Evropská unie daň z přidané hodnoty DPH z Aliexpress

0
71
S čím vám můžeme pomoct?

Od 1. července 2021 bude AliExpress obecně muset vybírat DPH z prodeje zboží dodaného spotřebitelům v EU, včetně případů, kdy je zboží dodáno ze zemí mimo EU s hodnotou objednávky do 150 EUR nebo kdy je zboží zasíláno z EU, kde prodávající má sídlo mimo EU.

U veškerého zboží zasílaného ze zemí mimo EU a DPH vybíraného AliExpressem budou muset naši prodejci a jejich logističtí operátoři zahrnout do svého dovozního prohlášení do EU číslo AliExpress Import One Stop Shop (IOSS), aby bylo zajištěno, že zboží poté může být propuštěn do volného oběhu a doručeno vám bez účtování DPH nebo jakýchkoli dalších manipulačních poplatků na celnici.

Otázky a odpovědi na toto téma:

Otázka: Jaká je oficiální reference týkající se DPH, daní a cel z Evropské unie?

Odpověď: Další podrobnosti o DPH, daních a clech naleznete na oficiálních stránkách Evropské unie, klikněte na odkaz: https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/eu-consumers_en

Otázka: Co je DPH? Proč musím platit DPH?

Odpověď: Daň z přidané hodnoty nebo DPH je obecně široce založená spotřební daň vyměřovaná na základě přidané hodnoty ke zboží a službám. V konečném důsledku ji nese konečný spotřebitel a je účtována procentem z prodejní ceny, včetně poplatků za dopravu a jakýchkoli dalších služeb zahrnutých v prodeji. Chcete-li se dozvědět více o DPH v EU, klikněte na odkaz: https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/what-is-vat_en

Otázka: Jak se počítá DPH? Jaká je sazba DPH platná v mé zemi? Proč se některé produkty prodávají za jinou sazbu DPH?

Odpověď: DPH je obecně účtována na základě ceny (s ohledem na zboží a poplatky za dopravu) v příslušné sazbě DPH. Sazba DPH se liší v závislosti na typu zboží zakoupeného v zemi konečného určení. Standardní sazba DPH se v EU pohybuje v rozmezí 17 – 27 % a některé země nabízejí na určité druhy zboží sníženou sazbu.

Platnou sazbu DPH si můžete vyhledat zde:

https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat_en
https://ec.europa.eu/taxation_customs/tedb/vatSearchForm.html

Otázka: Kolik DPH musím zaplatit za objednávku na AliExpress?

Odpověď: Hodnotu DPH naleznete na stránce se souhrnem objednávky, jak je uvedeno níže.

Otázka: Kde mohu získat fakturu za svou objednávku s DPH?

Odpověď: Faktury jsou k dispozici pro všechny objednávky, u kterých AliExpress vybral DPH při placení. Fakturu najdete na následující cestě: Moje objednávky / Všechny objednávky / Stáhnout fakturu

Otázka: Proč se cena při pokladně liší od ceny na stránkách s podrobnostmi o produktech?

Odpověď: Ceny mohou být aktualizovány při placení z důvodu několika faktorů, včetně změn ceny produktu prodejcem, změny měny, směnného kurzu, místa odeslání, skutečné dodací adresy (země), zvoleného modelu doručení, propagace, slev nebo použitelné kupony. Výpočet DPH bude odpovídajícím způsobem aktualizován při odhlášení.

Otázka: Objednal jsem si před 1. červencem 2021, musím za příjem zboží zaplatit DPH?

Odpověď: U zboží z přechodného období, protože je objednáno před 1. červencem, nelze pro zjednodušení procesu dovozu použít naše číslo IOSS. Logističtí partneři vás mohou kontaktovat ohledně příslušné dovozní DPH a poplatků v souladu s implementační praxí příslušných celních orgánů EU a logistických partnerů.

Pokud jste zakoupili z místa dodání se sídlem v EU, protože zboží je již v EU a případné daně by měly být zohledněny v ceně nabízené prodejcem, nebudou vám po nákupu účtovány žádné další daně.

Otázka: Bude mi účtováno znovu, když bude zboží doručeno do mé země?

Odpověď: Pokud jste zaplatili za objednávku s DPH na AliExpress, neměla by vám celní/logistický poskytovatel znovu účtovat DPH. V případě, že vám byly poplatky účtovány znovu, uschovejte si fakturu a odešlete ji zákaznickému týmu Aliexpress, aby vám ji mohl vrátit.

Požadované dokumenty:

1. faktura s dovozní DPH vystavená tímto poskytovatelem logistických služeb (s číslem sledování a částkou DPH)

2. doklad o zaplacení této faktury

3. jakýkoli celní doklad o propuštění zboží, včetně přepravního štítku balíku

Otázka: Bude mi DPH vrácena zpět, když byla vrácena objednávka?

Odpověď: U objednávek, kde AliExpress nevybíral DPH, je obvykle na kupujících a prodejcích, aby diskutovali o tom, jak řešit příslušné daňové záležitosti. Chcete-li se o tom dozvědět více, můžete se dále informovat u prodejců a příslušných daňových / celních úřadů.

U objednávek, kde AliExpress inkasoval DPH, vám vrátíme DPH v závislosti na tom jak velkou část objednávky vracíte. AliExpress vypočítá a vrátí DPH podle toho, zda je refundovaná objednavka celá nebo částečně.

Otázka: Mám platit clo, když jsem již zaplatil DPH?

Odpověď: DPH a cla jsou různé druhy daní.

Od 1. července 2021 musí AliExpress podle nových pravidel EU pro e-commerce DPH vybírat DPH za objednávky v hodnotě 150 EUR nebo méně, které jsou zasílány ze zemí mimo EU kupujícím nacházejícím se v EU při pokladně. Takto vybrané objednávky DPH budou deklarovány k celnímu řízení s AliExpress IOSS číslem a DPH vám již nebude účtována.

Osvobození od cla mohou být také balíky se zbožím v hodnotě do 150 EUR. Balíky se zbožím v hodnotě vyšší než 150 EUR budou při dovozu podléhat DPH a clu.

Otázka: Zahrnuje cena v detailu produktu DPH?

Odpověď: Pokud je cena označena jako „Cena zahrnuje DPH“, znamená to, že již byla zahrnuta DPH.

DPH je v tomto případě zahrnuta v hodnotě konečné platby.

Otázka: Jak mohu jako obchodní kupující poskytnout své údaje o DPH společnosti AliExpress?

Odpověď: Údaje o DPH můžete poskytnout na následující webové stránce.

Obchodní kupující registrovaní k DPH v EU/Velké Británii mohou společnosti AliExpress poskytnout příslušné informace, abychom nemuseli účtovat DPH za vaše nákupy dodané v Evropské unii nebo Spojeném království.

Připomínáme, že:

1. U přeshraničních objednávek zakoupených pro obchodní účely (zboží zasílané ze zemí mimo EU/UK) vám bude účtována DPH v době dovozu a může být účtován dodatečný celní manipulační poplatek celnímu makléři/logistickému operátorovi.

2. Jako obchodní kupující budete odpovědní za svá přiznání k DPH v souladu s příslušnými daňovými zákony a předpisy.

Poznámka: V současné době je tento proces použitelný pouze pro obchodní kupující ve Spojeném království a zemích Evropské unie.

Databáze odpovědí Aliexpress

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno