Robotický vysavač Xiaomi Mi z Číny – recenze a srovnání s Roomba

0
3728
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (6 684 hlasů, průměr: 4,99 z 5)
Loading...

Robotické vysavače se stále časteji stávají součástí domácností po celém světě. Nejznámější a uznávanou společností je IRobot, která vlastní značku Roomba. Stejně jako iPhone, tak i Roomba tedy patří do vyšší cenové kategorie, a proto na trh přichází i jiné značky, které jí mohou konkurovat nejen cenou ale i výkonem. My jsme se dnes zaměřili na robotický vysavač Xiaomi Mi Vaccum. Robotický vysavač Xiaomi Mi má totiž rysy, které mohou bezpochyby přebít funkce vysavače iRoomba 980. Xiaomi Mi je vysoce výkonný vysavač určený i pro ty nejnáročnější a abysme Vám dali ty nejpřesnější informace, tak jsme ho za Vás osobně vyzkoušeli. Podívame se na všechny funkce, výhody a nevýhody obou vysavačů.

Odkaz na vysavač XIAOMI MI ROBOT

 

 

Srovnání designu

Oba vysavače mají kruhový design, který je ve světě robotů populární. Co se výšky a obvodu týče, tak jsou na tom Xiomi Mi i Roomba těměř stejně. Oba vysavače mají také gumové kolečka až do výšky 3cm, aby se dobře pohybovaly na nerovném povrchu. To, který design se Vám bude líbit nejvíc je určitě individuální. Za nás preferujeme Xiaomi Mi, protože má krásnou bílou barvu s diskrétními ovládacími prvky. V domácnosti vypadá opravdu elegantně a hodí se do každého interiéru.

 

            Roomba gearbest 2

 

 

Motor NIDEC a vynikající kartáče

 

Při výběru robotického kartáče je důležité, abyste se podívali jaké kartáče bude mít.

Xiaomi MI má na přední straně jeden centrální kartáč a jeden boční kartáč, který slouží na čištění rohů. Tento typ centrálních kartáčů je ideální na čištění koberců, protože jejich hroty jsou zavedeny do koberce a lépe absobují nečistoty. Xiaomi Mi má sací výkon 1800 Pa, což je výrazně nad cenově dostupnými modely jiných čínských značek, které dosahují pouze 1000 Pa. Mezi jeho další vynikající vlastnosti patří laserový senzor, inteligentní navigační systém a možnost ovládání z mobilní aplikaci MiHome App. Základem každého kvalitního vysavače je pořádný motor. U Mi Vacuum Cleaneru byl nasazen výkonný motor japonské značky NIDEC, který disponuje sacím tlakem až 1800Pa a za minutu pojme 0,67m3 vzduchu. Je tak jedním z nejvýkonnějších robotických vysavačů na trhu. Silný motor přijde vhod právě na koberce s delším vlasem.

Samozřejmě ne vždy je potřeba vysávat na maximální výkon, v ovládací aplikaci lze zvolit jeden ze tří výkonových stupňů. Pokud tedy budete nechávat vysavač uklízet třeba každý den, postačí ponechat nižší nastavený výkon, který se pojí i s tišším chodem. Hlučnost vysavače při práci se pohybuje od 62 do 68dB dle nastaveného výkonnostního režimu.

Veškeré nečistoty jsou zachytávány do nádoby o objemu 0,42l a v případě potřeby Vás vysavač upozorní, že je potřeba nádobu vyprázdnit. Hlavní kartáč je umístěn k vysavači volně, může se tedy pohybovat ve svislé ose a zajistit tak správný přítlak na všechny typy koberců a podlah.

Kromě toho motor NTCEC Brushless (bezkartáčový) zabraňuje ztrátě energie a zajišťuje, že vysavač je tišší, protože snižuje hluk během provozu a zabraňuje mechanickým vibracím. Obecně platí, že je to výkonnější motor, který je odolnější a má vyšší energetickou účinnost, takže v kombinaci s jeho 5200mAh baterií umožňuje dosahovat až 2 a půl hodinový rozsah, který Vám umožní vyčistit domácnost až 250 metrů čtverečních.

 

Tyto vysavače jsou dostatečně nízké, aby se dostaly pod sedačku v ubýváku nebo pod postel.  Největším rozdílem je, že Xiaomi má laserový vyhledávač pro vedení vysavače.

 

 

 

Navigační systém a laserový snímač

Navigační systém je velmi důležitý při výběru robotického vysavače. Levnější modely pokračují v práci s infračervenými senzory a vysávají plochu náhodně, což je činí méně efektivními. Proto vybírejte robota, který má sofistikovaný navigační systém, který zaručuje, že robot vyčistí dům nebo byt s maximální efektivitou.

 

Xiaomi Mi Robot má 12 senzorů, které umožnují vytvořit virtuální mapu Vašeho domova a vypočítat nejlepší čistící vzorce a také zjistit překážky v místnosti, tak aby vyčistili Váš dům v nejkratším možném čase. Tento snímač neustále skenuje váš domov, v 360 stupních a 1800 násobcích za sekundu. Tyto senzory také zabraňují pádu ze schodů nebo nárazům do nábytku.

 

 

vysavac xiaomi cleaning area

 

 

Mapa vytvořená snímačem LDS je uložena v paměti robota tak, aby věděla, co je hotové a co ještě potřebuje vyčistit. Senzory stěn a schodišť jsou také velmi důležité. Gyroskop a akcelerometr umožňují navigaci v našem domě.

 

J

 

Jediná věc, která chybí, je snímač nečistot (ten má například iRobot Roomba 980), který Vám umožňuje vypočítat, jestli budete muset provést více než jeden průchod, ale to Xiaomi kompenzuje svou cenou a zbytkem jiných výhod. Vysavač je vysoký necelých 10cm, vysaje tedy s přehledem i pod nábytkem.

 

 

Navigační systémy jsou pravděpodobně největší rozdíl mezi těmito dvěma robotickými vysavači. Společnost IRobot vytvořila nový typ navigační metodiky s Roomba 980 a přestože je výrazným zlepšením oproti starším produktům iRobot, ale stále se spoléhá na navigace dle stěň, než na mnohem chytřejší metody, jako zmatování terénu, kterou používá XiaoMi Mi nebo Neato. Vítězem v této kategorii je jednoznačně vysavač Xiaomi Mi Robot

Virtuální stěna

Pokud máte ve vašem domě prostor, kam nechcete vysavač pustit, tak určitě doporučujeme zakoupit speciální magnetickou pásku, která slouží jako virtuální stěna. Je ve velmi decentním odstínu a není potřeba ji napájet, jako konkurenční laserové stěny.

 

3 procesory a SLAM algoritmus

Senzory nejsou jedinou věcí, která dělá Xiaomi Mi Robot inteligentním robotem. Senzory jsou nástroje, ale je také nutné tyto údaje zpracovat a třídit je tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Xiaomi robot obsahuje 3 procesory, které spravují data snímačů pro výpočet polohy, určí nejefektivnější trasu a vypočítá nejlepší tvar čištění. Používá také technologii SLAM (Simultaneous Localization And Mapping) software, který pomáhá lépe se orientovat.

 

xiaomi-mi-robot-procesadores-en-aliexpress-1024x493 gearbest

Nabíjecí základna, filtr a další součásti

Xiaomi Mi Robot má tři síly tichého provozu, normální nebo aktivní, s jejichž pomocí můžete přizpůsobit výkon a rychlost robota, abyste vytvořili více či méně šumu. Robot se vrátí do nabíjecí základny a po dokončení čištění se automaticky nabije. Kromě toho, pokud je baterie na méně než 20%, vrátí se robot do základny a znovu se nabije až o 80%. Potom se vrátí na místo, kde přestal a pokračuje v čištění.

V neposlední řadě je třeba poznamenat, že má 450 ml nádrž a obsahuje filtry HEPA, které pomáhají zabránit návratu roztočů a jiných částic do vzduchu Vašeho domova. Evropský standard EEP HEPA splňuje požadavek filtrovat nejméně 95% všech částic, které procházejí systémem. Jediný rozdíl je, jak nastavit nebo odstranit filtr. Obsahuje také virtuální doplňky na stěnu: malá magnetická páska, která působí jako překážka bránící robotu v přístupu do určitých oblastí Vašeho domova. Jedná se o techniku, která umožňuje robotům a autonomním vozidlům sestavit mapu místa, kde se nacházejí a při cestách vytvářet trajektorii.

Vysypávání odpadku z vysavače Roomba je o něco těžší, než u Xiaomi Mi.

roboticky-vysavac-mi-vacuum-cleaner

A takto vypadá Roomba 980.

 

 

Mobilní aplikace: ovládáte robota, ať jste kdekoli

Nakonec jsme si nechali jednu z nejzajímavějších funkcí. V průběhu článku jsme několikrát zmínili LD laserový senzor, který umožňuje vytvořit virtuální mapu Vašeho domova. Ale to není všechno! Robota Xiaomi Mi můžete totiž ovládat na dálku pomocí vlastní mobilní alikace. Robot se připojuje přes wifi, takže ho můžete ovládat odkudkoliv, kde máte signál.

 

 

Na aplikaci uvidíte virtuální mapu Vašeho domova. Můžete tak kontrolovat, kde to Váš robot projel a případně ho naprogramovat jinak. Můžete ho zapínat, vypínat, aniž byste byli doma. Aplikace je jednoduchá na ovládání, takže i celá instalace a propojení s robotem Vám  zabere několik minut. Uvidíte, jak Vaše děti budou rády robota zapínat a vypínat.

 

 

 

Stručně řečeno, stojí za to koupit Xiaomi Mi Robot?

Po analýze jsme zjistili, že můžeme Xiaomi Mi Robota opravdu doporučit a je jednou z nejlepších možností. Tento robot má totiž bezkonkurenční výhody za úžasnou cenu okolo 360 dolarů , v akci za $ 249, co je 5 400 Kč .Úplně stejný robotický vysavač stojí u nás kolem 12 000 Kč. Podívejte se třeba na Heureku v tomto odkaze .

Kde koupit Xiaomi Mi Robot za nejlepší cenu

Pokud jste se rozhodli, že si koupíte robotický vysavač Xiaomi Mi, tak doporučujeme stránku Je jedním z nejbezpečnějších zahraničních e-shopů. Snaží se stále nabízet kvalitní elektroniku za skvělé ceny. Na Aliexpress si můžete pořídit i náhradní díly pro Váš nový vysavač. Tento robotický vysavač se stal ve světě, tak populární, že si pro něj vymysleli dokonce nálepky. Takže pokud byste chtěli mít v domácnosti více extravagantní design, tak není problém.

 

Odkaz na vysavač XIAOMI MI ROBOT

 

 

 

Xiaomi-MI-Robotic-Vacuum-Cleaner-Cute-Sticker-Xiaomi-Robotic-Vacuum-Cleaner-Protective-Film-24-Models-Can

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno