Jo chápu, že jste se tu u minulé mé otázky zasmáli, omlouvám se, stačí si přečís…

7
97

Jo chápu, že jste se tu u minulé mé otázky zasmáli, omlouvám se, stačí si přečíst pár odkazů níže, kde se to probírá ve velkém, stejně jako více balíčků v jednom balíku. Jen jsem se teda nedočetla, kdo to teda dělá. Pokud by to byla naše pošta, tak by to bylo až po tom, co to projde celnicí, čili by z toho neměl být problém. Pokud se to dělá v Belgii, tak by to problém být už mohl? Jak mám vědět, kolik těch drobnějších věcí mi hodí do jednoho velkého balíku a skočí mi to např. na 26 EUR. Pokud to dělají už v Číně, tak to ani nejde obejít nějakým denním objednaným limitem, jelikož není jasné, kdy to každý z těch prodejců pošle. Vím, že je to asi úvaha tak na 14 dní, pak už to bude jedno, pak už budeme platit za všechno a věřím, že se objednávání na chvíli skoro stopne min. hodně omezí. Proč to vůbec je, kdo to vymyslel – my nebo čínská strana? myslím to zdanění

Databáze odpovědí Aliexpress

7 KOMENTÁŘE

  1. Nečetla jsem žádné oficiální vyjádření, ale u mně se tak stalo dnes, asi tři dny po objednávce, tj. v Číně. Dva balíčky se sloučily, včera měly ještě každý jiné sled. číslo, dnes je to původní šedivé a je tam stejné u obou balíčků.

  2. myslíte, že díky tomu je teď ta doprava rychlejší? – tak rychle (cca do 4 týdnů a všechno) mi ještě nikdy nepřišlo, vždy se někde něco toulalo a 6 týdnů bel zlatý standart. Kéž by to tak vydrželo a v květnu objednané zásilky dorazily do konce června

  3. Tak ať je to jak chce ať to sloučí už v Číně nebo až tady v ČR česká pošta je pro cílového zákazníka určitě lepší a co se týče dopravy tak i rychlejší tohle sloučení více balíčků v jeden lepší dostat jednu obálku s 5 balíčky najednou než čekat na každou zvlášť

  4. Co jsem vysledovala, tak to sloučí buď v Číně, nebo Belgii. Vím, že tady je více názorů, že v Belgii, ale úplně mi to nesedí s ostatními údaji z trasování. Každopádně v ČR určité ne. Jednou jsem měla v konsolidačním skladu v jeden okamžik 5 věcí, ale sloučily se jenom 4. Ta pátá byla za cca 400, logicky mě napadlo, že je to kvůli ceně, taky jsem měla strach, jak to bude s DPH, ale dobrý. Každopádně u mých zásilek je to tak, že po opuštění klas.skladu jdou okamžitě do konsolidačního. Přeprava mezi tím není. A nemyslím si, že všechno tohle zboží je již ve skladech v Belgii.

  5. Berte to jen jako „poštovní“ pytel.
    Každá jednotlivá zásilka má vlastní celní limit, který platí již dlouho a nijak se nemění.

    DPH se od 01.07.2021 bude vybírat už v ceně na eshopu Aliexpress ve výši Belgické DPH a odváděna do Belgického rozpočtu přímo Aliexpressem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno