51. AliHistory – Nakupní pomůcka pro Aliexpress do mobilu

6
4466
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (432 hlasů, průměr: 4,91 z 5)
Loading...

Trendem dnešní doby v České republice jsou rychle se rozvíjející online nákupy přes mobilní zařízení a aplikace. Pro Aliexpress to platí obzvlášť. Část uživatelů Aliexpress své nákupy dělá právě na počítači, kde ve svém prohlížecí mají přidanou pomůcku s názvem Aliexpress Superstar.

Novinkou, která byla 18.10.2019 přidaná do obchodu Google Play je mobilní aplikace AliHistory. Aplikace má v sobě vestavěnou oficiální stránku Aliexpress a zobrazuje u každého produktu cenovou historii a taky hodnocení prodejce. Je to věrná obdoba doplňku Aliexpress Superstar využívanou na počítači.

 

AliHistory sledovani ceny produktu graf cen historie CZ

Díky těmto pomůckám se u každého produktu na Aliexpress automaticky zobrazí historie cen a hodnocení prodejce. A znát cenovou historii produktů se určitě vyplatí zejména při slevových akcích, kde někteří prodejci před začátkem akce cenu svých produktů umělé navýší, aby pak v den D (např. 11.11.) mohli cenu snížit. S touto aplikací v mobilu nebo doplňkem do prohlížeče už se Vám nemůže stát, že nakoupíte předražené zboží, protože historickou cenu předem vidíte.

Kliknutím na ikonu si přidáte pomůcku AliSuperstar do prohlížeče (Chrome, Mozilla a Opera):

Chrome icon  firefox icon  Opera icon

 

Kliknutím na ikonu si přidáte pomůcku AliHistory do svého mobilního telefonu nebo tabletu

alihistory stahnout google play

Nově tedy můžete mít jak aplikaci v mobilu AliHistory, tak pomocníka v prohlížeči.

Důležité: V Google play již bylo vytvořeno spoustu aplikací pro Aliexpress, ale žádná neumí to co AliHistory. Nová aplikace totiž nabízí zobrazení historie cen u produktů přímo na mobilní stránce Aliexpress. Oficiální aplikaci Aliexpress.com už tedy nemusíte ani používat. A to je největší výhoda AliHistory. Vše máte na jednom místě.

V tomto článku si ukážeme, jak s novou aplikací pracovat. Aplikace je snadno ovladatelná a intuitivní. Měl by Vám postačovat návod, který se objeví po spuštění aplikace. Pokud si nebudete jistí kam kliknout, tak se samozřejmě podívejte na tento návod níže. Je zde vysvětlené vše do detailu.

1. Instalace aplikace

Aplikace AliHistory je ZDARMA a nenajdete uvnitř žádné reklamy. Na obrázku níže vidíte, jak AliHistory vypadá přímo v Google Play. Stačí už jen kliknout na instalovat a můžete využívat všechny její funkce.

AliHistory google play aliexpress CZ

2. Průvodce aplikací

Když poprvé aplikaci otevřete, objeví se vám rychlý průvodce. Pokud byste se chtěli podívat na průvodce znovu, tak ho najdete v nastavení aplikace. Abyste si vyzkoušeli, co aplikace umí, tak postupujte dle pokynů v průvodci nebo zde ve článku.

3. Jak s aplikací pracovat

A) Klikněte na „Otevřít Aliexpress“

Hned po shlédnutí průvodce se Vám objeví úvodní obrazovka. Červená šipka Vás vybízí, ať kliknete na „Otevřít Aliexpress“.

Uvodni stranka CZ

B) Vyberte si produkt

Po kliknutí na „Otevřít Aliexpress“ se dostanete na oficiální stránku Aliexpress.com. Vyberte si produkt, který  si chcete koupit. Když si vybraný produkt otevřete, tak po načtení uvidíte graf cenové historie, hodnocení prodejce a oranžové tlačítko na přidání produktu do AliHistory.

Graf a hodnoceni prodejce CZ

C) Graf cenové historie

Graf cenové historie Vám zobrazuje ceny za posledních 3-6 měsíců. Tento graf využijete po celý rok a také během slevových akcí. Tehdy jsou cenové výkyvy totiž největší. Někteří prodejci cenu před začátkem akce navýší, aby ji v den akce mohli zase snížit. Tomu se říká uměle vytvořená sleva bez jakékoliv slevy. Vy se takovému prodejci vyhnete díky této cenové historii.

CZ graf cenove historie AliHistory

Pro lepší představu uvedeme ještě příklad umělé vytvořených slev, a jak je poznat (Následující příklad nesouvisí s obrázkem nad tímto textem): Šaty se běžně prodávají v rozmezí 400 – 500 Kč, ale prodejce před začátkem slevové akce navýší cenu na 650 Kč, aby pak v den slev mohl šaty prodávat s „velkou 31% slevou“ za 450 Kč, což je vlastně obvyklá cena šatů během roku. Sleva tedy není vůbec žádná. Bez cenového grafu to poznat ale nemůžete.

D) Hodnocení prodejce

Z našich návodů a diskuzí už víte, že se vyplatí nakupovat hlavně u ověřených prodejců. Ale jak máte takového prodejce rychle poznat? Po nainstalování AliHistory uvidíte u každého zboží obrázek smajlíka s výpisem těch hlavních negativních a pozitivních faktů o prodejci. Pokud je smajlík zelený, tak by tento prodejce měl být v pořádku. Po uvážení dalších faktorů, jako je cena a feedback u něj doporučujeme nakupovat.

CZ rating

Informace o prodejci jsou získávané přímo ze stránek Aliexpress. U žlutého a červeného smajlíka byl u prodejce zjištěn nějaký problém. Puntíky u informací o prodejci budou svítit žlutě nebo červeně. V takovém případě zkuste zboží vyhledat u jiného prodejce. Na druhou stranu červený puntík může prodejce dostat i za to, že je u Aliexpress zaregistrovaný pouze krátkou dobu a nemá žádnou historii a hodnocení od zákazníků. Takže to hned nemusí znamenat, že zboží bude nekvalitní. Riziko je ale samozřejmě na Vašem uvážení, protože častokrát mají noví prodejci levnější ceny. Zobrazované údaje se vztahují pouze k prodejci, NE ke konkrétnímu zboží.

E) Upozornění na slevu u vybraných produktů

V této aplikaci si můžete dát sledovat produkt, u kterého chcete sledovat cenu. U detailů produktů klikněte na oranžové tlačítko „Sledovat cenu produktu“. Produkt bude následně přidán do aplikace AliHistory. Můžete si přidat více produktů a když budete chtít některý z nich odstranit, tak jen kliknete na ikonku koše. Upozornění o snížení ceny jsou v aplikaci automaticky zapnuté a při snížení ceny produktu o víc než 5 % vám vyskočí notifikace. Sleva víc než 5% se vždy počítá od ceny, kdy byl produkt přidán do sledování AliHistory. Pokud cena produktu v čase přidání byla 1000 Kč tak notifikaci dostanete hned, jak se cena sníží na méně než 950 Kč.

V nastavení si můžete nastavit frekvenci zasílání těchto notifikací (upozornění). Zvolit si můžete frekvenci 1 den, 2 dny …. až 7 dnů. Pokud tedy chcete dostávat informace o každé změně ceny, tak doporučujeme nechat nastavené výchozí nastavení 1 den.

Seznam produktu CZ

 

Na obrázku vidíte název zboží, hodnocení prodejce, cenu a lupu pro vyhledávání sledovaných produktů

 • Přeškrtnutá cena je původní cena tj. tolik stál produkt, když jste ho začali sledovat. Tato cena se nikdy nezmění a od této sumy se počítá sleva pro nastavené upozornění.
 • Tučně zvýrazněná cena je aktuální cena, která je stejná jako na Aliexpress.
 • V podbarveném rámečku vidíte procentuální navýšení nebo snížení ceny. V červeném rámečku se cena zboží snížila a v zeleném se cena zboží zvýšila

F) Nastavení

Do nastavení se dostanete kliknutím na ozubené kolečko v aplikaci a můžete si zde upravit přednastavené hodnoty

 • Jazyk aplikace
 • Měnu, ve které se přepočítávají ceny
 • Zapnutí nebo vypnutí upozornění na cenu
 • Frekvenci notifikací, jak často chcete upozornění na snížení ceny dostávat.
 • Pokud by vám něco nefungovalo, určitě klikněte na Zkontrolovat novou verzi. Je možné, že chyba již byla opravena a jen nemáte aktuální verzi aplikace.
 • V případě, že by Vám v aplikaci i tak něco nefungovalo, tak klikněte na podporu a problém jim popište. Reagují velmi pružně.
 • Aplikaci určitě doporučte i svým známým a kamarádům. Přes sdílení jim jednoduše pošlete odkaz na Vámi vybraný kanál (whatsapp, messenger, viber, email, facebook,…)

Nastaveni CZ

Závěrem bychom chtěli říct, že nakupování na Aliexpress může být i velmi příjemná záležitost u které ušetříte hodně peněz ve srovnání s českými i zahraničními eshopy. Důležité je vědět, jak se cena produktů vyvíjí v čase a zda vám daný prodejce chce nabídnou opravdovou slevu, nebo jen umělé vytvořenou. Obě pomůcky Vám určitě doporučujeme používat.

6 KOMENTÁŘE

 1. Zdravím,
  v apce mi nejde pridat polozku do oblibenych. Kdyz klikam na srdicko tak se nic nestane. Bude to funkcni? Jinak super prace!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno