Zásilky do 10 dnů, žádné clo ani DPH. Česká pošta začala spolupracovat s Aliexpress.

1
3751
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (257 hlasů, průměr: 4,95 z 5)
Loading...

Vzhledem k blížící se slevové akci 11.11. na Aliexpress Vás určitě zajímá, zda Vám stihne pošta balíček dorazit do Vánoc? Doručování balíčků z Aliexpress by se mělo změnit k lepšímu díky nové spolupráci mezi Českou poštou a čínským gigantem Aliexpress.

Spolupráce mezi Českou poštou a Aliexpress

Česká pošta na svých webových stránkách uvádí, že navázala přímou spolupráci s obchodní platformou Aliexpress. Můžete se těšit na to, že Česká pošta plánuje doručit desítky tisíc balíčků v rámci slevové akce 11.11.2020 Zásilky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostanou se tak k zákazníkům rychleji. Svoji zásilku byste měli obdržet dvou týdnů od objednání.

Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku, říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

Žádné DPH a clo navíc

Velkou výhodou této nové dohody mezi Českou poštou a Aliexpress  je, že se má Česká republika zařadit v roce 2021 do skupiny zemí, ve kterých budou zásilky doručovány do deseti dnů od objednání na Aliexpressu.

Ale, co určitě potěší velkou část českých zákazníku je, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii.

Postup objednávání pro Vás zůstává stejný, jen se můžete těšit na výhody, které z této nové spolupráce vyplynou.

Více o novém zákoně, který ruší osvobození od DPH od 1.7.2021 se dočtete v článcích.

  1. Nový zákon od roku 2021. Konec levným nákupům z Číny kvůli DPH?
  2. Zdraží levné zboží z Číny od roku 2021?

 

 

 

 

1 komentář

  1. Česká pošta a doručení do 10 dnů ?? To je vtip, nebo, kdo to za ně bude dělat ? Jedinné co je nyní dobré, tak aliexpres doprava přes zásilkovnu, to opravdu funguje super.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno