50. POZOR: Velká chyba na Aliexpress – Neplaťte víc než musíte

4
4694

Jedním z důvodů proč je nakupování na Aliexpress tak oblíbené je poštovné zdarma (v angličtině Free Shipping). Hodně z Vás si však stěžovalo, že najednou dopravu zdarma nemají u prodejců, kde ji dříve měli. V tomto článku se dozvíte proč tomu tak je a jak nakoupit, aby se Vám to opět vyplatilo.

 

1. Vypněte si na Aliexpress přepočet českých korun CZK

 

Aliexpress přidal na své stránky možnost převodu do různých měn, včetně českých korun. Bohužel Vám tato jejich funkce předražuje nákupy na Aliexpress. V takovém případě se Vám u spousty produktů zobrazí zpoplatněné poštovné. Takže u produktu, kde jste běžně měli poštu zdarma, teď vyskočí doprava až o 95 Kč .

 

Prevod na ceske koruny Aliexpress doprava zdarma 1

 

Zde je příklad produktu z Aliexpress. Při nastavení českých korun na Aliexpress hned naskočí poštovné 41,92 Kč.

 

Prevod na ceske koruny Aliexpress doprava zdarma priklad CZK 1

 

 

2. Přepněte si měnu zpět na americké dolary USD nebo Eura

 

Aby Vám zboží opět dorazilo s poštovným zdarma, tak si přepněte měnu na americký dolar nebo euro. Když dáte stránku aktualizovat, tak se Vám poštovné upraví na Free shipping. Ale co když chcete poštovné zdarma a zároveň vidět přepočítanou cenu v korunách? Řešením je přidání doplňku Aliexpress Superstar do prohlížeče.

 

Prevod na ceske koruny Aliexpress Superstar fin

 

 

3. Poštovné zdarma + české koruny = doplněk Aliexpress Superstar

 

Takže pokud chcete mít poštovné zdarma (u produktu, kde to má být zdarma ) a zároveň vidět ceny v českých korunách, tak si přidejte do prohlížeče doplněk Aliexpress Superstar. Cena na koruny se Vám přepočítává každý den podle kurzu ČNB. K dnešnímu dni doplněk používá více než 20 000 uživatelů. Aliexpress Superstar má navíc další skvělé funkce, jako je zobrazení cenové historie každého produktu, hodnocení prodejce, vyhledávání levnějšího zboží, vyhledávání dle obrázku, kontrola uplynutí ochranné lhůty a další. Tento doplněk je ZDARMA a  jeho instalace zabere pár sekund. V návodu 39. Historie a srovnávač cen na Aliexpress jsou odkazy na instalaci doplňku do prohlížeče Chrome, Opera, Mozilla Firefox. Veškeré funkce doplňku Alisuperstar se dají jednoduše zapnout a vypnout. Doporučujeme doplněk vyzkoušet.

★ S doplňkem Aliexpress Superstar vidíte

 • cenu v dolarech
 • cenu v českých korunách
 • máte správně zobrazenou dopravu zdarma

 

Viz příklad níže.

Prevod na ceske koruny Aliexpress Superstar 2

 

Budeme rádi, pokud tento článek nasdílíte do různých Aliexpress skupin a komentářů na Facebooku a dalších diskuzních fórech na internetu. Dotazy ohledně daného problému se rozšiřují a uživatele neví, jak mít poštovné zdarma a zároveň zobrazené české koruny na Aliexpress.

 

V případě dalších dotazů napište dolů do komentáře pod článek.

4 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,

  u prodejce, u kterého jsem vždy objednával „Free Shipping“ mám nyní dopravu za : $15.79 . Měnu mam v USD. A u položky za $3 se to rozhodně nevyplatí. Znamená to, že do ČR jiz nebude doprava zdarma?
  Jedna se o: LIVOLO socket.

 2. Dobry den, poslete nam prosim primy link na zbozi , at se nato podivame. Jedna se asi o tohoto prodejce ano https://livolo.aliexpress.com/store/500715? Mate tedy nastavene na ALiexpress jako menu USD a ne CZK? Jinak tam tu dopravu budete muset hradit. Co je zbytecne. Na prepocet pouzijte pomucku do prohlizece Aliexpress Superstar.

  je docela mozne, ze prodejce zacal uctovat dopravu. Treba u toho prodejce livolo zrusili zasilani pres china post, a zvolili bezpecnejsi dopravu pres DHL. Je to na kazdem prodejci, jake podminky si zvoli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno