Levné zásilky z Aliexpress ZŮSTÁVAJÍ. AliExpress otevře logistické centrum v Polsku před 11.11.2021

4
2826
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (569 hlasů, průměr: 4,99 z 5)
Loading...

Máme skvělou zprávu. Alibaba jako majitel portálu Aliexpress, bude otevírat v Polsku logistické centrum. Toto logistické centrum bude sloužit primárně pro Polsko, Českou republiku, Slovensko, Rakousko nebo Německo. Vybudování tohoto skladu o rozloze 10 000 m2 nejen, že urychlí nákupy, ale také odpadne nutnost řešit celní řízení.

Termín otevření

Logistické centrum by se mělo otevřít ještě před 11.11.2021, a to poblíž města Lodž. Poláci se tak můžou těšit na doručení balíčků již do 3-dní. A obyvatelé velkých měst (Varšava, Lodž, Katovice či Krakov) prý mohou očekávat balíček z Aliexpress již do druhého dne.

Aliexpress je pořád populární

Aliexpress je populární nejen v Číně, ale i v Rusku, USA, Španělsku, Francii, Brazílii a Polsku. Proto se také rozhodli postavit další sklad právě v Polsku. Například ve Španělsku otevřel Aliexpress v srpnu roku 2019 i první kamennou prodejnu v Evropě. V plánu jsou i další logistické centra.

Polsko je naším regionálním centrem ve střední a východní Evropě. Pro AliExpress tak bylo přirozenou investiční volbou pro první logistické centrum v regionu.“ uvedl generální ředitel pro střední a východní Evropu Gary Topp.
Chcete se v současné době vyhnout potížím s celním úřadem a Českou poštou? Máme velmi jednoduché řešení, které funguje.

Pokud nechcete podávat celní prohlášení, řešit cokoliv s Českou poštou (např. že za Vás udělala celní prohlášení bez Vaší plné moci, nebo jste neuvedli IOSS číslo a tím pádem Vám celní úřad vyměřil znovu DPH), tak stačí při nákupu zboží zvolit správné poštovné.

Jak jsme již psali v článku Časté otázky a problémy s celním řízením od 1.10.2021, reklamace, poplatkový lístek, zrušení plné moci u pošty, celní dluh, DPH, IOSS tak V případě, že si budete objednávat ze skladu v Číně a ne ve skladu v EU (rychlejší ale i malinko drazší varianta), tak nejlepší možnost jak obejít jakékoliv vyřizování, je právě pomocí výběru dopravy s názvem Aliexpress Standard Shipping.

Pokud vyberete tento druh dopravy (který ale není vždy zdarma, ale stojí cca 10-40 Kč), tak by Vám měl balíček přijít domů bez jakéhokoliv podávání celního prohlášení. Tento balíček jde totiž přes překladiště v EU (např. Belgie) a celní řízení tedy probíhá v jiném členském státě EU. Do ČR tedy přijde balíček již proclený a doručený přímo k Vám domů.
Díky této dopravě bude mít sledovací číslo na konci písmeno F . Balíčky končící na písmeno F nepodléhají povinnosti celního prohlášení. Volbou dopravy Aliexpress Standard Shipping Vám zboží přijde mnohem rychleji, než obyčejnou dopravou – Free Shipping.

aliexpress standard shipping

POZOR: Doprava přes Aliexpress Standard Shipping ale nemusí být u každého produktu dostupná. Ale máme pro Vás řešení, jak najít stejný produkt na Aliexpress u jiného prodejce, kde tato doprava Aliexpress standard shipping k dispozici je. Stačí mít v prohlížeči přidanou pomůcku Aliexpress superstar a pomocí ní naleznete stejný produkt, častokrát i za levnější cenu. Pomůcka Vám kromě jiného zobrazí cenovou historii, jak se cena za poslední rok vyvíjela, zobrazí cenu v českých korunách, přeloží celý Aliexpress do češtiny, umožní Vám vyhledávání v češtině, takže nemusíte používat překladač. Aliexpress superstar Vám český výraz přeloží automaticky sám. Již 30 000 lidí si od nás nechalo poradit a využívá tento doplněk ke každodenním nákupům. Nakupujte i Vy chytře a nekupujte zbytečně předražené věci. Jde to opravdu i levně, pokud víte jak na to.

Budete i nadále nakupovat na Aliexpress?

4 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, je nějaký rozdíl mezi Aliexpress Standard Shipping a AliExpress Saver Shipping? Jinak reřeno, jestli AliExpress Saver Shipping bude mít sledovací číslo na konci písmeno F?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno