54. Jak vyhledat evropské sklady na Aliexpress?

2
1961
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (638 hlasů, průměr: 4,97 z 5)
Loading...

Kvůli novému EU zákonů si budou někteří z nás objednávat zboží i z evropských skladů Aliexpress. A proč? Protože od 1.7.2021 začne platit zákon kvůli kterému budeme platit DPH na všechny zásilky ze třetích zemí. Pokud si stejné zboží objednáte z evropského skladu, tak nemusíte platit DPH ani clo. V současné době ještě není vše ideálně nastaveno. U některých výrobků bývá vyšší poštovné při objednávaní z evropských skladů. Dodací lhůty jsou ale kolem 7 dnů. Více o novém zákoně se dočtete v článku Co se změní od 1.7.2021 a jak se vyhnout vysokým poplatkům?

Jak vyhledat evropský sklad? Máme zde návod:

A) NA POČÍTAČI

Na hlavní liště Aliexpress se vám po rozkliknutí filtru rozroluje možnost vybrat si zemi, do které budete zboží doručovat.

Jestli si čtou tento návod naši sousedé ze Slovenska, tak ti si musí také vybrat zemi doručení Czech Republic. Pokud to neudělají, nezobrazí se jim zakroužkované okno (filtr) Ship from. Viz obrázek níže. Balíček bude doručen samozřejmě na slovenskou adresu uvedenou během objednávání a placení zboží.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress ship from

Po rozkliknutí Ship from se Vám zobrazí země, ze kterých Vám může být zboží doručeno.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress 2a

Zkusili jsme si vybrat Českou republiku a zobrazilo se nám hodně produktů.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress ceska republika postovne zdarma

Například tyto šaty stojí 352 Kč s doručením zdarma z České republiky.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress ceska republika saty CR

Další příklad je tričko za 276 Kč s poštovným 92 Kč z České republiky s garancí doručení 7 dnů. Asi si říkáte, jak je to možné? Odpověď najdete v článku Zásilky do 10 dnů, žádné clo ani DPH. Česká pošta začala spolupracovat s Aliexpress.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress ceska republika postovne

Může se Vám taky stát, že i když jste vybrali doručení do České republiky, tak Vám to sice nějaký produkt vyhledá, ale nakonec Vám ho z Polska nedoručí (Can not deliver) a budete muset zvolit již při objednávce doručení přímo Číny.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress nemuze dorucit 2

Pokud ještě nepoužíváte doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar, tak si ho určitě přidejte. Nejen, že Vám ukazuje cenovou historii, můžete vyhledávat v českém jazyce, vyhledávat podle obrázku a mnoho dalšího, ale také v něm brzy bude kalkulačka pro výpočet cla, DPH a poplatků s tím spojených. Kalkulačka se bude nacházet v košíku na pravé straně přímo na stránkách Aliexpress. Zapněte si upozornění na stránku nebo se přihlaste k odběru emailu, ať se o této novince dozvíte.

2) NA MOBILU

V případě, že si potřebujete vyhledat doručení z evropského skladu na mobilní aplikaci, tak postupujte dle návodu. Otevřete si aplikaci a vpravo dole klikněte na panáčka s nápisem Account. Dostanete se na Váš profil. Po kliknutí na ozubené kolečko se Vám zobrazí Nastavení aplikace (Settings).

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 5aJak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 6a

V nastavení aplikace si překontrolujte, že máte nastaveno Ship to Česká republika. Toto si musí překontrolovat speciálně sousedé ze Slovenska kvůli případu zmiňovanému výše.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 7a

Do vyhledávacího okna napište, co hledáte např. dress a zobrazí se Vám Filter. Po rozkliknutí filtru si už můžete vybírat země, ze kterých si přejete zboží doručit. Stačí potvrdit tlačítkem DONE.

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 4a Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace a

Na co si dát pozor

Cena zboží a dopravy se může změnit podle toho jakou zemi si vyberete.

Zboží s doručením do 7 dnů

Pokud na nějaké zboží pospícháte, přikládáme odkaz na zboží, které by Vám mělo být doručeno do 7 dnů. Výběr zboží není tak velký, ale třeba Vás zrovna něco zaujme. Stačí kliknout na odkaz a dostanete na stránku Aliexpress s výběrem produktů.

Rychlé doručení z Evropy

 

Situace s evropskými sklady zatím ještě není úplně ideální. Ale už i dnes dostáváme zásilky z Holandska, i když jsme při objednávce zaškrtli Čínu. Sledujte naše stránky a dozvíte vše potřebné k nakupování na Aliexpress.

 

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  teď se mi stalo, že jsem si 13.7.objednal akumulátor.
  pří objednání jsem zadal dodávku z ČR s doručením do 7 dnů.
  Po sedmi dnech nic nedošlo, tak jsem kontaktoval prodejce a ten říká něco o dodávce z Polska co je v celním skladu. Evidentně asi baterka není v ČR (možná ani v EU).
  Doposud jsem nic neobdržel.
  Jak postupovat v případě, že prodejce nemá zboží v dané cílové destinaci a zboží nendodal do 7 dní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno