Proč nikdy NENAKUPOVAT na WISH.com

Autor: Český Aliexpress
Úterý, 6 Listopad, 2018

Komentáře: 4 komentáře.

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdičky (Hlasů: 557 , Průměr: 4,96)

Důvodem sepsání tohoto článku byla/je masivní klamavá reklamní kampaň stránky WISH.com, která lidem úplně zamotává hlavu. A to nejen našim přátelům, ale i dalším lidem, kteří chtějí levně nakoupit. Naše webové stránky Ceskyali.cz, Slovenskyali.sk a Alirecenze.cz již několik let nabízí návody, rady a tipy pro ty nejlevnější nákupy z Číny. A proto bychom Vám rádi ukázali celou pravdu o tom, jak si svými nákupy na WISH.com zbytečně přeplácíte. Řekli jsme si, že Vám ukážeme pravdu!

 

Pro nováčky začínající s nákupy v zahraničí je tato reklama obrovským lákadlem jak ušetřit peníze. Neuvědomují si, že by si stejné zboží mohli koupit i levněji a bez placení poštovného. Velkým lákadlem jsou nízce zobrazené ceny, které se při připočtení poštovného rázem stanou doslova předraženými. Zkušení nakupující na Aliexpress a GearBest vědí, kde nakoupit stejné zboží mnohem levněji a samozřejmě bez placení poštovného. A to je právě to, kde Wish vydělává obrovské peníze.

Úplně stejnou situaci jsme Vám již popisovali v článku, kde jsme srovnávali nákupy na českých slevových portálech a na Aliexpress. Rozhodli jsme se udělat identické srovnání oblíbených produktů právě mezi nejlevnějším čínským portálem Aliexpress a drahým portálem WISH. Věříme, že Vám článek otevře oči a na předraženém Wish už nakupovat nebudete. Ušetříte tím totiž nemalé peníze.

★ Pravda a nic než pravda ★

Doporučujeme Vám přečíst si článek až do konce, ať víte celou pravdu, která se týká nakupování na Wish. Po přečtení článku bychom Vás velmi rádi poprosili, abyste poslali tento článek všem Vašim kamarádům a sdíleli ho na sociálních sítích. Lidé prostě musí znát pravdu o tom že WISH je jeden velký PODVOD. Důkazy prostě nelžou.

Teď se podívejme na srovnání libovolně vybraných produktů z Wish a stejných produktů z Aliexpress. Připravili jsme jak cenové srovnání, tak obrázkové.

 

1. Srovnání dámských hodinek – Wish.com vs Aliexpress.com

Wish: 121 Kč + 36 Kč poštovné =  157 Kč

Aliexpress: 61 Kč + 3 Kč poštovné =  64 Kč

 

 

 

 

Na Wish vás vyjdou tyto hodinky celkem 121 Kč doba doručení je  22-41 dnů.

Podívejme se společně na cenu z Aliexpress. Celkem to vychází 61-63 Kč (záleží na barvě). Poštovné je 2 Kč, čili celkem 65 Kč

Cenový rozdíl nákupu dámských hodinek  je tedy celkem 121 Kč – 65 Kč = 56 Kč. Nákupem na Aliexpress jste právě ušetřili 56 Kč.

 

Hodinky wish.com

 

 

Hodinky aliexpress


2. Srovnání náušnic – Wish vs Aliexpress

Wish: 26 Kč + 25 Kč poštovné = 51 Kč

Aliexpress: 6 Kč + 2 Kč poštovné = 8 Kč

 

 

 

Tentokrát zlevněno ze 427 Kč na 26 Kč. A víte proč nám takto lžou? Protože to na nás opravdu působí a s radostí nato hned klikneme a koupíme si to. Proto.

Taková akce se už prostě v životě „nemusí“ naskytnout.

Screenshot 2018-05-11 20.15.37

 

Screenshot 2018-05-10 22.31.01


3. Srovnání pánských hodinek – Wish vs Aliexpress

Wish: 688 Kč + 260 Kč poštovné = 948 Kč

Aliexpress: 484 Kč + 42 Kč poštovné = 526 Kč

 

 

 

Tyto hodinky se na Wish „prodávali“ za 21649 Kč. Jako vždy je to jen výmysl wish a hra na psychiku zákazníka. Jak vidíte, Aliexpress prodejci se na nic nemusí hrát a nijak Vás obelhávat.

Screenshot 2018-05-11 20.13.17

 

Screenshot 2018-05-10 14.04.26

 


4. Srovnání trička anděl – Wish vs Aliexpress

Wish: 80 Kč + 32 Kč poštovné =  112 Kč

Aliexpress: 70 Kč + 0 Kč poštovné =  70 Kč

 

 

 

Tentokrát zlevněno z 534 Kč na 80 Kč.

andelske tricko wish

 

Screenshot 2018-05-11 20.21.27

 

 


Jak to funguje na Wish?

Prodejci na Wish.com si cíleně snižují cenu produktů, ať Vás nalákají a pak vše doplatíte ještě s úrokama právě na poštovném. To je samozřejmě ten lepší případ. V horším případě je to tak, že nejenže cena je vyšší, ale ještě si k tomu zaplatíte i poštovné. Wish totiž jen preprodává zboží z Aliexpress.

Wish by se dál přirovnat k českým stránkám jako je postovnezdarma.cz nebo lunzo.cz, kteří mají poštovné zdarma, ale ceny jsou nastaveny adekvátně vysoko pro českého spotřebitele, kteří nakupovat v Číně neumí nebo znají pouze Wish.

 

Nevýhody nakupování na Wish

Wish se tváří, jako že to je česká stránka a že nakupujete v češtině. To samozřejmě není pravda. Wish si přeložil desítky výrazu v nastavení a v profilu, ať stránka vypadá jako česká. Pokud se podíváte na název produktů, zobrazení popisu produktů, tak je celý v angličtině. Dokonce nastavením češtiny na wish.com se Vám vytratí i všechny ostatní recenze psané anglicky a zobrazí se jen ty české.

 • nemožnost filtrovat zboží na wish
 • velmi omezena nabídka a výběr zboží
 • nenajdete tam elektroniku a další důležité kategorie
 • vyhledávání v češtině  nefunguje

Zkuste si dát do vyhledávače na wish klíčové slovo žluté hodinky … vyhledá Vám to úplné nesmysly  – Příklad: https://www.wish.com/search/zlute%20hodinky . Zde to vyhledalo 13 produktů, z toho 1 hodinky a navíc stříbrné.

Vyhledávání mají nastavené pouze na klíčové slova velkých kategorii jako např.  hodinky, svetr, kalhoty, náušnice, aj.

 

Zobrazování českých korun

Možná si říkáte, že velkou výhodou Wish je to, že se Vám ceny zobrazují v českých korunách. Na Aliexpress to samozřejmě funguje taky. Mnoho z Vás asi ještě nezná novinku do prohlížeče, která Vám přepočítá ceny dle aktuálního kurzu ČNB. Stačí si přidat do prohlížeče Chrome nebo Opera (v přípravě i Firefox) pomůcku Aliexpress Superstar do prohlížeče a přepočet cen již nemusíte nikdy řešit. Vše se Vám zobrazí hned u oficiální ceny na Aliexpress. Českých korun si můžete všimnout na všech obrázcích v tomto článku.

 

Historie cen na Aliexpress a zboží Wish před „zlevněním“?

Všimli jste si jakou cenu uvádí portál Wish jako reálnou cenu před zlevněním? Ukažme si to na příkladu náušnic na začátku článku. Na obrázku vidíte, že sleva na Wish.com je prý 93%. Předtím byste zato prý zaplatili 428 Kč (+poštovné) a teď už jenom 26 Kč (+poštovné).

 

Screenshot 2018-05-10 22.25.57

To je opravdu „vynikající, no nekupte to hned teď“ , když je to tak výhodné 🙂

Takovým podvodem láká Wish své zákazníky k nákupu předraženého zboží. Stejně jako to dělají slevové portály nebo jiní překupníci čínského zboží v Čechách a na Slovensku – postovnezdarma.cz, lunzo.cz, zbozomat.cz a jiné.

 

Screenshot 2018-05-11 21.05.00

Na Aliexpress to funguje tak, že u každého produktu máte cenovou historii, kterou zobrazuje pouze nás doplněk Aliexpress Superstar do prohlížeče Chrome a Opera. Více informací o tom jak funguje cenová historie, převod cen na koruny, zobrazování hodnocení prodejce, hlídání ochranné lhůty a další vychytávky, najdete v článku s názvem – Historie a srovnávač cen na Aliexpress.

Na tomto obrázku vidíte graf, který nám ukazuje, že jsme si dne 28.3 mohli koupit tyto náušnice dokonce ještě levněji, a to za 0.22 dolarů.

 

 

Značkové zboží na WISH.com

Pokud máte zájem o nákup značkového zboží, tak ho určitě nekupujte na stránkách WISH a ani na iOffer, protože pořídíte pouze opravdu levné a nekvalitní napodobeniny. Stačí si přečíst recenze lidí na FB nebo v diskuzích. Co se týče Aliexpress, tak ten podporuje prodej originálního značkového zboží a zakazuje prodej replik. Aliexpress prodejci ale vymysleli výborný trik, jak si můžete koupit velmi kvalitní repliky. Nový fenomén nese název skryté prodeje značkového zboží. Princip je velice jednoduchý. Na základě obrázku si vybere zboží, o které máte zájem a přes nabídnutý odkaz si koupíte dané zboží. Zaplatíte ale úplně jiné zboží, než které dostanete. Všechno je důkladně vysvětleno v článku o skrytých prodejích. Veškeré skryté prodeje najdete na stránkách Aliexpress značky – www.AliZnacky.cz

 

Další klamavé reklamy od Wish

Wish velmi rád láká lidí na úplně nesmyslné ceny. Podívejte se na obrázky níže. Mně, jako českého uživatele Facebooku lákají, abych kliknul na reklamu s fitness hodinkami z Wish. Cena hodinek z jejich české reklamy je 32 Kč, ale reálná cena na Wish je 153 Kč. Tomu se říká klamavá reklama.Ta je laicky definováno jako uvádění nepravdivých informací o výrobku či službě, které jsou příčinou nákupu spotřebitele, přičemž by spotřebitel bez těchto klamavých údajů produkt nezakoupil, nebo by se zvýšila šance na zakoupení produktů od jiného prodejce. A to je přesně co Wish.com na své zákazníky zkouší. To, že tím porušuje české zákony a § 2977 je věc další.

 

WhatsApp Image 2018-05-12 at 09.02.03                    wish fitness hodinky

 

Je to stejná situace, jako když přijdete do kamenného obchodu a na pracím prášku mají uvedenou cenu třeba 150 Kč. Na pokladně Vám to namarkují za cenu 450 Kč. Vznesete námitku a žádáte dle zákona uvedenou cenu na regálu. Povinnost obchodníka je dle zákona Vám tuto levnější cenu poskytnout. Na Wish s tím asi moc nepochodíte, protože na tom je postavená jejich firemní politika a sídlo firmy je v Californiii, USA.

Na závadné reklamy Wish upozornila i britská reklamní komise ASA

 

Víte o tom, že britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských hrách? Mezi nabízenými produkty se objevil i nástroj pro prodloužení pánského přirození i s animovanou ilustrací. Britská reklamní komise (Advertising Standards Authority, ASA) na to upozornila na svých internetových stránkách. Podle serveru BBC je to v posledních pěti měsících už potřetí, kdy služba Wish.com z amerického San Franciska porušila reklamní pravidla. Více si přečtěte ZDE

 

 

 

 

Poštovné, Poštovné a zase Poštovné

 

Chcete si objednat 2 kusy stejného zboží na jednu adresu z Wish? Není problém, ale zaplatíte si poštovné za každý přidaný kus. Viz obrázky níže.

 

Screenshot 2018-05-13 23.12.33

Screenshot 2018-05-13 23.12.37

 

Jak vyhledat zboží z Wish na Aliexpress?

Reklama na Vás dál útočí a Vy uvidíte na Wish hezké šaty, které si chcete koupit. Teď už víte, že bude lepší si je objednat z Aliexpress.

Existují tři způsoby jak stejné zboží vyhledat na Aliexpress:

 • Vyhledávání dle obrázku pomocí doplňku Aliexpress Superstar
 • Vyhledávání dle klíčových slov
 • Vyhledávání dle filtrování na Aliexpress

Ne všechno zboží je možné takto na Aliexpress vyhledat, protože vyhledávač pracuje na principu srovnávání a rozpoznávání rysů na obrázku. Můžeme Vám garantovat, že 99.9% všeho zboží na Wish se prodává i na Aliexpress. Protože Wish prostě vytvoří objednávky na stejného prodejce z Číny, jako byste to udělali Vy přímo na Aliexpress. Akorát zato na Wish zaplatíte více peněz.

 

Zavěr 

Může se zdát, že tento článek je formovány tak, aby Vás odradil od nákupu na stránkách Wish. Pokud je to tak, tak jsme rádi, že se nám povedlo dát Vám dostatek důkazů o tom, že nakupování na Wish je finančně nevýhodné a raději si zboží zakoupíte na Aliexpress nebo na jiném čínském portálu, kde na Vás nezkoušejí žádné reklamní podvodné triky. Osobně jsme nenašli žádné výhody, které by plynuli z nákupu na Wish. Spiš nás uráží jejich lživé a nevyžádané reklamy.

To, že nákupy na Wish jsou nevýhodné už víte a je jen na Vás, zda chcete nakupovat levné věci nebo předražené z Wish. Pokud i tak chcete nakupovat dražší zboží, tak máme pro vás připraveny článek – Jak nakupovat na WISH.

 


alisuperstar-logo

POZOR: Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte! Co všechno pomůcka umí?

1. Srovnává ceny produktů

2. Zobrazí cenovou historii produktů

3. Přepočítá ceny na české koruny - Kč

4. Ověří důvěryhodnost prodejce

5. Vyhledává podle obrázků

6. Odkazy na značkové zboží

7. Hlída Vám ochrannou lhůtu

Více informací najdete na www.AliSuperstar.cz a taky v našem podrobném článku , kde vysvětlujeme, co všechno doplněk umí a jak ho používat.

Přidat do prohlížeče CHROME

Přidat do prohlížeče OPERA

Přidat do prohlížeče MOZILLA


Počet komentářů: 4


 1. Nejprve něco k webu ceskyali obecně. Stránky jsem objevil nedávno zcela náhodně. Na Banggood, Gearbest, Fasttech a Wish nakupuji už nějaký pátek. Takže ačkoli jsem dá se napsat ostřílený zákazník, tak na místním webu jsem nalezl mnoho užitečných informací. Vracím se sem tak jednou týdně kouknout, co je nového.

  Nyní k Wish. Nakoupil jsem zde nějaké drobnosti, kde je cena +- stejná, jako třeba na Ali. Další zboží jsem nezkoumal, nebo bylo dražší. Někdy mírně, jindy o stovky procent. Vzhledem k tomu, že nakupuji i na jiných zmíněných webech, tak jsem samozřejmě zevrubně porovnal ceny. Co mi na Wish vadí? Za prvé mnoho fake zboží, kde parametry uvedené (u technických položek) jsou absolutně nesmyslné a lživé. Dále mi vadí – a zde bylo také zmíněno, nemožnost podrobného filtru a vyhledání konkrétního zboží. Nabídka Wish je dost nepřehledná. Dále mi zcela zásadně vadí nemožnost volby dopravy ve smyslu horší / lepší nebo také zdarma / za vyšší cenu nebo ještě zdarma bez track&trace a dopravu s track&trace číslem. Na druhou stranu je fakt, že se na Wish najdou položky, které jsem na Ali neviděl. A taky je fakt, že po nedoručení zboží by byla obratem refundována celá částka na můj účet. Komunikace rychlá a korektní.

  Nyní konkrétně k nutnosti vyšších cen na Wish a vaše argumentace, že cena musí být vždy vyšší, než když nakoupím na Ali. Vaše odpověď zní logicky. Nemusí být ale univerzálně pravdivá. Wish totiž není koncový zákazník, který má malou kupní a vyjednávací sílu. Wish v tomto případě funguje jako velkoobchod, kdy může použít svoji páku z titulu odběru obrovského množství zboží. I když ne jednoho typu, ale po troškách. Je to stejné, jako jakémkoliv jiném oboru, kdy je jiná cena pro koncového zákazníka, jiná při velkých odběrech. Uvedu jeden zajímavý příklad z CZ luhů a hájů. Pravidelně nakupuji určitý vitamínový doplněk. Poprvé přímo na e-shopu výrobce. Za nějakou částku. Pak jsem zjistil, že stejný doplněk prodává naše největší síť lékáren o 30% levněji. Koncovému zákazníku. Ačkoli by se mohlo zdát logické, že nejnižší cenu musí být výrobce na svém e-shopu. Zřejmá analogie Ali vs Wish. Nemá. Protože ta síť lékáren koupí kamión doplňku se slevou 60%. A pak mu stačí marže 20% a stejně vydělá a je i levnější. Protože točí obrovské množství položek. Tohle berte jen jako úvahu mojí osoby, která se v obchodě pohybuje a koncovému zákazníkovi nemusí být zcela jasné, jak to funguje.

  Ještě se pozastavím u argumentu, že Wish výrazně nadstřeluje původní ceny a pak opticky vypadají slevy a výsledné ceny velmi atraktivně. Ano, je to tak. Ale na Ali se prodejci chovají podobně. Ne všichni, ne tak masivně, dělají to ale také. Perfektně to bylo vidět před několika měsíci, kdy měl Ali čtyři dny plné akčních slev a výhodných cen. Protože na Ali sedím denně a mám pořád nějaké zboží v košíku, přesně jsem viděl, že cena třeba dva týdny před započetím akce byla x, těsně před akcí vyskočila na xx, vzápětí po startu akce lehce spadla pod původní cenu x. Takže sleva nebyla třeba 50% jak se mohlo zdát, ale procent 5. Po akci opět vyskočila na xx, aby se po nějaké době vrátila na +- původní úroveň před započetím akce. Lze si ověřit na grafu cen u zboží. Takže metody jsou stejné, jen Wish jde do extrému.

  Snad bude můj názor pro někoho přínosný. Přeji českému ali hodně čtenářů a já naopak čekám hodně zajímavých článků.

  Petr

  • Dekujeme Vam Petre za Vas obsahly prispevek ke clanku. Ano, wish je proste jeden velky extrem, ktereho marketingove praktiky se nam prici. Nasim cilem je zajistit lidem levne nakupy, protoze nato se na techto strankach ceskyali zamerujeme. Pokud ma moznost nekdo nakoupit levneji ale nekdo ho klamanim stahuje k sobe, tak radi nato upozornime. Zatim jsme se s tim setkali prave jen u Wish.com

   Kazdy den se snazime pridavat nove produkty, vynovovat stranky a funkciononality doplnku Aliexpress Superstar, at lidi opravdu nakoupi levne a bezpecne. Protoze to je prave zamer kazdeho, kdo nakupuje v Cine.
   Hezky den


Zapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.

Český Aliexpress - Ali v češtině

Více:
Objednavka z Aliexpress nedorazila nakupovani v cine CZ
48. Objednávka z Aliexpress pořád nedorazila. Co mám dělat?

Blíží se konec ochranné lhůty a objednávka Vám stále nedorazila? Připravili jsme pro Vás krátký návod, co dělat v takovém...

Zavřít