Dobrý den, vím, že to sem asi úplně nepatří, ale potřebovala bych poradit ohledn…

1
30

Dobrý den, vím, že to sem asi úplně nepatří, ale potřebovala bych poradit ohledně celního řízení. Vím, že se zde takové věci řeší, ale já osobně s tím zkušenosti zatím nemám. Pokud to ale bude vadit, příspěvek smažu.

Dostala jsem od přítele dárek Daruj hvězdu – Pojmenuj si hvězdu. Nevím, zda to někdo znáte, ale součástí balíčku bylo heslo pro zaregistrování hvězdy. Po vyplnění fakturační údajů a pojmenování hvězdy nám měl přijít poštou certifikát s vybraným jménem. Ten ale mají na celnici. Přišel mi mail, kde mám vyplnit údaje o zásilce, akorát si vůbec nejsem jistá, co tam napsat.
Jelikož jsme za poslání certifikátu nic neplatili.
Měla bych u celkové ceny napsat původní cenu celého produktu Daruj hvězdu? A nebo napsat částku 0 Kč?

Taktéž bych se chtěla zeptat, zda musím posílat nějaký dokument (fakturu, potvrzeni o platbě), když nám ohledně toho samotného certifikátu nic nepřišlo? Ani to, že byl certifikát odeslán?😅

Fakt bych byla moc ráda za jakoukoliv pomoc. Moc si s tím nevím rady😅
Předem moc děkuji za ochotu.


Databáze odpovědí Aliexpress

1 komentář

  1. Nulová hodnota pro celní správu neexistuje…dostala jste k tomu avízo, kde máte tu zásilku nafocenou…nebo to vyplnujete před příchodem? Píšete, že to máte zadržené celníky…takže máte skladové číslo? Ptam se proto, jestli víte, jak vam to ten odesílatel nadeklaroval? Jinak řeší tzv. proforma fakturou s nízkou hodnotou zásilky, kterou vám ale musí vystavit odesílatel. A jestli to vyplnujete před příchodem zásilky do ČR, tak nemusíte. Vyčkala bych příchodu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno