20 – Jak vybrat prodejce a vyhnout se podvodníkům na Aliexpress

0
2641

Pro nakupování na Aliexpress existuje spousty pravidel a rad. Můžu říct, že všechny návody, které jsem připravila je dobré vidět. Avšak výběrem správného prodejce si ušetříce spousty starostí. Protože pokud si vyberete oveřenéhý obchod, tak nebudete muset řešit otevírání sporu a nedoručené zboží.

 

 

Výběr správného prodejce

Před každým nákupem se podívejte na:

  • hodnocení prodejce
  • hodnocení produktu

Tyto hodnocení toži píšou přímo nakupující. Proto jsou pro Vás velmi dobrým vodítkem k tomu, abyste vybrali toho správného prodejce, ne podvodníka.

Hodnocení prodejce

Hodnocení se skládá z hodnocení, které dostal od nakupujících.

  • Za 4 nebo 5 hvězdiček dostane 1 bod.
  • Za 3 hvězdičky dostane 0 bodů
  • Za 1 nebo 2 hvězdičky se mu odečte 1 bod

Na základě výpočtu těchto bodů získává medaili, diamant nebo korunku. Například pro získání jedné korunky musí získat minimálně 20 000 bodů. Pokud se chcete podívat na celou škálu klikněte zde. Na hodnocení konrétního prodejce se dostanete tak, že klikněte na medaili, korunku nebo diamant. Tady vidíte výpis prodávajícího se jménem Simplee Apparel.

Positive Feedback se počítá vzorcem, kdy se vezme hodnocení za posledních 6 měsíců, 4 a 5-ti bodové hodnocení se vydělí pozitivním hodnocením + negativním honocením.

Feedback Score zobrazuje počet bodů a získané diamanty.

AliExpress Seller Since tento prodávající je u Aliexpress od 24.3.2014. 

V sekci Detailed seller ratings se dozvíte o detailnějším hodnocení prodejce. Jak dobře má udělaný popis produktu, jak komunikuje a jak rychlé je u něho dodání zboží.

Ve Feedback History vidíte, že za poslední rok měl prodejce od nakupujících stabilní hodnocení  97 %.

Vyber spravneho prodejce

 

Hodnocení produktu

Když si otevřete produkt, který chcete koupit, tak se při výběru zaměřte na šipkou označené hodnocení. Pokud se podíváte na tento produkt, kde bylo se šaty spokojeno 99,3 % nakupujících. Hlasování se účastnilo 5343 nakupujících. Jestliže nemá produkt žádné hodnocení nebo hlasovalo málo kupujících, tak se podívejte jaké hodnocení má prodávající. Na základě toho bych se rozhodovala. Může se jednat o nový produkt, který prodejce zavedl do e-shopu. Hodnocení produktu vlastně tvoříte i Vy. Proto byste po každém nákupu měla ohodnotit daný produkt a tak pomoct ostatním nakupujícím.

 

Vyber spravneho prodejce 2

 

Pokud má produkt tolík hodnotících hlasů, tak je jasné, že bude mít i hodně hodnocení v sekci Feedback. Toto je jedna z nejdůležitejších sekcí, na kterou se podívejte vždy když jdete něco objednávat. Najdete tam reálné fotky a hodnocení od nakupujících. Samozřejmě ne vždy tam jsou reálné fotky, ale čím vyšší počet nakupujících, tím je větší pravděpodobnost. V tabulce vídíte hodnocení produktu rozdělené po hvězdičkách, takže musím uznat, že tento produkt má výborné hodnocení.

 

Vyber spravneho prodejce 3

 

A aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1000 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

 

 

Databáze odpovědí Aliexpress

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno