I tento dron je od firmy JJRC a disponuje akrobatickým módem včetně výměnné baterie. Jde s ním létat i za mírného větru. Dron je dobře osvětlený a dá se s ním létat i venku v noci. Mezi jeho přednosti patří přesné ovládání a dobrá stabilita.

Parametry:

– rozměr 105x100x25 mm
– ovládací vzdálenost do 50 m
– čas letu 5-6 minut
– doba nabíjení jedné baterie 40 min
– baterie 3,7V 150mAh

 

Výhody: 6 vrtulek, létání za mírného větru, akrobatický mód, vyměnitelná baterie

Nevýhody:  minimální ochrana vrtulek

Reálné foto:

Hexacoptera - mini dron JJRC H20 Aliexpress

Hexacoptera - mini dron JJRC H20 Aliexpress

Odkazy:

Hexacoptera JJRC H20 Hexacoptera JJRC H20

Náhradní díly a údržba:

Ve všech balíčkách jsem dostal náhradní vrtulky, nabíjecí kabel a manuál v AJ. Drony jsou sestaveny tak, aby se snadno každá část dala vyměnit. Pro aspoň trochu zručného člověka by to neměl být žádný problém. Náhradní díly se dají snadno sehnat na Aliexpressu jako např.: motorky, torza dronu, náhradní baterie, ovládací panely. Je potřeba udržovat motorky v dobrém stavu a odstraňovat z vrtulek nepořádek, prach, vlasy, atd. Drony by neměly být používány za deště či v nadměrně vlhkém prostředí.

Problémy:

– Pokud se po pádu netočí jedna z vrtulek, je zapotřebí zkontrolovat zda-li není vrtulka přimáčklá k torzu drona, a tak se znemožní rotace vrtulky, zkontrolovat připojení napájecích kabelů k motórku, případně ho vyměnit
– Pokud po pádu neletí vůbec, je nutné zkontrolovat konektor od baterie nebo mechanické poškození ovládacího tišťáku
– Po pádu drona je nutné zkontrolovat mechanické poškození. Případně ulomenou část zkusit slepit.

 

 

 

TIANQU XS809W RC Quadcopter – s kamerou

 

Představuji vám chytrý dron, který se jmenuje Visuo siluroid a můžete ho pohodlně složit. Mezi jeho přednosti patří automatické vzlétnutí, udržení výšky, návrat na domácí pozici a online přenos videa pomocí wifi přes 2 MPx kamerku v rozlišení HD. Dron mě velmi zaujal protože se vejde do menší tašky nebo batohu. Má skládací ramena, a tím je dokonale flexibilní. Ovládá se přes vladač 2,4 GHz a je na něm i držák na mobil. Na tomto ovladači je vše co potřebujete, a když ho náhodou zapomenete doma, jde ovládat i mobilem přes wifi. Dron má i online přenos videa pomocí 2 MPx kamerky, záznam není až tak kvalitní, ale stojí za to.
Rozměry: 43.00 x 29.00 x 8.20 cm
Ovládací zvdálenost: 80 m
Čas letu: 8-10 min
Doba nabíjení: 60 min
Kamera: 2 MPx
Výhody: vyměnitelné baterie, udržení výšky, návrat k ovladači, flexibilita, WiFi
Nevýhody: křehčí konstrukce ramene (lze zpevnit izolepou)
TIANQU
 TIANQU
TIANQU
TIANQU

Odkazy:

TIANQU XS809W RC Quadcopter

 

 

Závěrem: Mini drony jsou skvělá hračka pro děti i dospělé

Skvělé drony dělá firma JJRC a s nima si užijete spoustu legrace. Drony mají vyvažovací gyroskop, takže ovládáme pouze tyto pohyby: nahoru, dolu, doprava, doleva, dopředu, dozadu a jeho rotaci. Doporučený věk je 14 let, létat s nimi však dokážou i děti od 10 let. Je to skvělá zábava za málo peněz. Když se něco rozbije, snadno seženete náhradní díly a vyměníte to. Všechny drony co jsem zkoušel, byly v pořádku. Nechyběly jim žádné věci a přišly v originální krabičce. Jestli máte zájem o další video testy a recenze, tak klikněte na Ali Recenze a tam jich najdete spousty. Doufám, že se Vám testy líbily a těšíte se na další článek, který bude třeba o levných fitness hodinkách nebo autokamerách.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno