39. Historie a srovnávač cen na Aliexpress – To musíte mít!

18
13673

Ať už jste zkušený nakupující nebo s Aliexpress právě začínáte, tak doplněk Aliexpress Superstar prostě musíte mít. Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte!

Níže jsme pro Vás všechny funkce detailně popsali a už je jen na Vás, kterou z nich budete využívat. Jednotlivé funkce si totiž můžete libovolně zapínat a vypínat. Sami uvidíte, že se Vám tento doplněk bude opravdu hodit. Je jednoduchý a přehledný. A navíc ZDARMA! Pokud se Vám aplikace líbí, tak ji prosíme ohodnoťte v Google Store 5 hvězdičkami.

Přidejte si pomůcku do těchto prohlížečů na počítači (Chrome, Mozilla, Opera & Edge):

Chrome icon  firefox icon  Opera icon   edge

Všechny funkce doplňku AliSuperstar

A teď se podíváme na jednotlivé funkce doplňku. Po přidání pomůcky do prohlížeče si otevřete stránky Aliexpress.com a najděte si jakýkoliv produkt, který Vás zajímá. Například tento.


1. Vyhledávání zboží v českém jazyce

Neumíte anglicky, ale potřebujete něco vyhledat na Aliexpress? Tato funkce nabízí rychlý překlad českého textu přímo na stránce Aliexpress u vyhledávání. Stačí jen napsat vyhledávané slovo do kolonky s hvězdičkou a kliknout na lupu. A zobrazí se Vám zboží, které jste si přáli najít.

Do kolonky jsme napsali „svetlo na kolo“. Ano, můžete text psát i bez diakritiky.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 1

Níže už vidíte, že nám doplněk vyhledal světlo na kolo. V levé části okna vyhledávání je zobrazený přeložený anglický text – the light on the bike.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 2

2. Filtrování dopravy Aliexpress Standard Shipping

V případě, že si objednáte zboží s dopravou Aliexpress Standard Shipping nebo Aliexpress Saver Shipping, tak nebudete muset řešit celní prohlášení a poplatky České poště. Abyste mohli rychle zjistit, který prodejce nabízí tuto formu dopravy použijete doplněk AliSuperstar. Produkty s dopravou Aliexpress Standard Shipping jsou označené zelenou barvou. Navíc hned vidíte i cenu za dopravu a dobu dodání zboží. Více o této funkci najdete v článku 60. Jak vyfiltrovat produkty s dopravou Aliexpress Standard nebo Saver shipping na Aliexpress.

Aliexpress standard shipping doprava filtr cina zdarma bez cla dph 2

3. Přepnutí Aliexpress do českého jazyka

Dříve Aliexpress nabízel možnost překladu svých stránek do jiného jazyka. Teď už tuto možnost nenabízí. Proto je pro Vás tato funkce přímo v doplňku. Přenastavení jazyka do češtiny je velice jednoduché. Najedete si na hlavní stránku Aliexpress a v levém horním rohu klikněte na Select Language.

Jak zmeni jazyk cestina cesky Aliexpress 1

Rozroluje se Vám nabídka jazyků, do kterých si můžete stránky nechat přeložit. Klikněte na Czech. Následně se Vám stránka Aliexpress přeloží do českého jazyka. Detailnější popis této funkce je v článku 05 – Jak změnit jazyk ( ČEŠTINA ) na Aliexpress.

4. Zobrazení cen v korunách

Díky této pomůcce se Vám budou automaticky přepočítávat ceny do českých korun dle aktuálního kurzu ČNB. Přímo na stránkách Aliexpress uvidíte cenu v dolarech a cenu v českých korunách. Zároveň se Vám přepočítá i celková cena za zboží, např. v případě, že budete objednávat více ks nebo budete platit poštovné. Viz obrázek níže.

Aliexpress superstar cenova historie ceny v korunach 2e

5. Cenová historie

Jednou z nejzajímavějších funkcí tohoto doplňku je, že Vám zobrazuje cenovou historii zboží, které si právě prohlížíte. Na přehledném grafu vidíte v jakém rozmezí se ceny pohybovaly v posledních třech měsících.

Uvedu příklad toho, jak Vám tato funkce pomůže ušetřit peníze. Když si myší najedete na graf, tak se Vám zobrazí cena i datum, za jakou cenu se šaty prodávaly. Na příkladu níže vidíte, že šaty se v současné době prodávají za 9.19 dolarů.  Díky této aplikaci vidíte, že se šaty prodávaly i za 8.60 dolarů. Pokud tedy nepotřebujete šaty objednat hned, tak víte, že když si počkáte, tak si šaty můžete koupit později třeba levněji. Nebo se můžete porozhlédnout po jiném prodejci pomocí lupy. Více se dočtete v bodu „vyhledání levnějšího zboží“.

Cenovou historii oceníte také během slevových akcí na Aliexpress. Každý rok 11.11. probíhá největší slevový nákupní festival na Aliexpress. Někteří prodejci před tímto datem ceny produktů zvýší, aby je v den akce mohli uměle snížit. Díky cenové historii uvidíte jestli je zboží opravdu ve slevě nebo se Vás prodejce snaží zlákat na umělou slevu.

Aliexpress superstar cenova historie ceny v korunach 2f

6. Hodnocení prodejce

Z našich návodů a diskuzí už víte, že se vyplatí nakupovat hlavně u ověřených prodejců. Ale jak máte takového prodejce rychle poznat? Po nainstalování tohoto doplňku uvidíte u každého zboží obrázek smajlíka s výpisem těch hlavních negativních a pozitivních faktů o prodejci. Pokud je smajlík zelený, tak je tento prodejce v pořádku. Po uvážení dalších faktorů, jako je cena a feedback u něj doporučujeme nakupovat.

Informace o prodejci jsou přímo ze stránek Aliexpress. U žlutého a červeného smajlíka byl u prodejce nějaký problém a puntíky budou svítit žlutě nebo červeně. V takovém případě zkuste zboží vyhledat u jiného prodejce. Červený puntík může prodejce dostat i za to, že je u Aliexpress zaregistrovaný pouze krátkou dobu. Zobrazované údaje se vztahují pouze k prodejci, NE ke konkrétnímu zboží.

Aliexpress superstar hodnoceni prodejce 3

7. Vyhledání levnějšího zboží

Vybrali jste si zboží, ale chcete se přesvědčit, že je to opravdu ta nejlepší cena, za kterou můžete produkt v současné době koupit? Použijte k vyhledávání chytrou lupu, která Vám najde stejné zboží u jiných prodejců. Zobrazí se Vám cena a hodnocení prodejce. Může se stát, že najdete stejný produkt za mnohem nižší cenu nebo se naopak přesvědčíte o tom, že ta Vaše cena je v pořádku. Tato vychytávka v kombinaci s cenovou historií zboží Vám ušetří nemalé peníze. Podrobnější popis této funkce najdete zde.

Aliexpress superstar vyhledavani levnejsiho zbozi 6b

8. Vyhledávání dle obrázku

Zahlédli jste někde na internetu zboží, které byste si chtěli koupit, ale chcete si ověřit jestli ho neprodávají i na Aliexpress? Kliknutím pravým tlačítkem myši na libovolný obrázek na internetu můžete najít stejné nebo podobné produkty na Aliexpress. Z nabídky vyberte Vyhledat obrázek na Aliexpress. Podrobnější popis této funkce najdete zde.

Aliexpress-Superstar-srovnavac-cen-13-1024x711

9. Sledování balíčků

Všechny funkce doplňku slouží k tomu, aby Vám ušetřily čas a peníze. Proto v aplikaci najdete také kolonku na vyhledávání Vašeho balíčku. Stačí pouze vyplnit sledovací číslo k Vaší objednávce a budete automaticky přesměrováni na stránky určené pro sledování balíčku.  Tam už nic vyplňovat nemusíte, automaticky se Vám zobrazí, kde se Váš balíček nachází.

 1. obr.: Sledovací číslo vyplňte do kolonky Sledování zásilek
 2. obr.: Informace o Vaší zásilce

Aliexpress superstar sledovani zasilek 7b

 

Aliexpress superstar sledovani zasilek 8

10. Ochranná lhůta

Určitě se Vám to už někdy stalo. Balíček nedorazil, ale Vy jste si zapomněli prodloužit ochrannou lhůtu nebo otevřít spor. S tímto chytrým doplňkem ve Vašem prohlížeči se Vám tohle už nestane. Aplikace Vás automaticky upozorní 5 dní před blížícím se koncem ochranné lhůty u jednotlivých objednávek. Nemůže se Vám stát, že prošvihnete možnost otevřít spor a tím pádem nepřijdete o peníze. Seznam Vašich aktivních objednávek najdete v záložce Ochranná lhůta.

U každého produktu vidíte číslo objednávky a také sledovací číslo. Pokud na sledovací číslo (ikonka auta) kliknete, tak budete přesměrování přímo na sledování zásilky. V dalším sloupečku vidíte cenu zboží. Poslední sloupeček zobrazuje čas, kdy Vám bude končit ochranná lhůta.

Aliexpress superstar ochranna lhuta 5b

Co když chci využívat jen část doplňku?

Pokud by Vás některá z výše uvedených funkcí nezajímala a chtěli byste ji vypnout, tak klikněte na ikonku oranžové hvězdičky ve Vašem prohlížeči a po zobrazení nabídky klikněte na znak nastavení. Zobrazí se Vám nastavení doplňku. Funkce, která je zapnutá je zaškrtnutá fajfkou. Pokud ji chcete vypnout, tak stačí kliknout na fajfku a dát obnovit stránku (F5).

Aliexpress superstar nastaveni 4b

Aliexpress superstar nastaveni funkci 5

Obsluha účtu na Aliexpress 

Tento doplněk nabízí mnoho dalších funkcí, které určitě při nakupování na Aliexpress oceníte. Když kliknete na logo oranžové hvězdičky v pravém horním rohu Vašeho prohlížeče, tak se Vám zobrazí následující nabídka. K dispozici máte rychlé vyhledávací políčko. Náhled na Váš nákupní košík nebo objednávky a další. Nemusíte otevírat stránky Aliexpress, ale proklikněte se na ně přímo přes tento doplněk.

Aliexpress superstar nastaveni 4c

 

Návody, odborné články, značkové zboží a FB skupiny

Ti, kteří s Aliexpress začínají, tak určitě ocení přehledné seřazení návodů k nakupování na Aliexpress. Dále se můžete podívat do diskuze, na zajímavé články nebo inzerci  o Aliexpress. Pokud rádi objednáváte značkové zboží z Aliexpress, tak si jednoduše vyhledáte odkazy na skryté prodeje přes kliknutí na Vyhledat značkové zboží na Aliexpress. Potom už stačí kliknout na Vámi hledanou značku.

Aliexpress superstar nastaveni 4d

 

 

Pokud se Vám alespoň jedna z těchto funkcí líbí, tak si tento doplněk nainstalujte do svého prohlížeče přímo na stránkách AliSuperstar.cz. Níže je podrobně popsána instalace pro prohlížeč Chrome. Pokud máte jiný prohlížeč, tak doporučujeme tyto návody:

Jak si přidat doplněk do prohlížeče OPERA Jak si přidat doplněk do prohlížeče Mozilla Firefox

 

Instalace pro CHROME

Nejprve si doplněk do Vašeho prohlížeče nainstalujte přes www.AliSuperstar.cz. Instalace zabere pár kliků myší.

 

1.Klikněte zde na INSTALUJ DOPLNĚK ZDARMA

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

2. Budete přesměrováni do prohlížeče, kde kliknete na PŘIDAT DO CHROMU

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

3. Zobrazí se Vám toto okno, kde kliknete na Přidat rozšíření. Následně se Vám zobrazí hláška, že do prohlížeče Chrome bylo přidáno rozšíření Aliexpress SuperStar. Od tohoto okamžiku můžete tento doplněk začít používat.

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

Aliexpress Superstar srovnavac cen 5

Instalace trvá několik vteřin a zvládne to úplně každý. Po instalaci se Vám v pravé horní liště prohlížeče zobrazí červeno-oranžové logo s hvězdičkou. To znamená, že instalaci máte úspěšně za sebou a můžete aplikaci začít používat. Přejděte na stránku Aliexpress a podívejte se, co vše máte nyní k dispozici. Doufám, že jste alespoň z poloviny nadšení jako my 🙂

 

Databáze odpovědí Aliexpress

18 KOMENTÁŘE

 1. Pokud mate otazky, jak dany doplnek pouzivat, tak nam urcite napiste sem do komentare. Radi Vam s tim pomuzeme.

 2. Dobrý den
  Chtěl jsem se zeptat co znamená informace u položek
  Doprava z
  Např. Čína,Německo Rusko.
  Popř.jestli to má nějaký konkrétní smysl vybrat dopravu z Číny ,nebo z Německa.
  Děkuji za odpověď.
  Uvádím níže číslo položky pro ilustraci
  Hynek

 3. Dobrý den,
  doplněk jsem nainstaloval cca před 3 měsíci do Google Chrome, ze začátku fungovalo zobrazování Ochranné lhůta, ale nyní jsem si všiml, že ať relativně pravidelně nakupuji, v záložce Ochranná lhůta se nezobrazuje nic. Nevíte kde by mohla být chybka?
  Děkuji, s pozdravem Lubomír

 4. Dobry den Lubomire, jetse prihlaseny v doplnku i na Aliexpress? bez vaseho prihlaseni si doplnek nemuze stahnout data z Aliexpress a upozornit Vas na koncici ochrannou lhutu produktu. kdyby jste jeste meli problem, tak napiste na podporu doplnku na strankach http://www.alisuperstar.cz

  • Dobry den, soucasne je to nastavne tak ze vam to ukazuje nejaktualnejsi a datumove nejblizsi produkty, kterym ma vyprset ochranni lhuta. Z nasi zkusenosti 40 produktum najednou ochranna lhuta nevyprsi. Proto se zobrazuje pouze 10 produktu.

 5. Dobrý den. Používám alliexpress v aplikaci na svém iphonu. Je nějaký doplněk, který lze stáhnout do iphonu?

 6. Dobrý den, vždy jsem kupoval různá lepidla na Ali, ale teď je problém, protože prodejci nenabízí dopravu ALI, ale u jiných dopravců, kdy pak končí zboží na celnici. Jedno lepidlo se podařilo doručit do ČR, ale celní správa je poslala zpět do Číny a prodejce mi vrátil peníze. V mnoha případech také nejde vyvolat spor, kdož jej vytvořím, nejde odeslat. Prodejce nechce bez vyvolání sporu vrátit peníze. Již jsem si zvykl, že mnoho prodejců nereaguje na zprávy, že zboží je nefunkční, ale za ty ceny s tím člověk tak trochu počítá. V poslední době rapidně vzrostla cena za poštovné, což chápu, ale pokud je cena poštovného násobně dražší jak výrobek, tak již člověk zváží, zda zakoupit tam, nebo v ČR. Ty lepidla mě celkem štvou, protože jsem s nimi byl nadmíru spokojen.

  • Dobry den, zkouseli jste pouzit doplnek Aliexpress superstar – http://www.alisuperstar.cz Je to pomucka, ktera Vam pomuze vyhledat stejne produkty, u ruznych prodejcu. Muzete si vybrat produkt dle ceny nebo hodnoceni. Vyhledava to dle obrazku stejneho, jako ma Vas soucasny prodejce. Tak to zkuste a dejte vedet.

   To ze vam nefunguje vyvolani sporu je zvlastni. Pravidelne objednavame a otevirame spory. Aby jste meli kvalitni zbozi, vybirejte kvalitni prodejce. S tim Vam taky pomuze Aliexpress superstar, ktery dela vyhodnoceni duverihodnosti prodejce. Postovne je ted drazsi, ale i o 70% rychlejsi nez tomu bylo pred rokem 🙂 Za dolar navic se to vyplati 🙂

 7. Dobrý den,
  dosud jsem objednával hodně, ale již několikrát se mi stalo, že nemám zboží ani peníze.
  Zásilku jsem objednal z EU skladu, odešla z Číny, došla do skladu v Dobrovízi a potom ve sledování je napsáno – předáno externímu přepravci – a další doručeno. Žádné další info jakému externímu přepravci, aby bylo možno dohledat. Vyvolal jsem spor, že nebylo doručeno a ALIEXPRESS chtěl důkaz nevím jaký, a vzhledem k tomu, že zásilka byla ve sledování doručena ale fyzicky ne a přepravce neuveden mi peníze nevrátili. Tak jsem přišel o několik tisíc a v poslední době se to opakuje častěji, nejvíce při nákupech z EU skladu. Tak nevím, když mám dlouhou historii a nejsem podvodník, už uvažuji že přestanu nakupovat, protože to přestává mít význam a nemožnost se oprávněně bránit bez uvedení přepravce v CZ pro další dohledání zásilky.

  • Dobrý den, je to velmi nepříjemná situace, která se těžko dokazuje. To souhlasíme. Zkusili bychom kontaktovat Aliexpress přes jejich chat. Nejprve s vámi bude mluvit robot EVA, pár minut to potrvá, buďte trpělivá a kolem dokola opakujte stále klíčová slova jako refund, peníze, wrong delivery, combined delivery, talk to agent to by vás nakonec mělo přetlačit na agenta. Takže je to o pocitu, že jestli si myslíte, že už mluvíte s agentem, který odpovídá na co se ho ptáte. Pokud touto cestou nic nevyřešíte (což by se nemělo moc stát), tak kontaktujte svou banku a žádejte zadržení platby o vrácení peněz z důvodu podvodu. takto se k penězům jistě dostanete a o nic nepřijdete.

 8. Dobrý den Objednal jsem si u vás chytré hodinky ale nejdou spárovat s mobilem všechno je v čínštině nikdo ani AT (WatchS7 PRO) si nevědí rady tak to zboží chci reklamovat jak na to mám jít
  Děkuji za odpověď

  • Dobry den, u nas jste si urcite na ceskyali.cz hodinky neobjednavali. Ceskyali.cz je pomocnikem s nakupovanim, nikolik prodejcem. Prodejce je Aliepress.

   Jiz v jinem komentari jsme vam odpovedli na Vas dotaz. Urcite oteverte spor, napiste presne to co jste psali tady nam v komentari, pridejte fotky hodinek a reklamace by mela byt kladne vyrizena. Samozrejme zalezi, kdy jste zbozi zakoupili, u jakeho prodejce, jake podminky mel prodejce.

 9. Dobrý den, dlouho jsem používal superstar v chrome ale poslední měsíce nelze používat. Vyhledám zboží česky ale když kliknu na nějaký konkrétní vyhledaný výrobek tak už nelze otevřít. Otevírá to odkazy, kde je na začátku adresniho řádku nejprve alitems.co/…… A prohlížeč to neotevře. Vyzkoušel jsem doplněk nainstalovat i do Microsoft Edge a děje se totéž. Po odinstalaci doplňku funguje aliexpress správně.
  Mimo to na stránky ceskyali.cz mě antivir eset nepustí kvůli tomu že je na těchto stránkách hrozba trojskeho koně JS/agent.RDB Prosím o pomoc či radu.

 10. Zdravim.
  Dlouho jsem nepouzival Alisuperstar tak nevim co se deje ale graf vyvoje cen me temer vzdy ukazuje velky pokles ceny (30-50%) v den kdy otevru zbozi. Je to normalni? Nebo cinani prisli na to jak to obelstit? Take Avast me ukazuje hrozbu Malware-gen (Trj) na http://www.ceskyali.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno