52. Český vyhledávač pro Aliexpress – NOVINKA

2
4623
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (1 368 hlasů, průměr: 4,98 z 5)
Loading...

Mezi nakupujícími na Aliexpress jsou uživatelé, kteří i přes jazykovou bariéru denně využívají Aliexpress k levným nákupům. Anglicky buď vůbec neumí nebo znají jen základy. Ale i nám, co anglicky umíme se prostě stane, že neznáme nějaké slovíčko. Všichni potom zapínáme známý google translator a snažíme se najít ten správný překlad produktu, který hledáme. Překlad musíme z translatoru zkopírovat následně ho vkládáme na Aliexpress do vyhledávacího políčka.

Tomuto složitému postupu je už konec! A to díky pomůcce Aliexpress Superstar. Autoři této pomůcky do prohlížeče vytvořili pro své uživatele další novou funkci, která nabízí rychlý překlad českého textu přímo na stránce Aliexpress u vyhledávání. Už nemusíte zapínat google translator, abyste na Aliexpress našli to, co potřebujete.

Otestujte si funkci vyhledávání v češtině na Aliexpress:

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 4

Stačí jen napsat vyhledávané slovo do kolonky s hvězdičkou a kliknout na lupu. Do kolonky jsme napsali „svetlo na kolo“. Ano, můžete text psát i bez diakritiky.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 1

A níže už vidíte, že nám doplněk vyhledal světlo na kolo. V levé části okna vyhledávání je zobrazený přeložený anglický text – the light on the bike.

Vyhledavani v ceskem jazyce na Aliexpress cesky 2

Pokud již používáte pomůcku Aliexpress Superstar ( má přes 25 000 uživatelů), tak byste od verze 2.4.9.4 měli vidět u vyhledávacího okna místo pro zadání českého výrazu. Pokud ho nevidíte, tak jak je to zobrazené na obrázku výše, tak si prosím aktualizujte pomůcku na novou verzi. Nebo zkontrolujte nastavení jazyka pomůcky. Překlad je viditelný pouze pro české uživatele, takže si v Aliexpress Superstar nastavte češtinu. Samozřejmě, pokud máte doplněk Aliexpress Superstar v slovenštině, tak překlad do slovenštiny vám bude fungovat taky.

Zadejte hledaný výraz produktu v češtině:

 

Pro ty co pomůcku ještě nepoužívají, tak opravdu doporučujeme, abyste ji začali hned používat. Více informací se dočtete v článku o historii cen na Aliexpress.

Přidejte si pomůcku do těchto prohlížečů na počítači (Chrome, Mozilla a Opera):

Chrome icon  firefox icon  Opera icon

I v mobilní aplikaci AliHistory bude brzy možnost žádat český výraz, který vám ho přeloží a vyhledá anglicky Vámi hledané zboží.

Kliknutím na ikonu si přidáte pomůcku AliHistory do svého mobilního telefonu nebo tabletu

alihistory stahnout google play

 

Pokud máte nějaké otázky, nebo Vám něco nefunguje, tak nám napište pod tento článek.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, zadám název (česky) výrobku, ali mi ho najde, ale podrobný popis a technické údaje výrobku (language) nejde zvolit čeky. Proč?
    Než jsem zvolil Český vyhledávač pro Aliexpress tak v Language se dal zvolit jazyk čeština. Teď mi překlad (language) zmizí.
    Díky Zdeněk

  2. Dobry den, neni to ze jste zvolil cesky vyhledavac, ale je to tim ze Aliexpress predstal tuto moznost nabizet. Bohuzel. V nove verzi Aliexpress superstar jsme ale vytvorili tuto moznost a Aliexpress si budete moct znovu prelozit do cestiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno