39. Historie a srovnávač cen na Aliexpress – To musíte mít!

8
7798
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (12 478 hlasů, průměr: 4,97 z 5)
Loading...

Ať už jste zkušený nakupující nebo s Aliexpress právě začínáte, tak doplněk Aliexpress Superstar prostě musíte mít. Bez této pomůcky raději na Aliexpress a GearBest nenakupujte!

Níže jsme pro Vás všechny funkce detailně popsali a už je jen na Vás, kterou z nich budete využívat. Jednotlivé funkce si totiž můžete libovolně zapínat a vypínat. Sami uvidíte, že se Vám tento doplněk bude opravdu hodit. Je jednoduchý a přehledný. A navíc ZDARMA! Pokud se Vám aplikace líbí, tak ji prosíme ohodnoťte v Google Store 5 hvězdičkami.

Přidejte si pomůcku do těchto prohlížečů na počítači (Chrome, Mozilla a Opera):

Chrome icon  firefox icon  Opera icon

Kliknutím na ikonu si přidáte pomůcku AliHistory do svého mobilního telefonu nebo tabletu

 

alihistory stahnout google play

Všechny funkce doplňku AliSuperstar

 

A teď se podíváme na jednotlivé funkce doplňku. Po přidání pomůcky do prohlížeče si otevřete stránky Aliexpress.com a najděte si jakýkoliv produkt, který Vás zajímá. Například tento.


Vyhledávání zboží v českém jazyce

Neumíte anglicky, ale potřebujete něco vyhledat na Aliexpress? Tato funkce nabízí rychlý překlad českého textu přímo na stránce Aliexpress u vyhledávání. Stačí jen napsat vyhledávané slovo do kolonky s hvězdičkou a kliknout na lupu. A zobrazí se Vám zboží, které jste si přáli najít.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 4

Do kolonky jsme napsali „svetlo na kolo“. Ano, můžete text psát i bez diakritiky.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 1

A níže už vidíte, že nám doplněk vyhledal světlo na kolo. V levé části okna vyhledávání je zobrazený přeložený anglický text – the light on the bike.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 2

Zobrazení cen v korunách

Díky této pomůcce se Vám budou automaticky přepočítávat ceny do českých korun dle aktuálního kurzu ČNB. Přímo na stránkách Aliexpress uvidíte cenu v dolarech a cenu v českých korunách. Zároveň se Vám přepočítá i celková cena za zboží, např. v případě, že budete objednávat více ks nebo budete platit poštovné. Viz obrázek níže.

Aliexpress superstar cenova historie ceny v korunach 2e

 

Cenová historie

Jednou z nejzajímavějších funkcí tohoto doplňku je, že Vám zobrazuje cenovou historii zboží, které si právě prohlížíte. Na přehledném grafu vidíte v jakém rozmezí se ceny pohybovaly v posledních třech měsících.

Uvedu příklad toho, jak Vám tato funkce pomůže ušetřit peníze. Když si myší najedete na graf, tak se Vám zobrazí cena i datum, za jakou cenu se šaty prodávaly. Na příkladu níže vidíte, že šaty se v současné době prodávají za 9.19 dolarů.  Díky této aplikaci vidíte, že se šaty prodávaly i za 8.60 dolarů. Pokud tedy nepotřebujete šaty objednat hned, tak víte, že když si počkáte, tak si šaty můžete koupit později třeba levněji. Nebo se můžete porozhlédnout po jiném prodejci. O tom si řekneme více v další části článku.

Cenovou historii oceníte také během slevových akcí na Aliexpress. Každý rok 11.11. probíhá největší slevový nákupní festival na Aliexpress. Někteří prodejci před tímto datem ceny produktů zvýší, aby je v den akce mohli uměle snížit. Díky cenové historii uvidíte jestli je zboží opravdu ve slevě nebo se Vás prodejce snaží zlákat na umělou slevu.

 

Aliexpress superstar cenova historie ceny v korunach 2f

 

Hodnocení prodejce

Z našich návodů a diskuzí už víte, že se vyplatí nakupovat hlavně u ověřených prodejců. Ale jak máte takového prodejce rychle poznat? Po nainstalování tohoto doplňku uvidíte u každého zboží obrázek smajlíka s výpisem těch hlavních negativních a pozitivních faktů o prodejci. Pokud je smajlík zelený, tak je tento prodejce v pořádku. Po uvážení dalších faktorů, jako je cena a feedback u něj doporučujeme nakupovat.

Informace o prodejci jsou přímo ze stránek Aliexpress. U žlutého a červeného smajlíka byl u prodejce nějaký problém a puntíky budou svítit žlutě nebo červeně. V takovém případě zkuste zboží vyhledat u jiného prodejce. Červený puntík může prodejce dostat i za to, že je u Aliexpress zaregistrovaný pouze krátkou dobu. Zobrazované údaje se vztahují pouze k prodejci, NE ke konkrétnímu zboží.

 

Aliexpress superstar hodnoceni prodejce 3

 


Vyhledání levnějšího zboží

Vybrali jste si zboží, ale chcete se přesvědčit, že je to opravdu ta nejlepší cena, za kterou můžete produkt v současné době koupit? Použijte k vyhledávání chytrou lupu, která Vám najde stejné zboží u jiných prodejců. Zobrazí se Vám cena a hodnocení prodejce. Může se stát, že najdete stejný produkt za mnohem nižší cenu nebo se naopak přesvědčíte o tom, že ta Vaše cena je v pořádku. Tato vychytávka v kombinaci s cenovou historií zboží Vám ušetří nemalé peníze. Podrobnější popis této funkce najdete zde.

 

Aliexpress superstar vyhledavani levnejsiho zbozi 6b

 


Vyhledávání dle obrázku

Zahlédli jste někde na internetu zboží, které byste si chtěli koupit, ale chcete si ověřit jestli ho neprodávají i na Aliexpress? Kliknutím pravým tlačítkem myši na libovolný obrázek na internetu můžete najít stejné nebo podobné produkty na Aliexpress. Z nabídky vyberte Vyhledat obrázek na Aliexpress. Podrobnější popis této funkce najdete zde.

 


Co když chci využívat jen část doplňku?

Pokud by Vás některá z výše uvedených funkcí nezajímala a chtěli byste ji vypnout, tak klikněte na ikonku oranžové hvězdičky ve Vašem prohlížeči a po zobrazení nabídky klikněte na znak nastavení. Zobrazí se Vám nastavení doplňku. Funkce, která je zapnutá je zaškrtnutá fajfkou. Pokud ji chcete vypnout, tak stačí kliknout na fajfku a dát obnovit stránku (F5).

Aliexpress superstar nastaveni 4b

Aliexpress superstar nastaveni funkci 5

 

Další Funkce

Obsluha účtu na Aliexpress 

Tento doplněk nabízí mnoho dalších funkcí, které určitě při nakupování na Aliexpress oceníte. Když kliknete na logo oranžové hvězdičky v pravém horním rohu Vašeho prohlížeče, tak se Vám zobrazí následující nabídka. K dispozici máte rychlé vyhledávací políčko. Náhled na Váš nákupní košík nebo objednávky a další. Nemusíte otevírat stránky Aliexpress, ale proklikněte se na ně přímo přes tento doplněk.

Aliexpress superstar nastaveni 4c

 


Návody, odborné články, značkové zboží a FB skupiny

Ti, kteří s Aliexpress začínají, tak určitě ocení přehledné seřazení návodů k nakupování na Aliexpress. Dále se můžete podívat do diskuze, na zajímavé články nebo inzerci  o Aliexpress. Pokud rádi objednáváte značkové zboží z Aliexpress, tak si jednoduše vyhledáte odkazy na skryté prodeje přes kliknutí na Vyhledat značkové zboží na Aliexpress. Potom už stačí kliknout na Vámi hledanou značku.

 

Aliexpress superstar nastaveni 4d

 


Sledování balíčků

Všechny funkce doplňku slouží k tomu, aby Vám ušetřily čas a peníze. Proto v aplikaci najdete také kolonku na vyhledávání Vašeho balíčku. Stačí pouze vyplnit sledovací číslo k Vaší objednávce a budete automaticky přesměrováni na stránky určené pro sledování balíčku.  Tam už nic vyplňovat nemusíte, automaticky se Vám zobrazí, kde se Váš balíček nachází.

 1. obr.: Sledovací číslo vyplňte do kolonky Sledování zásilek
 2. obr.: Informace o Vaší zásilce

Aliexpress superstar sledovani zasilek 7b

 

Aliexpress superstar sledovani zasilek 8

 


Ochranná lhůta

Určitě se Vám to už někdy stalo. Balíček nedorazil, ale Vy jste si zapomněli prodloužit ochrannou lhůtu nebo otevřít spor. S tímto chytrým doplňkem ve Vašem prohlížeči se Vám tohle už nestane. Aplikace Vás automaticky upozorní 5 dní před blížícím se koncem ochranné lhůty u jednotlivých objednávek. Nemůže se Vám stát, že prošvihnete možnost otevřít spor a tím pádem nepřijdete o peníze. Seznam Vašich aktivních objednávek najdete v záložce Ochranná lhůta.

U každého produktu vidíte číslo objednávky a také sledovací číslo. Pokud na sledovací číslo (ikonka auta) kliknete, tak budete přesměrování přímo na sledování zásilky. V dalším sloupečku vidíte cenu zboží. Poslední sloupeček zobrazuje čas, kdy Vám bude končit ochranná lhůta.

 

Aliexpress superstar ochranna lhuta 5b

 

Pokud se Vám alespoň jedna z těchto funkcí líbí, tak si tento doplněk nainstalujte do svého prohlížeče přímo na stránkách AliSuperstar.cz. Níže je podrobně popsána instalace pro prohlížeč Chrome. Pokud máte jiný prohlížeč, tak doporučujeme tyto návody:

Jak si přidat doplněk do prohlížeče OPERA Jak si přidat doplněk do prohlížeče Mozilla Firefox

 

Instalace pro CHROME

Nejprve si doplněk do Vašeho prohlížeče nainstalujte přes www.AliSuperstar.cz. Instalace zabere pár kliků myší.

 

1.Klikněte zde na INSTALUJ DOPLNĚK ZDARMA

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

2. Budete přesměrováni do prohlížeče, kde kliknete na PŘIDAT DO CHROMU

 

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

3. Zobrazí se Vám toto okno, kde kliknete na Přidat rozšíření. Následně se Vám zobrazí hláška, že do prohlížeče Chrome bylo přidáno rozšíření Aliexpress SuperStar. Od tohoto okamžiku můžete tento doplněk začít používat.

 

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

Aliexpress Superstar srovnavac cen 5

Instalace trvá několik vteřin a zvládne to úplně každý. Po instalaci se Vám v pravé horní liště prohlížeče zobrazí červeno-oranžové logo s hvězdičkou. To znamená, že instalaci máte úspěšně za sebou a můžete aplikaci začít používat. Přejděte na stránku Aliexpress a podívejte se, co vše máte nyní k dispozici. Doufám, že jste alespoň z poloviny nadšení jako my 🙂

 

8 KOMENTÁŘE

 1. Pokud mate otazky, jak dany doplnek pouzivat, tak nam urcite napiste sem do komentare. Radi Vam s tim pomuzeme.

 2. Dobrý den
  Chtěl jsem se zeptat co znamená informace u položek
  Doprava z
  Např. Čína,Německo Rusko.
  Popř.jestli to má nějaký konkrétní smysl vybrat dopravu z Číny ,nebo z Německa.
  Děkuji za odpověď.
  Uvádím níže číslo položky pro ilustraci
  Hynek

 3. Dobrý den,
  doplněk jsem nainstaloval cca před 3 měsíci do Google Chrome, ze začátku fungovalo zobrazování Ochranné lhůta, ale nyní jsem si všiml, že ať relativně pravidelně nakupuji, v záložce Ochranná lhůta se nezobrazuje nic. Nevíte kde by mohla být chybka?
  Děkuji, s pozdravem Lubomír

  • Dobry den, soucasne je to nastavne tak ze vam to ukazuje nejaktualnejsi a datumove nejblizsi produkty, kterym ma vyprset ochranni lhuta. Z nasi zkusenosti 40 produktum najednou ochranna lhuta nevyprsi. Proto se zobrazuje pouze 10 produktu.

 4. Dobrý den. Používám alliexpress v aplikaci na svém iphonu. Je nějaký doplněk, který lze stáhnout do iphonu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno