17 – Jak sledovat zásilky z Aliexpress

Autor: Ivetka
Neděle, 20 Leden, 2019

Komentáře: přidej komentář.


Kde najdu sledovací číslo zásilky

Ke sledovacímu číslu se dostanete takto:

  1. Otevřete si email z Aliexpress a kliknete na číslo Vaší objednávky a budete přesměrováni přímo do detailů objednávky. Sledovací číslo je v sekci Logistics Information.
  2. Jste přihlášení v Aliexpress, najdete si zboží, které Vás zajímá. Klikněte na View Detail a dostanete se opět do objednávky, kde si najdete sledovací číslo v Logistics Information.

Informace o zásilce (Logistics Information)

V sekci International Shipping Company je napsané, jakým typem dopravy byla zásilka odeslána. Sledovací číslo najdete pod Tracking Number. Informaci o tom, kde se nachází Vaše zásilka, se na stránkách dopravce zobrazí v 5.-7.den od odeslání zásilky. Pokud se informace nezobrazí ani 14.-tý den, můžete napsat prodejci zprávu, aby prověřil, zda se zásilka neztratila. Prodejce může zjistit, že se zásilka opravdu ztratila a zboží odešle znovu. Někdy Vám prodejce napíše, že poslal špatné sledovací číslo a pošle Vám nové. Jestliže se jedná o velmi malé zásilky, tak ty posílají bez sledovacího čísla. Může se jednat např. o prstýnky, náušnice, samolepky na nehty, přívěsky a obaly na mobil apod.

Na Aliexpress jste si našli sledovací číslo a nyní ho můžete vložit do formuláře pro sledování na stránkách dopravce. Jak zjistíte, kam číslo vložit? Klikněte na odkaz dopravce uvedeného v detailu, který je zvýrazněný modrým písmem. Otevře se Vám v novém okně formulář pro sledování zásilek. Někdy však prodejce dá správný odkaz do poznámky (Remarks). Přikládám ukázku sledování zásilky k tomuto dopravci. Dopravců v Číně je opravdu velké množství a může se Vám stát, že u  deseti objednávek budete mít několik různých dopravců.

 Jak sledovat zásilky z AliexpressLogistics infromation 2

Pokračujte v návodu na stránce 3, dozvíte se jak sledovat zásilku přímo na Aliexpress a přes poštu online


Stránky: 1 2 3 4


Zapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.

Český Aliexpress - Ali v češtině

Více:
Xiaomi Power Banky z Aliexpress
Power Banky Xiaomi Mi z Aliexpress

V poslední době se rozmohlo používat externí baterie nebo-li power banky. Jsou používány k nabíjení telefonu, když jste daleko od...

Zavřít