iOffer – Jak nakupovat, platba, doprava, recenze, česky

1
3304

iOffer je světová nákupní galerie, avšak se zde nakupuje zcela jiným způsobem. Nákup probíhá formou aukce a nabídky. Vy prodejci nabízíte cenu, za kterou jste ochotni zboží koupit. To vše probíhá formou nabídky ceny u každého produktu samostatně. Vždy Vám je nejdříve zobrazena nejnižší cena. Můžete se také podívat jakou nejnižší cenu prodejce již neakceptoval. Jednoduše tedy nabídněte cenu, kterou Vám e-shop sám nabídne a ta je také většinou prodejcem akceptována.

Co je iOffer

Někteří si myslí, že tato webová stránka je provozována a je vlastněna čínskou společností, což je důvod, proč objednávky vyžadují 2 týdny na doručení zboží. Je však důležité poznamenat, že iOffer je americká společnost, která jen umožňuje prodejcům že všech částí světa prodávat své výrobky. Zdá se, že má méně omezení než eBay, a proto přitahuje tak širokou škálu prodejců.

 

Je iOffer podvod?

Důvodem, proč je na iOffer tolik stížností, není to, že je to špatná webová stránka, ale jen to, že je naplněná některými mizernými prodejci. Aby se mohli odlišit od webů, jako je eBay, museli být poněkud laxnější v pravidlech a tím dali prostor pro vstup nekalých obchodníků.

 

Jak nakupovat na iOffer 

Pokud chcete najít dobrou věc, musíte strávit na stránkách spoustu času. Poté se musíte zavázat k jednání s prodejcem, který pravděpodobně nemá mnoho zkušeností s prodejem zboží v maloobchodě. Také musíte prodejci hodně důvěřovat, že Vám opravdu pošle zboží, dle popisu na stránkách iOffer. Kvalita, popis zboží a termín doručení je často diskutovaným tématem. Protože se na iOffer stále nachází množství podvodníků, a je proto nutné kupovat jen zboží od prodejců, kteří již realizovali větší množství obchodů. Jsou to takzvaní ověření prodejci. Samozřejmě i zde je riziko, že nebudete spokojeni.

Doprava

Doprava na iOffer je častokrát zdarma a zasílání probíhá prostřednictvím čínské pošty. Prodejci někdy mají již poštovné zahrnuto v ceně. Třeba za expresní dopravu EMS. Tyto informace máte poskytnuté u daného produktu.

Platba

Platba kartou online zde není většinou k dispozici. Platit se může ale formou PayPal, Money Gram nebo Western Union. Nejbezpečnější a nejpoužívanější platba je přes PayPal, protože zde můžete otevřít případnou stížnost či požadavek na vrácení peněz. PayPal to totiž nabízí jako ochranu zákazníka.

 

Jak si přepnout iOffer do češtiny

Na iOffer není možné přepnout jazyk na češtinu. Můžete použít pouze volný překlad od Google kliknutím na tento odkaz

 

Závěrečné doporučení od nás.

iOffer má od nás určitě PALEC DOLŮ. Jedná se o nekontrolovaný prodej zboží podvodníky a amatéry. Myšlenka udělat stránky jako eBay byla určitě dobrá, ale cíl bohužel nebyl naplněn. Samozřejmě, že můžete narazit na nějakou dobrou nabídku a vše může proběhnout v pořádku, ale otázka je zda Vám to stojí za tento risk a trápení kolem řešení potíží s prodejci a případně PayPal. iOffer určitě nedoporučujeme nikomu používat!

 

Databáze odpovědí Aliexpress

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno