Dioptrické brýle a skla z Aliexpress – srovnání

2
3033

Jelikož se mě dost lidí ptá na mé zkušenosti s brýlemi z Číny, rozhodl jsem se tedy napsat recenzi. Recenze bude zaměřena na multifokální brýle, které jsem si vyzkoušel objednat poté, co mi přišly brýle do dálky v perfektní kvalitě a stavu. Jde o komplet skel i rámečků. Zároveň srovnám tyto brýle s brýlemi, které jsem si nechal vyrobit v České republice.

Doporučuji také nainstalovat pomůcku do prohlížeče Aliexpress Supertar, která Vám zobrazí cenovou historii produktu a ceny v Kč. Na všechny jeho funkce se podívejte do článku Historie a srovnávač cen. 

 

Jaké mám dioptrie?

Mám 2,5 a 4,5 dioptrií včetně 4,5 cylindrů, tudíž je výroba pracnější a zde si připlácím 100% ceny skla – v Číně to dělá 10 dolarů!

Cena brýlí v ČR vs cena v Číně

Cena brýlí z Česka (obr. v levo dole):

  • 20 000 Kč skla (Shamir Autograph III) + 5 000 Kč rámeček (Německý výrobce)

 

dioptricke bryle aliexpress cina2

 

Cena brýlí z Číny:

  •  75,32 euro cena obou skel
  • 11,84 euro alu rámeček
  • 7,9 euro příplatek za náročnost výroby
  • Cena po přepočtu kurzu a sleva u výrobce dělala nakonec 2 175kč !!!

 

Odkaz přimo na brýle z Aliexpress Odkaz na PRODEJCE brýlí z Aliexpress

 

Srovnání

Brýle z Aliexpress mi na hlavě sedí výborně a vidím přes ně výborně, jak do dálky tak na čtení (což je nejpodstatnější)!Když je srovnám s drahými brýlemi z Česka, musím přiznat, že komfort vidění je trochu menší a spočívá v užším zorném poli přechodu pohledu z dálky do blízka. V praxi to znamená delší dobu na přizpůsobení a naučení se vidět přes ně při práci na počítači. Jelikož jsem si je koupil na zkoušku a jsou určeny do práce kde svařuji, brousím a taky čtu výkresy, tak tohle pro mě neznamená žádné omezení.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 5

 

Na fotografii je vidět rozmístění zón vidění pro blízko a dálku u obou výrobců, aby jste lépe pochopili co mám na mysli.

 

dioptricke bryle aliexpress cina

 

Další věc které jsem si všiml až třetí den nošení brýlí a z čehož jsem byl opravdu překvapen je číslo, které jsem spatřil a které jde vidět VÝHRADNĚ při určitém směru osvětlení a jen z jistého úhlu pohledu. Trvalo mi asi půl hodiny, než se mi ho podařilo vyfotit pomocí makro-objektivu s mezi-kroužkem! Proto tam vidíte i drobný prach – okem nepostřehnutelný!

 

dioptricke bryle aliexpress cina 4

 

Toto číslo není vidět při nošení brýlí a i když se zaměřuji na místo kde je, tak ani v nejmenším nevadí při nošení. K čemu číslo slouží netuším. Je i na druhém skle a v jiném místě a spíše více u středového kraje – u sedýlek.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 3

 

Po nasazení a celodenním nošení se mi hlava netočila, nebolela a viděl jsem skvěle. 

 

Tloušťka skel

Všimněte si srovnání tloušťky skel při pohledu zespoda obou brýlí. Ty tlusté bez rámečku jsou tenčené skla a ČR!!! Samozřejmě za nemalý příplatek, a ty druhé tenčí z Číny. Čekal jsem spíše, že z Číny dorazí ještě silnější skla. Když jsem je vybalil a uviděl jak jsou skla tenká, tak jsem si hned říkal, že to asi pokazili nebo udělali opět jen do dálky. Ale nic nepopletli a jsou famózní!

 

Jak jsem prodejci vysvětlil jaké brýle potřebuji

Prodejci jsem poslal naskenovaný recept s PD (vzdálenost zornic), vybral jsem skla a rámeček a vše probral s prodejcem – je velmi ochotný a rychlý v odpovědích na dotazy. Dále jsem si poměřil rámečky aby byly zhruba podobné těm co mám doma a sedí mi – šířka rámečku, délka ruček a výška rámků

 

Doprava, DPH a CLO

Clo ani DPH jsem neplatil. Brýle mi dorazily za 4 týdny.

 

Závěr

Takže na závěr pokud mohu srovnat oboje brýle, rozdíl cen cca 25 000 Kč versus 2 200 Kč je v komfortu vidění, který bych osobně ocenil maximálně 3 000 Kč. Ale částka, kterou jsem ušetřil je abnormální a ten komfort rád oželím. Kdo tedy chce kupovat z Čech, ať kupuje, kdo z Číny, ať kupuje. Každý strůjcem svého štěstí a taky závisí jak má člověk hluboko do peněženky, to je jasné. Tak jen tolik má zkušenost. Pokud máte ještě nějaké dotazy, tak je napište prosím do komentáře.

 

Radomír Pekarík

 

Databáze odpovědí Aliexpress

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, brýle jsem si vybral čočky také, jen nevím jak to vložit do objednávky, teď mám na mysli rozměry čoček… děkuji za Vaši odpověď

    • Dobry den, urcite napiste prodejci do zpravy a domluvte se s nim na rozmerech cocek a dalsich veci. Nasledne udelejte objednavku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno