Proč nikdy NENAKUPOVAT na WISH.com

42
11232

Důvodem sepsání tohoto článku byla/je masivní klamavá reklamní kampaň stránky WISH.com, která lidem úplně zamotává hlavu. A to nejen našim přátelům, ale i dalším lidem, kteří chtějí levně nakoupit. Na závadné reklamy Wish upozornila i britská reklamní komise ASA.

Naše webové stránky již několik let nabízí návody, rady a tipy pro ty nejlevnější nákupy z Číny (ne jen pro Aliexpress). A proto bychom Vám rádi ukázali celou pravdu o tom, jak si svými nákupy na WISH.com zbytečně přeplácíte. Řekli jsme si, že Vám ukážeme pravdu!

Pro nováčky začínající s nákupy v zahraničí je tato reklama obrovským lákadlem jak ušetřit peníze. Neuvědomují si, že by si stejné zboží mohli koupit i levněji a bez placení poštovného. Velkým lákadlem jsou nízce zobrazené ceny, které se při připočtení poštovného rázem stanou doslova předraženými. Zkušení nakupující na Aliexpress a GearBest vědí, kde nakoupit stejné zboží mnohem levněji a samozřejmě bez placení poštovného. A to je právě to, kde Wish vydělává peníze.

Úplně stejnou situaci jsme Vám již popisovali v článku, kde jsme srovnávali nákupy na českých slevových portálech a na Aliexpress. Rozhodli jsme se udělat identické srovnání oblíbených produktů právě mezi nejlevnějším čínským portálem Aliexpress a drahým portálem WISH. Věříme, že Vám článek otevře oči a na předraženém Wish už nakupovat nebudete. Ušetříte tím totiž nemalé peníze.

★ Pravda a nic než pravda ★

Doporučujeme Vám přečíst si článek až do konce, ať víte celou pravdu, která se týká nakupování na Wish. Po přečtení článku bychom Vás velmi rádi poprosili, abyste poslali tento článek všem Vašim kamarádům a sdíleli ho na sociálních sítích. Lidé prostě musí znát pravdu o tom že WISH je prostě jen drahý Aliexpress.

Teď se podívejme na srovnání libovolně vybraných produktů z Wish a stejných produktů z Aliexpress. Připravili jsme jak cenové srovnání, tak obrázkové.

1. Srovnání dámských hodinek – Wish.com vs Aliexpress.com

Wish: 121 Kč + 36 Kč poštovné =  157 Kč

Aliexpress: 61 Kč + 3 Kč poštovné =  64 Kč

 

Na Wish vás vyjdou tyto hodinky celkem 121 Kč doba doručení je  22-41 dnů.

Podívejme se společně na cenu z Aliexpress. Celkem to vychází 61-63 Kč (záleží na barvě). Poštovné je 2 Kč, čili celkem 65 Kč

Cenový rozdíl nákupu dámských hodinek  je tedy celkem 121 Kč – 65 Kč = 56 Kč. Nákupem na Aliexpress jste právě ušetřili 56 Kč.

 

Hodinky wish.com

Hodinky aliexpress

2. Srovnání náušnic – Wish vs Aliexpress

Wish: 26 Kč + 25 Kč poštovné = 51 Kč

Aliexpress: 6 Kč + 2 Kč poštovné = 8 Kč

 

Tentokrát zlevněno ze 427 Kč na 26 Kč. A víte proč nám takto lžou? Protože to na nás opravdu působí a s radostí nato hned klikneme a koupíme si to. Proto.

Taková akce se už prostě v životě „nemusí“ naskytnout.

Screenshot 2018-05-11 20.15.37

Screenshot 2018-05-10 22.31.01


3. Srovnání pánských hodinek – Wish vs Aliexpress

Wish: 688 Kč + 260 Kč poštovné = 948 Kč

Aliexpress: 484 Kč + 42 Kč poštovné = 526 Kč

 

Tyto hodinky se na Wish „prodávali“ za 21649 Kč. Jako vždy je to jen výmysl wish a hra na psychiku zákazníka. Jak vidíte, Aliexpress prodejci se na nic nemusí hrát a nijak Vás obelhávat.

Screenshot 2018-05-11 20.13.17

 

Screenshot 2018-05-10 14.04.26

 

4. Srovnání trička anděl – Wish vs Aliexpress

Wish: 80 Kč + 32 Kč poštovné =  112 Kč

Aliexpress: 70 Kč + 0 Kč poštovné =  70 Kč

 

Tentokrát zlevněno z 534 Kč na 80 Kč.

andelske tricko wish

 

Screenshot 2018-05-11 20.21.27

Jak to funguje na Wish?

Prodejci na Wish.com si cíleně snižují cenu produktů, ať Vás nalákají a pak vše doplatíte ještě s úrokama právě na poštovném. To je samozřejmě ten lepší případ. V horším případě je to tak, že nejenže cena je vyšší, ale ještě si k tomu zaplatíte i poštovné. Wish totiž jen přeprodává zboží z Aliexpress.

Wish by se dál přirovnat k českým stránkám jako je postovnezdarma.cz nebo lunzo.cz, kteří mají poštovné zdarma, ale ceny jsou nastaveny adekvátně vysoko pro českého spotřebitele, kteří nakupovat v Číně neumí nebo znají pouze Wish.

Nevýhody nakupování na Wish

Wish se tváří, jako že to je česká stránka a že nakupujete v češtině. To samozřejmě není pravda. Wish si přeložil desítky výrazu v nastavení a v profilu, ať stránka vypadá jako česká. Pokud se podíváte na název produktů, zobrazení popisu produktů, tak je celý v angličtině. Dokonce nastavením češtiny na wish.com se Vám vytratí i všechny ostatní recenze psané anglicky a zobrazí se jen ty české.

 • nemožnost filtrovat zboží na wish
 • velmi omezena nabídka a výběr zboží
 • nenajdete tam elektroniku a další důležité kategorie
 • vyhledávání v češtině  nefunguje

Zkuste si dát do vyhledávače na wish klíčové slovo žluté hodinky … vyhledá Vám to úplné nesmysly  – Příklad: https://www.wish.com/search/zlute%20hodinky . Zde to vyhledalo 13 produktů, z toho 1 hodinky a navíc stříbrné.

Vyhledávání mají nastavené pouze na klíčové slova velkých kategorii jako např.  hodinky, svetr, kalhoty, náušnice, aj.

Zobrazování českých korun

Možná si říkáte, že velkou výhodou Wish je to, že se Vám ceny zobrazují v českých korunách. Na Aliexpress to samozřejmě funguje taky. Mnoho z Vás asi ještě nezná novinku do prohlížeče, která Vám přepočítá ceny dle aktuálního kurzu ČNB. Stačí si přidat do prohlížeče Chrome nebo Opera pomůcku Aliexpress Superstar do prohlížeče a přepočet cen již nemusíte nikdy řešit. Vše se Vám zobrazí hned u oficiální ceny na Aliexpress. Českých korun si můžete všimnout na všech obrázcích v tomto článku.

Historie cen na Aliexpress a zboží Wish před „zlevněním“?

Všimli jste si jakou cenu uvádí portál Wish jako reálnou cenu před zlevněním? Ukažme si to na příkladu náušnic na začátku článku. Na obrázku vidíte, že sleva na Wish.com je prý 93%. Předtím byste zato prý zaplatili 428 Kč (+poštovné) a teď už jenom 26 Kč (+poštovné).

Screenshot 2018-05-10 22.25.57

To je opravdu „vynikající, no nekupte to hned teď“ , když je to tak výhodné 🙂

Takovým podvodem láká Wish své zákazníky k nákupu předraženého zboží. Stejně jako to dělají slevové portály nebo jiní překupníci čínského zboží v Čechách a na Slovensku – postovnezdarma.cz, lunzo.cz, zbozomat.cz a jiné.

Screenshot 2018-05-11 21.05.00

Na Aliexpress to funguje tak, že u každého produktu máte cenovou historii, kterou zobrazuje pouze nás doplněk Aliexpress Superstar do prohlížeče Chrome a Opera. Více informací o tom jak funguje cenová historie, převod cen na koruny, zobrazování hodnocení prodejce, hlídání ochranné lhůty a další vychytávky, najdete v článku s názvem – Historie a srovnávač cen na Aliexpress.

Na tomto obrázku vidíte graf, který nám ukazuje, že jsme si dne 28.3 mohli koupit tyto náušnice dokonce ještě levněji, a to za 0.22 dolarů.

Značkové zboží na WISH.com

Pokud máte zájem o nákup značkového zboží, tak ho určitě nekupujte na stránkách WISH a ani na iOffer, protože pořídíte pouze opravdu levné a nekvalitní napodobeniny. Stačí si přečíst recenze lidí na FB nebo v diskuzích. Co se týče Aliexpress, tak ten podporuje prodej originálního značkového zboží a zakazuje prodej replik. Aliexpress prodejci ale vymysleli výborný trik, jak si můžete koupit velmi kvalitní repliky. Nový fenomén nese název skryté prodeje značkového zboží. Princip je velice jednoduchý. Na základě obrázku si vybere zboží, o které máte zájem a přes nabídnutý odkaz si koupíte dané zboží. Zaplatíte ale úplně jiné zboží, než které dostanete. Všechno je důkladně vysvětleno v článku o skrytých prodejích. Veškeré skryté prodeje najdete na stránkách Aliexpress značky – www.AliZnacky.cz

Další klamavé reklamy od Wish

Wish velmi rád láká lidí na úplně nesmyslné ceny. Podívejte se na obrázky níže. Mně, jako českého uživatele Facebooku lákají, abych kliknul na reklamu s fitness hodinkami z Wish. Cena hodinek z jejich české reklamy je 32 Kč, ale reálná cena na Wish je 153 Kč. Tomu se říká klamavá reklama.Ta je laicky definováno jako uvádění nepravdivých informací o výrobku či službě, které jsou příčinou nákupu spotřebitele, přičemž by spotřebitel bez těchto klamavých údajů produkt nezakoupil, nebo by se zvýšila šance na zakoupení produktů od jiného prodejce. A to je přesně co Wish.com na své zákazníky zkouší. To, že tím porušuje české zákony a § 2977 je věc další.

 

WhatsApp Image 2018-05-12 at 09.02.03                    wish fitness hodinky

Je to stejná situace, jako když přijdete do kamenného obchodu a na pracím prášku mají uvedenou cenu třeba 150 Kč. Na pokladně Vám to namarkují za cenu 450 Kč. Vznesete námitku a žádáte dle zákona uvedenou cenu na regálu. Povinnost obchodníka je dle zákona Vám tuto levnější cenu poskytnout. Na Wish s tím asi moc nepochodíte, protože na tom je postavená jejich firemní politika a sídlo firmy je v Californiii, USA.

Na závadné reklamy Wish upozornila i britská reklamní komise ASA

Víte o tom, že britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských hrách? Mezi nabízenými produkty se objevil i nástroj pro prodloužení pánského přirození i s animovanou ilustrací. Britská reklamní komise (Advertising Standards Authority, ASA) na to upozornila na svých internetových stránkách. Podle serveru BBC je to v posledních pěti měsících už potřetí, kdy služba Wish.com z amerického San Franciska porušila reklamní pravidla. Více si přečtěte ZDE

Poštovné, Poštovné a zase Poštovné

 

Chcete si objednat 2 kusy stejného zboží na jednu adresu z Wish? Není problém, ale zaplatíte si poštovné za každý přidaný kus. Viz obrázky níže.

 

Screenshot 2018-05-13 23.12.33

Screenshot 2018-05-13 23.12.37

Jak vyhledat zboží z Wish na Aliexpress?

Reklama na Vás dál útočí a Vy uvidíte na Wish hezké šaty, které si chcete koupit. Teď už víte, že bude lepší si je objednat z Aliexpress.

Existují tři způsoby jak stejné zboží vyhledat na Aliexpress:

 • Vyhledávání dle obrázku pomocí doplňku Aliexpress Superstar
 • Vyhledávání dle klíčových slov
 • Vyhledávání dle filtrování na Aliexpress

Ne všechno zboží je možné takto na Aliexpress vyhledat, protože vyhledávač pracuje na principu srovnávání a rozpoznávání rysů na obrázku. Můžeme Vám garantovat, že 99.9% všeho zboží na Wish se prodává i na Aliexpress. Protože Wish prostě vytvoří objednávky na stejného prodejce z Číny, jako byste to udělali Vy přímo na Aliexpress. Akorát zato na Wish zaplatíte více peněz.

 

Zavěr 

Může se zdát, že tento článek je formovány tak, aby Vás odradil od nákupu na stránkách Wish. Pokud je to tak, tak jsme rádi, že se nám povedlo dát Vám dostatek důkazů o tom, že nakupování na Wish je finančně nevýhodné a raději si zboží zakoupíte na Aliexpress nebo na jiném čínském portálu, kde na Vás nezkoušejí žádné reklamní podvodné triky. Osobně jsme nenašli žádné výhody, které by plynuli z nákupu na Wish. Spiš nás uráží jejich lživé a nevyžádané reklamy.

To, že nákupy na Wish jsou nevýhodné už víte a je jen na Vás, zda chcete nakupovat levné věci nebo předražené z Wish. Pokud i tak chcete nakupovat dražší zboží, tak máme pro vás připraveny článek – Jak nakupovat na WISH.

 

Databáze odpovědí Aliexpress

42 KOMENTÁŘE

 1. Zbozi nemuze byt drive u Vas z Wish nez z Aliexpress, protoze Wish nakupuje primo u prodejcu z Aliexpress. Wish je takovym prostrednikem mezi Vami a Cinou. Nekupujete zbozi naprimo a proto to vychazi draz. Prostrednik si proste neco z toho vzit musi, aby vydelal.

 2. Nejprve něco k webu ceskyali obecně. Stránky jsem objevil nedávno zcela náhodně. Na Banggood, Gearbest, Fasttech a Wish nakupuji už nějaký pátek. Takže ačkoli jsem dá se napsat ostřílený zákazník, tak na místním webu jsem nalezl mnoho užitečných informací. Vracím se sem tak jednou týdně kouknout, co je nového.

  Nyní k Wish. Nakoupil jsem zde nějaké drobnosti, kde je cena – stejná, jako třeba na Ali. Další zboží jsem nezkoumal, nebo bylo dražší. Někdy mírně, jindy o stovky procent. Vzhledem k tomu, že nakupuji i na jiných zmíněných webech, tak jsem samozřejmě zevrubně porovnal ceny. Co mi na Wish vadí? Za prvé mnoho fake zboží, kde parametry uvedené (u technických položek) jsou absolutně nesmyslné a lživé. Dále mi vadí – a zde bylo také zmíněno, nemožnost podrobného filtru a vyhledání konkrétního zboží. Nabídka Wish je dost nepřehledná. Dále mi zcela zásadně vadí nemožnost volby dopravy ve smyslu horší / lepší nebo také zdarma / za vyšší cenu nebo ještě zdarma bez track&trace a dopravu s track&trace číslem. Na druhou stranu je fakt, že se na Wish najdou položky, které jsem na Ali neviděl. A taky je fakt, že po nedoručení zboží by byla obratem refundována celá částka na můj účet. Komunikace rychlá a korektní.

  Nyní konkrétně k nutnosti vyšších cen na Wish a vaše argumentace, že cena musí být vždy vyšší, než když nakoupím na Ali. Vaše odpověď zní logicky. Nemusí být ale univerzálně pravdivá. Wish totiž není koncový zákazník, který má malou kupní a vyjednávací sílu. Wish v tomto případě funguje jako velkoobchod, kdy může použít svoji páku z titulu odběru obrovského množství zboží. I když ne jednoho typu, ale po troškách. Je to stejné, jako jakémkoliv jiném oboru, kdy je jiná cena pro koncového zákazníka, jiná při velkých odběrech. Uvedu jeden zajímavý příklad z CZ luhů a hájů. Pravidelně nakupuji určitý vitamínový doplněk. Poprvé přímo na e-shopu výrobce. Za nějakou částku. Pak jsem zjistil, že stejný doplněk prodává naše největší síť lékáren o 30% levněji. Koncovému zákazníku. Ačkoli by se mohlo zdát logické, že nejnižší cenu musí být výrobce na svém e-shopu. Zřejmá analogie Ali vs Wish. Nemá. Protože ta síť lékáren koupí kamión doplňku se slevou 60%. A pak mu stačí marže 20% a stejně vydělá a je i levnější. Protože točí obrovské množství položek. Tohle berte jen jako úvahu mojí osoby, která se v obchodě pohybuje a koncovému zákazníkovi nemusí být zcela jasné, jak to funguje.

  Ještě se pozastavím u argumentu, že Wish výrazně nadstřeluje původní ceny a pak opticky vypadají slevy a výsledné ceny velmi atraktivně. Ano, je to tak. Ale na Ali se prodejci chovají podobně. Ne všichni, ne tak masivně, dělají to ale také. Perfektně to bylo vidět před několika měsíci, kdy měl Ali čtyři dny plné akčních slev a výhodných cen. Protože na Ali sedím denně a mám pořád nějaké zboží v košíku, přesně jsem viděl, že cena třeba dva týdny před započetím akce byla x, těsně před akcí vyskočila na xx, vzápětí po startu akce lehce spadla pod původní cenu x. Takže sleva nebyla třeba 50% jak se mohlo zdát, ale procent 5. Po akci opět vyskočila na xx, aby se po nějaké době vrátila na – původní úroveň před započetím akce. Lze si ověřit na grafu cen u zboží. Takže metody jsou stejné, jen Wish jde do extrému.

  Snad bude můj názor pro někoho přínosný. Přeji českému ali hodně čtenářů a já naopak čekám hodně zajímavých článků.

  Petr

  • Dekujeme Vam Petre za Vas obsahly prispevek ke clanku. Ano, wish je proste jeden velky extrem, ktereho marketingove praktiky se nam prici. Nasim cilem je zajistit lidem levne nakupy, protoze nato se na techto strankach ceskyali zamerujeme. Pokud ma moznost nekdo nakoupit levneji ale nekdo ho klamanim stahuje k sobe, tak radi nato upozornime. Zatim jsme se s tim setkali prave jen u Wish.com

   Kazdy den se snazime pridavat nove produkty, vynovovat stranky a funkciononality doplnku Aliexpress Superstar, at lidi opravdu nakoupi levne a bezpecne. Protoze to je prave zamer kazdeho, kdo nakupuje v Cine.
   Hezky den

 3. Bohužel delší lživá placená reklama.
  aliexpress.com nemohu hodnotit z pohledu jaký je teď ale je to obchod který fungoval na neověřených uživatelích, kteří založili prodej inkasovali peníze a bez odeslání jakéhokoliv zboží obchod zavřeli a aliexpress tyto peníze nevracel. Takže za mě ať se změnil tento obchod jakkoliv je naprosto nedůvěryhodný.
  gearbest.com je pouhá obdoba wish jen novější a méně známá, proto podporují různé stránky a různé lidi aby jim dělali placenou reklamu jako je např. „pravděpodobně http://www.ceskyali.cz„, nebo spousta youtuberů. To že je gearbest levnější není pravda a můžete si to ověřit sami. Přesto, že se Gearbest poměrně dobře rozhodl vždy nabízet prodkty vždy od jiných výrobců než wish aby se nedali 100% porovnat, tak se dají najít i naprosto shodné. Dnes jsem si deset takových produktů našel a všechny mi řekli to samé: wish- produkt doprava je levnější ( pouze minimálně) než gearbest. Tekže netvrdím že wish je lepší než gearbest protože by to nebyla pravda ale je to obdobný obchod a tvrzení, že je lepší gearbest je nepravdivé.

 4. Dobrý den,
  pravidelně nakupuji na Wish, od první chvíle co jsem na tyto stránky najela mi bylo vše jasné a přehledné i ohledně platby i refundace produktu nebyl probém, ale.. jak píšete zdálo se mi zde vysoké poštovné.
  Po přečtení Vašeho článku jsem si řekla, no zkusím si něco na tomto servru Aliexpress objednat. Po pravdě, to co tu píšete mi příjde, že sedí spíš na Aliexpress:-) Poštovné přehnaně vysoké i když zboží se tu tváří velice levně, dále nepřehledné stránky na vše člověk příjde po nějaké době, pak je vše ok, ale ty nervy…, na mobilu nejde nastavit čeština, takže kdo neumí pořádně anglicky, musí si vše překládat, super.. Na počítači mi zase nešla nastavit měna v korunách… Výběr zboží v určitých kategoriích je větší na Aliexpress, ale řekla bych, že je srovnatelný jak Wish, jediné co bych ocenila na Aliexpresu tak více fotografii od zákazníků u recenzí, budu se sem chodit dívat asi jen na kvalitu zboží v realné podobě…. Ale můj pocit ze stránek je zmatek, nejasnosti. Pro mě je důležitý přehledný web kde jak píší tak je, nemíním tu číst články nakupujte na aliexpress,ale musíte si přečíst jak na to, tak kde jsme:-))))

  Příklad: Dám do košíku zboží kosmetika za 7,20 dolarů tj. 158 Kč vše ok, poštovné, které činí 89,54 dolarů tj. 1.969 Kč. Celkem: 2.127 Kč . No nekup to:-)))

  • Dobry den, z toho co pisete je videt, ze jste si neprecetla zadny z manualu aliexpress na tomro webu, jak nakupovat na aliexpress. Ty vam prave pomuzou pochopit, jak to na Aliexpress funguje a jak nakoupit levne. Bez precteni asi ani nepochopite, o cem je tady rec.

 5. Já má zkušenost přesně opačnou. Nakupoval jsem na Alienexpresu, ale přešel jsem na Wish. Zboží které já kupuji je nesrovnatelně levnější. Např. USB fash disk 1TB mne vyšel na 150Kč a podívejte se na Ali, tam stojí tisíce. To jen takový malý příklad.

  • 1TB flash disk za 150Kc je podvod bez ohledu na web. Bude to nejaky realne treba 8GB, ktery ma upraveny firmware a tvari se jako 1TB.

   Pro velmi zjednodusenou predstavu si to predstav treba jako upravenou bednu na hrnky, kterou ti obsluhuje pikolik (firmware). Do bedny se realne vejde 10 hrnku, ale pikolik tvrdi, ze se jich tam vejde 100. Das jich tam 10 a az budes chtit 1-10, tak bude vse OK. Das tam jedenacty a prvni propadne upravenym dnem ven, das tam dvanacty a propadne druhy. Takze v bedne jich je porad jen 10. Pikolik ma ale seznam hrnku (seznam souboru) a v nem je 12 hrnku, kdyz po nem ale chces prvni nebo druhy, tak ti da treba jedenacty a dvanacty 🙂

   Malokdo tu flashku zaplni a pak zkontroluje opravdu vse. A nez to zjistis, tak je prodejce fuc a mas smulu.

  • Jen velmi naivní a v technice se neorientující člověk může věřit tomu, že mu někdo prodá plně funkční 1TB flash disk za 150Kc. Jak píše Zivan, je to podvod cílený na superhlupáky. USB flash disky i paměťovou SD kartu prodávané na Wish jsou ve všech případech nekvalitní součástky, které zdaleka nenemají dekalrované parametry, mají přeflashovaný firmware a ve skutečnosti mají nepatrnou kapacitu v nejlepším případě v řádech GB, v nejhorším případě mají kapacitu nulovou.
   Tyto podvody jsou známé už velmi dávno a pokud chce někdo mermomocí vyhodit peníze za brak, tak by měl aspoň obětovat pár hodin kontrole podobných šmejdů pomocí programu h2testw, který je zdarma a dá se stáhnout i z českých webů, jako je třeba http://www.slunečnice.cz. Místo tohoto programu stačí na USB flash disk nebo paměťovou kartu nahrát filmy nebo jiné soubory, pak paměťovku vysunout z PC a zase ji do PC vrátit a pak zkusit přečíst poslední nahrané soubory. Je-li paměťovka fake, poslední nahrané soubory z paměťovky zmizí nebo je není možné přehrát nebo přečíst.

 6. Nevím co vám Wish provedl ale trocha objektivity by neuškodila 😉 nakupuji u obou obchodú a co se ceny týče tak tam i tam musím hledat kde je opravdu zboží za „reklamovanou“ cenu i na ali to byvá cena od. áleží o jaky produkt jde ale nekdy je levnější ali a jindy wish a to i po přičtení poštovného. Je ale pravda že na ali je jednoduší vyhledávání.

 7. Tak každý byť jen s trochou selského rozumu asi chápe, že poštovné na Wish není poštovné, ale část kupní ceny z taktických a oblbovacích důvodů takto naporcovaná na dvě položky (čím dražší zboží, tím vyšší poštovné? dvakrát táž položka od téhož prodejce, ale přitom 2x poštovné? to jsou snad jednoznačné důkazy). Ani bych se nedivil, kdyby „poštovné“ bylo přímo tím poplatkem, který si Wish bere od prodejců za inzerci.

 8. Píšete o stejném čase dodání zboží. Na nakupuji na Wish (jsem spokojen) a dodání je plus minus 3 týdny. U vás je uváděno :
  Doprava zdarma do České republiky prostřednictvím China Post řádné malý balíček Plus
  Odhaduje Dodací lhůta: 60 dní
  To je sakra rozdíl. ?! Jinak, snad každý se řídí rozumem při vybírání produktu a pochopitelně ceny.

 9. Wish má přehnaně drahou dopravu,ale co mě nejvíc štve je to,že mi to odecetlo peníze automaticky z účtu aniž bych nějak na to byla upozorněna!Objednávku nejde zrušit a nikdo se mnou nekomunikuje…!Za mě nefér jednání

 10. Zkoušela jsem vyvolat spor na Aliexpressu, ale neumím moc anglicky, takže to bylo opravdu složité. Na Wish jsem nikdy neměla problém s refundaci penez a komunikace tam probíhala cesky. Jinak mi Ali přijde taky levnější a pomalu přecházím na něj.

 11. Aliexpress super vždy mi vyhověli a vrátili peníze. A je levnější než Wish. A dost věcí sem ani na wish nenašel uš nakupují jen na Aliexpressu

 12. Musím souhlasit s negativními recenzemi na Wish. Zboží které propagují je většinou zlevněné mezi 80 až 90% což je v reálu úplný nesmysl. Kupující navíc vždy zaplatí dopravu.

 13. Nikdy nenakupujte elektroniku na Wish. Zakoupil jsem navigaci pro kamiony, není uveden ani výrobce
  ani typ ani ovladače pro připojení k PC, staré mapy, zkrátka padělek s ukradeným softverem.
  Kdyz jsem reagoval zrušili mi účet, tak,že komunikace 0.
  Zkrátka vyhozené peníze.
  Václav

 14. Wish uvadi nepravdive udaje koupil jsem si nobilni telefon uvadely androjid 8 jenze to nebyla pravda mel jen 3,90 coz neslo něco pro slaby abdroij nainstalovat kdo tuto stranku provozuje by mel byt zazalovan pro podvod.Jeto neseriozni obchod

 15. Zkoušel jsem si aktivovat Aliexpres ale nezdařilo se mi to. Na Wish to naskočilo téměř samo, tak jsem tam zůstal. Nicméně, rád bych zkusil i Ali, jenže nevím jak. Aktivace do Češtiny se mi zdá příliš složitá. Nejsem počítačový superman. Luděk

 16. cHTĚL BYCH UPOZORNIT NA „KULTURU A ETIKU OBCHODODOVÁNÍ NA WISH“.PRO TY ,KTEŘÍ SI TOHLE JEŠTĚ NEZKUSILI NA VLASTNÍ TRIKO…
  MIMOCHODEM NAKUPUJI TAKY NA EBAY ,V NĚMECKU A ANGLII…
  tAM JE VŠE OK,CENY VÝRAZNĚ VYŠŠÍ .TO JE PRAVDA.
  ZBOŽÍ VŠAK PŘIJDE BLESKOVĚ,ODPOVÍDÁ POPISU KVALITA JE GARANTOVÁNÁ PRODEJCEM,SE KTERÝM JE RADOST KOMUNIKOVAT.
  nA WISH MI VADÍ Z HLEDISKA ETIKY TYTO VĚCI,
  KOMUNIKUJETE S ROBOTEM.KTERÝ MÁ PŘEDNASTAVENÉ OTÁZKY,MATE LI JINÝ DOTAZ ,ROBOT NA NĚJ NEREAGUJE..
  CENY VĚTŠINOU PO PŘIDÁNÍ DO KOŠÍKU VZROSTOU,KONEČNĚ SE ALE DOVÍTE POŠTOVNÉ..
  OBJEDNAL JSEM SI ASI 5 POLOŽEK ,NEPŘIŠLA ANI JEDNA, CO TO JE ZA ZŮSOB OBCHODU,KDY ZAPLATÍTE DOPŘEDU ,A ZBOŽÍ NIKDE, ANI SE NEDOVÍTE ,ZDALI JEŠTĚ BUDE DORUČENO,
  POŽÁDATE LI ,PO UPLYNUTÍ SLIBOVANÉ DOBY DORUČENÍ O TZV.REFUNDACI(ČESKY VRÁCENÍ PENĚZ)
  ,V MÉM PŘÍPADĚ SE TAK STALO RYCHLE,NA DRUHÝ DEN BYLI VRÁCENÉ PENÍZE NA UČTU,
  ALE TO JE JEDINÉ PLUS ,JINAK JE TO OBRATNÁ A MARKETINGOVÁ MANIPULACE SE ZÁKAZNÍKEM,..DÁVÁM PŘEDNOST ETICE POCTÍVÉHO OBCHODU ,A DOBRÉMU POCITU Z OBCHODU..

 17. Dobrý den,chci se zeptat k Aliexpresu,když si objednám u jednoho prodejce 3 ks zboží, chtějí u každého kusu poštovné. To mi připadá trochu divné!

 18. Zdravim.Chci si objednat na WISH mikinu,ale vše ja divné.Jedná se mě o mikinu land rover,ale ty všeli-jaké divné recenze mě totálně ODRAZUJÍ.

 19. WISH vám nepovedené šunty za 12 Kč pošle, ale dražší ZAPLACENÉ zboží se z Historie objednávek ztratí i s platbou s výmluvou, že jste nejspíš objednávali přes Facebook – i když žádný nemáte. Hledám nápravu, ale se šmejdy moc šancí nemáte.

 20. V Číně na aliku nakupuji 5 let a ušetřil jsem desetitisíce korun.A i kdyby mne neposlaly nic,tak jsem na tom pořád vydělal víc,než kdybych tu samou věc si koupil u Českých podnikatelských baditů.Co stojí v Číně 500 kč,tak tady 15 tis.To ani Poláci se mezi sebou, tak neokrádají jako náš Český podnikatelský bandita..Jinak si nedělejte iluze,že tady u nás kupujete nějakou kvalitu,když je to dražší.Pokud nevěříte,tak si to porovnejte na netu.Komunikace s Číňany v angličtině je dobrá a když se něco poškodí při dopravě,tak to zadarmo pošlou nové.Máme se hodně ještě od nich co učit.

 21. Původně jsem se chtěl konkrétně rozepsat o svých zkušenostech s nákupy na „Wish“, ale ta žumpa mi ani za to nestojí ! Takže stručně:

  JE TO OD ZAČÁTKU DO KONCE ŠPINAVÝ SPROSTÝ PODVOD UMOŽNÝ ZÁKONEM V ZEMÍCH, KDE PENIZE VLÁDNOU NAD NAŠIMI ŽIVOTY OD NAROZENÍ AŽ PO SMRT ( A DÁLE, PROTOZE I SMRT A NEŠTĚSTÍ POZŮSTALÝCH JE SPROSTÝ BYZNYS A I PRO STÁT DOBRÁ ZÁMINKA OKRÁST POZŮSTALÉ…

 22. Dobrý den, chtěl bych jen přidat poznatek z AliExpressu. Objednal jsem na konci minulého roku 19 položek (poprvé v životě), vše došlo v pořádku, jen díky přehlcení českých dopravců a celních skladů v prosinci, něco se zpožděním. Ovšem co chci říct – u setu elektromotoru Bafang na kolo nastal problém s baterií i s nabíječkou. Komunikace s prodejcem přes Ali stránky rychlá, odpovědi během jednoho dne. Nejdříve dodali během týdne novou nabíječku i s BMS pro baterii, nakonec za poštovné i novou baterii. Je pravda, že je nutno vše popsat, případně natočit video. A samozřejmě se domluvit anglicky nebo německy. Měl jsem obavy, protože to nebylo za pár korun, nakonec mám z toho dobrý pocit a příslib prodejce, kdyby cokoliv.. dejte nám vědět. Nyní tedy čekám na doplnění zboží u evropských skladů AliExpressu, které by snad již mělo být procleno (ceny budou bohužel vyšší), ale za cenu funkční logistiky a funkčních výrobků.

 23. Nakupoval jsem mnoho drobných i nedrobných věcí Ale došla mě už trpělivost Objednal jsem si mimo jiné Pak AKU Z 18650 NA TEN JSEM ČEKAL až jsem se nedočkal tak jsem objednal druhý a třetí a čtvrtý a nepřišel žádný ani se spožděním. To bylo zboží za cca 85 za ks bez dopravy.To nemluvím o drobnostech jako sňůry
  konektory,záslepky atd. To byla pro mne poslední kapka. Není to prodej ale loupežení.

 24. Dobrý den,koupil jsem si od Vás náramkové pánské hodinky Lige 2020 New Smart v modro zlatém provedení.Vše proběhlo hladce,zásilka došla 8.2.2021,ale rozčarování přišlo,když jsem hodinky po pečlivém rozbalení dal na nabíjení – to neproběhlo,prostě nejdou nabít! Poraďte mi jak reklamovat,nebo vrátit peníze. Děkuji František Plzák,

 25. Pozor na informace o nákupu na wish. Je hezké mluvit o cenách, ale důležitější je ověřit jaká je pravda o reklamaci, když vám zboží nedorazí. Jak může někdo napsat, že je to rychlé a jednoduché, když se s nimi dá komunikovat jen přes předem připravené varianty odpovědí a když nevyhovuje žádná verze končíte. Zrovna docela běžná varianta že vám zboží nedorazí tu není. Zkuste si projít jednou reklamací a uvidíte. Vše je to jen marketing sázející na naše emoce o levném nákupu. Nic o riziku a nemožnosti reklamovat. Uvědomte si, že dodací lhůta je běžně 3 měsíce i více a teprve pak zjistíte, že vám zboží nepřišlo a zkusíte reklamaci. A teprve nyní zjistíte, že nic nevyřešíte. Věřte jen své vlastní zkušenosti a reklamaci si zkuste. Uvidíte sami „tu jednoduchost reklamace“

 26. Dobrý den, je již známo, že akcie Wish koupila francouzská firma? Pokud máte informace prosím o ně. Děkuji Petr sv

 27. Dobrý den objednala jsem na zkoušku u wish zboží první 28.12 za 60kc,druhé 29.12 za 30 Kč peníze stržené zboží doteď nikde,

 28. p. Barcak, je to bohuzel jak pisete. Wish je na prvni pohled skvely v realu to je ale presny opak. Stejnou zkusenost s reklamaci mame i my.

 29. UŽ NIKDY!!!!!! Já bych tam už nenakupoval. rozhodně ne něco cenného, trpaslíka na zahrádku nebo věšák do koupelny asi ano ale jak je to technické a nebo má splňovat moderní parametry tak to bude s velkou pravděpodobností Fake výrobek, který nebude splňovat ani 1/2 toho co se tam píše. Reklamace vám zaberou mnoho hodin, točení vida nebo focení a když prodávající řekne že to nebere tak máte smůlu… žádná další diskuze po 15 dnech to uzavřou a psaní na suport a jejich východní kecy „jste pro náš důležitý zákazník, toto opravdu není spravedlivé“ jsou jen plané čínské věci a defakto spíše prodávají brak který u nás ani nekoupíte protože by to nikdo nekoupil (příklady: měřič kvality vzduchu, ,robotický vysavač, USB flesh disk, SSD disk, a mnoho více stále jsem najivně věřil… ) LIDÉ BDĚTE V ČÍNĚ JSOU JSTE JIM UKRADENI!!! ZÁRUKA NEBO SNAHA O TO VYŘEŠIT JE JEN NAOKO TAK JAK JE V ČÍNSKÉ NÁTUŘE NIKOHO NEURAZIT ALE I S PÁDNÝMI ARGUMENTY A DŮKAZEM SE VÁM NAKONEC VYSPĚJÍ!!!!! NEDOPORUČUJI!!!

 30. E-shop WISH je podvodnická firma. Lžou kradou, podvádějí. Ukradnou peníze, nic nepošlou, nekomunikují, nikdy nesdělí na sebe spojení.
  U této firmy nic neobjednávejte, jen vás okradou, nic nepošlou a peníze ukradnou.
  Jsou to zloději, lháři, podvodníci a grázlové. Nikdo jim nevěřte. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. Objednal jsem si tam cyklistické kalhoty, které bohužel na českém trhu a ani v nabídce E-shopů nebyly. Zajímavost byla, že jsem objednal velikost XL a nějak mi v pase byly mírně těsné. Máti mi cyklokahoty vždy vepředu mírně rozpárá a všije mi tam zip. Když kallhoty rozpárala bylo na okraji vidět označení L (všitý díl byl z velikosti L) – proto byly mírně těsné. Je vidět, že to tam Ti Číňani nějak lepí dohromady jak to jen jde. Celkem na kvalitu vzhledem k ceně si neztěžuji. Ale ty velikosti mnohdy nesedí, protože to tam lepí dohromady nějací neumětelové. Je to sázka do loterie. Ale je vidět, že ceny u nás jsou mnohdy předražené o více než 100%.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno