24 – Prodloužení ochranné lhůty na Aliexpress

1
3859

Co vlastně znamená ochranná kupujícího Buyer Protection na Aliexpress? Aliexpress chce mít hlavně spokojené zákazníky, a tak se snaží poskytovat ten nejlepší servis. Z toho důvodu chrání své zákazníky před nespolehlivými prodejci. Ochranu kupujícího můžete použít například v případě, že:

  1. zboží nedorazilo v čase, který uvedl prodávající
  2. zboží nedopovídá popisu prodejce
  3. zboží není originál, ale pouze replika

 

Prodloužení ochranné lhůty

Buyer protection time 

Ochranná lhůta slouží k tomu, aby jste měli přehled o tom, kolik Vám ještě zbývá času do doručení zásilky. V původních Aliexpress podmínkách bylo, že můžete otevřít spor Open Dispute pouze v případě, že Vám běží ještě ochranná lhůta. Takže jste si museli dávat opravdu pozor na to, kdy Vám ochranná lhůta končí a případně si ji prodloužít.

★ NOVINKA!!! 

Aliexpress se opravdu snaží být podporou pro kupující, a proto přidal do nových pravidel, že spor můžete otevřít ještě 15 dní po skončení ochranné lhůty. Takže, i když si zapomenete prodloužit ochrannou lhůtu, tak pořád můžete otevřít spor. 

Prodloužení ochranné lhůty uděláte, tak že kliknete na Request to extend Purchase Protection a vyplníte o kolik dní si přejete lhůtu prodloužit. Zadávejte nejméně o 14 dnů, ale můžete i více. Potvrďte kliknutím na Confirm. Nyní byla žádost o prodloužení odeslána prodejci a ten by ji měl do 48 hodin prodloužit. Většinou potvrdí do druhého dne a často prodlouží o delší dobu, než o jakou jste žádali. O prodloužení doby jste poté informováni zprávou formou e-mailu, že máte novou zprávu od prodejce. Odpočítávání času pro potvrzení objednávky se tak prodlouží, ale POZOR! na novou končící dobu již nebudete upozorněni e-mailem ani jiným způsobem od Aliexpress! Tento nový prodloužený čas si již musíte ohlídat sami. Další možností prodloužení lhůty je, že napíšete přímo prodejci. 

aliexpress Prodlouzeni ochranne lhuty 2 Buyer Protection time

aliexpress Prodlouzeni ochranne lhuty 1

Kontrolujte si emaily

Od Aliexpress dostáváte emaily, které Vás upozorňují na blížící se ukončení doby pro doručení zboží. Mělo by to být 5 dnů a pak 2 dny před ukončením doby. Pokud jste na tyto emaily nereagovali (prodloužením doby či otevřením sporu), odpočítávání času ukončí objednávku. O prodloužení doby pro doručení můžete požádat kdykoliv během odpočítávání času, ale pravděpodobně tak učiníte v době, kdy Vás na končící čas upozorní Aliexpress e-mailem. Doporučuji tento e-mail neignorovat, ale včas si ihned prodloužit, i když dle sledování vidíte, že zásilka je již na pražské třídírně zásilek. Prodejce má na vyřízení Vaší žádosti o prodloužení doby 48 hodin. Pokud však na žádost o prodloužení kliknete až při druhém e-mailu, který posílá Aliexpress, budete informováni, že do konce doby pro doručení zbývá méně než 2 dny a proto se Vám opravdu doporučuje otevřít spor. Tím Aliexpress upozorňuje na to, že prodejce by nemusel stihnout Vaši žádost vyřídit a čas by Vám tak mohl uplynout.

A aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1000 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

Databáze odpovědí Aliexpress

1 komentář

  1. Chtěl jsem si prodloužit ochranou lhůtu. Ale tam bylo pouz „finiš“ a již jsem to neotevřel.
    Jak mám postupovat dál?
    Děkuji za odpověď
    František Polanský

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno