19 – Ukončení zmrazené objednávky a vrácení peněz na Aliexpress (Frozen order closed)

Autor: Ivetka
Pátek, 11 Květen, 2018

Komentáře: přidej komentář.

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdičky (Hlasů: 453 , Průměr: 5,00)

Toto video navazuje na problematiku týkající se zmrazené objednávky. V návodu č. 16 – Co znamená zmrazená objednávka na Aliexpress ( Frozen order ) jsme probrali první fázi zmrazené objednávky a teď se podíváme jak budeme dále postupovat.

 

Uzavření zmrazené objednávky

Informaci o uzavření zmrazené objednávky mi Aliexpress zaslal do emailu. V emailu se píše, že moje objednávka byla uzavřena. Což znamená, že prodejce doklady požadované od Aliexpress pro ověření své obchodní činnosti nedodal do 3 pracovních dnů. Proto mi Aliexpress vrátí peníze zpět na účet během 7-10 dnů. Nemusíte nikam zasílat číslo účtu nebo kontaktovat prodejce, peníze se Vám vrátí automaticky na kartový účet, ze kterého byla platba provedena.

 

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka

 

 

Status Váší objednávky si můžete překontrolovat přímo na Aliexpress. Po přihlášení klikněte na My orders a do políčka Order Number zadáte číslo své objednávky. Vyhledanou objednávku si otevřeme kliknutím na View Detail. V záhlaví objednávky vidíte její status Closed (Uzavřeno) a informaci, že objednávka byla uzavřena systémem Aliexpress z důvodu podezřelé činnosti prodejce.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka 2

Vrácení peněz na účet

Pod tímto záhlavím si klikneme na záložku Financial, kde můžeme vidět zaplacenou částku a datum úhrady. Pro Vás je důležité sledování vrácení peněz – oranžový graf s datumy.

  • 1. puntík znamená čekání na vrácení pěněz
  • 2. puntík probíhá vrácení peněz 
  • 3. puntík peníze byly vráceny

U každého puntíku vidíte datum, kdy ke změně stavu došlo. Když se Vám objeví třetí oranžový puntík s datem (do té doby je puntík šedý a bez data), peníze Vám přijdou mezi 3-15 pracovními dny na Váš účet. Peníze budou u dne, kdy jste platbu provedli, avšak s aktuálním datem zaúčtování. Například pokud jste si 22.2. zakoupili zboží a peníze Vám byly odeslány v březnu, tak hledejte vrácenou částku u data 22.2. Platba obvykle přijde během 2 dnů. Pokud by však nepřišla ani po 15-ti pracovních dnech, obraťte se na zákaznický tým Aliexpress o prošetření vrácení peněz. 

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka 3

A aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1700 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

 


alisuperstar-logo

POZOR: Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte! Co všechno pomůcka umí?

1. Srovnává ceny produktů

2. Zobrazí cenovou historii produktů

3. Přepočítá ceny na české koruny - Kč

4. Ověří důvěryhodnost prodejce

5. Vyhledává podle obrázků

6. Odkazy na značkové zboží

7. Hlída Vám ochrannou lhůtu

Více informací najdete na www.AliSuperstar.cz a taky v našem podrobném článku , kde vysvětlujeme, co všechno doplněk umí a jak ho používat.

Přidat do prohlížeče CHROME

Přidat do prohlížeče OPERA

Přidat do prohlížeče MOZILLAZapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.

Český Aliexpress - Ali v češtině

Více:
mobilni-aplikaci-vyhledavani-obrazku-fotek-aliexpress-cz
36. Vyhledání zboží pomocí Vaší fotky v aplikaci

Vyhledávání zboží je jedním z nejčastějších dotazů. Pokud jste četli naše návody a články, tak víte, že vyhledávat zboží můžete...

Zavřít