Zásilky do 10 dnů, žádné clo ani DPH. Česká pošta začala spolupracovat s Aliexpress.

5
5167

Vzhledem k blížící se slevové akci 11.11. na Aliexpress Vás určitě zajímá, zda Vám stihne pošta balíček dorazit do Vánoc? Doručování balíčků z Aliexpress by se mělo změnit k lepšímu díky nové spolupráci mezi Českou poštou a čínským gigantem Aliexpress.

Spolupráce mezi Českou poštou a Aliexpress

Česká pošta na svých webových stránkách uvádí, že navázala přímou spolupráci s obchodní platformou Aliexpress. Můžete se těšit na to, že Česká pošta plánuje doručit desítky tisíc balíčků v rámci slevové akce 11.11.2020 Zásilky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostanou se tak k zákazníkům rychleji. Svoji zásilku byste měli obdržet dvou týdnů od objednání.

Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku, říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

Žádné DPH a clo navíc

Velkou výhodou této nové dohody mezi Českou poštou a Aliexpress  je, že se má Česká republika zařadit v roce 2021 do skupiny zemí, ve kterých budou zásilky doručovány do deseti dnů od objednání na Aliexpressu.

Ale, co určitě potěší velkou část českých zákazníku je, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii.

Postup objednávání pro Vás zůstává stejný, jen se můžete těšit na výhody, které z této nové spolupráce vyplynou.

Více o novém zákoně, který ruší osvobození od DPH od 1.7.2021 se dočtete v článcích.

 1. Nový zákon od roku 2021. Konec levným nákupům z Číny kvůli DPH?
 2. Zdraží levné zboží z Číny od roku 2021?

 

 

 

 

Databáze odpovědí Aliexpress

5 KOMENTÁŘE

 1. Česká pošta a doručení do 10 dnů ?? To je vtip, nebo, kdo to za ně bude dělat ? Jedinné co je nyní dobré, tak aliexpres doprava přes zásilkovnu, to opravdu funguje super.

 2. to že zásilky budou bez cla a dph platí i pro zásilky ve vyšší hodnotě? například 50 dolarů? a bude to platit jen na produkty vyloženě označené logen slevové akce 11.11., nebo i na ostatní objednané v té době? bude to platit pak i nadále, nebo jen po dobu akce nyní?

  • Melo by se jednat o zasilky do 150 EUR, ktere by meli byt jiz procelene a tutiz nebudete delat ani celni rizeni ani platit DPH navic.

 3. Dobrý den.
  Ve vašem článku s nadpisem „Spolupráce mezi Českou poštou a Aliexpress“ uvádíte, že balíčky, objednané na ALI dne 11.11.2020, budou-li expedovány z Belgie, obdržíme do 14 dnů. Ano, měli bychom je tedy obdržet do vánoc.
  Není tam však výslovně uvedeno, zda balíčky objednané na ALI dne 11.11.20 , budou-li expedovány z EU (např. z Belgie), budou zatíženy doplatkem za DPH, příp. i clem (bez ohledu na jejich cenu).
  Děkuji za odpověď.

  • dobry den, jedna se o balicky z dopravou Aliexpress standard shipping a v belgii je prekladiste, takze celni rizeni si tam Aliexpress vyridi sam. Samozrejme ze se jedna o zasilky do 150 EUR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno