57. AliExpress Saver Shipping vs AliExpress Standard Shipping: Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma způsoby přepravy?

0
959
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (414 hlasů, průměr: 4,99 z 5)
Loading...

Na AliExpress existuje několik různých způsobů dopravy, které můžeme rozlišit podle jejich dodací lhůty a možnosti sledování objednávek. Často využívame China Post, Hong Kong Post a Cainiao, ale už nějakou dobu je nejpopulárnější formou dopravy AliExpress Standard Shipping. Z toho vzešly i varianty jako AliExpress Saver Shipping nebo AliExpress Premium Shipping. Přestože jsou názvy velmi podobné, každý má odlišné vlastnosti. Proto si v dnešním článku vysvětlíme, co to je a jaké výhody mají tyto zásilky.

Způsoby dopravy a jejich výhody

Všechny tyto způsoby dopravy mají společné to, že je zpracovává AliExpress ve svém logistickém centru. Aliexpress poskytuje větší bezpečnost a další výhody oproti jiným způsobům dopravy. Jde o zásilky, které mají dohody s mezinárodními přepravními společnostmi, aby dorazily rychleji. Vysvětlíme Vám jejich rozdíly.

AliExpress Standard Shipping
Tento způsob dopravy je v současné době jedním z nejpopulárnějších na AliExpress, protože byl jedním z prvních, který se začal nabízet. Pokud zvolíte tento způsob dopravy, poskytovatel odešle Vaši objednávku do logistického centra AliExpress a odtud bude odeslána až k vám domů, pod kontrolou samotné prodejní stránky Aliexpress. Aby byla doprava k Vám domů velmi rychlá, AliExpress využívá úzkou spolupráci s místními přepravními společnostmi.

Tento způsob dopravy se používá pro produkty s hodnotou vyšší než cca 5 USD, takže se používá certifikovaná zásilka s číslem zásilky. Zásilku lze snadno dohledat ze stránky objednávky na Aliexpress nebo z externích stránek, jako je např. 17track.net. Balík bude doručen prostřednictvím státní poštovní služby a šance na zastavení balíku celníky jsou velmi malé. Balíček jde totiž přes překladiště EU, a tím pádem je vstupní krajinou jiná země než Česká republika. Celní prohlášení byste s tímto druhem dopravy nemuseli vůbec řešit.

 

AliExpress Saver Shipping
Jedná se o další z alternativ přepravy, kterou zpracovává AliExpress. Tato doprava je stále častější jako alternativa ke Cainiao, China Post a dalším ekonomickým zásilkám. Tento způsob dopravy se používá pro produkty nižší hodnoty než cca 5 USD. Získáte sledovací číslo a přestože by to bylo ekvivalentní běžné zásilce China Post (která nepotřebuje podpis pro příjem), umožňuje sledování. Oproti dopravě přes China Post má tedy velké výhody: prodejce bude moci kontrolovat, zda byl produkt doručen, čímž se vyhne falešným sporům a kupující bude mít tu výhodu, že bude moci sledovat svou objednávku.

Prodávající odešle zboží do skladu Aliexpress (Cainiao), kde jsou objednávky roztříděny a následně odeslány na letiště k dalšímu doručení.
Sledování zásilek Aliexpress Saver Shipping je možné pomocí čísla v mezinárodním formátu na stránce Cainiao. Číslo vypadá takto: ZA000000000HK nebo ZA000000000LV a umožní Vám určit aktuální umístění balíčku.

 
AliExpress Premium Shipping
Tento poslední způsob dopravy je velmi obtížné dohledat, protože jej používá pouze několik prodejců a není dostupný ve všech zemích. Používá se pro výrobky, které mají vysokou cenu nebo pokud jsou velmi objemné a těžké. Je to další ze způsobů přepravy, který zajišťuje AliExpress, ale v tomto případě je zasílán prostřednictvím soukromého kurýra, jako je DHL, FedEx, Seur, UPS… Takže i když je dodací lhůta zkrácena na 7 až 15 dnů, tak Vás chceme upozornit, ze používání těchto soukromých kurýrů zvyšuje riziko obdržení našeho balíčku s celními přirážkami (hlavně celního zastupování těmito společnostmi). Cena této zásilky je navíc mnohem vyšší.

 

Doprava Sledování Doručení Popis
AliExpress Standard Shipping Ano 15-20 dní Velmi rychlá certifikovaná zásilka, obvykle nezpožděná a je jednou z nejběžnějších na AliExpress.
AliExpress Saver Shipping Ano 30 dní (15-20 dní, pokud je objednávka kombinovaná) Pravidelné odesílání, ale se sledováním, obecně poměrně rychlé (obvykle dorazí dlouho před odhadovaným datem).
AliExpress Premium Shipping Ano 7-15 dní Doprava soukromým kurýrem, za poplatek. Doručení jakýmkoli soukromým kurýrem, se kterým má AliExpress smlouvu (DHL, FedEx, EMS,…).

 

Rychlé dodání: Vaše objednávky obdržíte za méně než 10 dní

Aliexpress platforma neustále pracuje na zlepšování podmínek pro své kupující. Jedním z jeho nejnovějších vylepšení je možnost přijímat Vaše objednávky za méně než 10 dní z Číny díky dohodě AliExpress s různými přepravními společnostmi pro expresní dodávky. Díky tomu budete moci své objednávky přijímat za 3, 5 nebo 10 pracovních dnů. Stačí pouze filtrovat vyhledávání pomocí možnosti „Fast Shipping“.

Jsou zásilky zpracovávané AliExpress spolehlivější?

Je zřejmé, že pokud AliExpress zpracuje zásilku, tak je pro prodejce mnohem obtížnější Vás podvést nebo Vám poskytnout nesprávné sledovací číslo. Zásilky zpracovávané AliExpress mají menší počet reklamací a jsou mnohem spolehlivější. To neznamená, že nemůže dojít k chybám. Pokud by k nějakému problému došlo, tak doporučujeme otevřít spor na Aliexpress.

A pokud prodejce nepoužije slíbený způsob dopravy, mohu reklamovat?

To je jedna z otázek, kterou dostáváme poměrně často. Zakoupili jste například produkt, o kterém jste si mysleli, že dorazí ověřeným způsobem dopravy, ale prodejce se rozhodl jej poslat jako obyčejný balík. Můžete takový balík reklamovat? Pokud jste nezaplatili žádné poštovné, může prodejce skutečně použít jiný způsob dopravy, aniž by byl penalizován, důležité je, že Vám zboží dorazí domů. Pokud jste něco za dopravu zaplatili, můžete požadovat vrácení nákladů za dopravu. Doporučujeme, abyste nejprve kontaktovali prodejce, než zahájíte spor. A pokud z nějakého důvodu potřebujete, aby byla Vaše objednávka odeslána s určitým typem dopravy, tak to předem prodejci napište do zprávy.

Jak změnit nebo vybrat jinou dopravu

  1. Pokud daná možnost Aliexpress standard shipping není automaticky vybraná, můžete si ji zvolit sami kliknutím na MORE OPTIONS (více možností) viz obrázek.

Aliexpress Standard Shipping Saver doruceni clo tax delivery kde najit DPH 2 sm

2. Vyberte Aliexpress Standard shipping.

Aliexpress Standard Shipping Saver doruceni clo tax delivery kde najit posta DPH prohlaseni

 

Další tipy a triky v našich návodech

Na CeskyAli.cz máme kromě analýzy nejlepších produktů dostupných na AliExpress také tipy a triky pro bezpečné nakupování na AliExpress. Všechny je najdete v naší sekci Jak nakupovat. Než začnete nakupovat, tak si určitě přidejte do prohlížeče doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar, který má spoustu užitečných funkcí.

 

Jaký druh dopravy na Aliexpress preferujete?
31 hlasy / hlasů

 

Už jste obdrželi produkty prostřednictvím zmiňovaných způsobů dopravy AliExpress? Rádi bychom slyšeli o Vašich zkušenostech s nakupováním, takže nám neváhejte zanechat komentář níže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno