16 – Zmrazená objednávka na Aliexpress ( Frozen order )

0
1768


V tomto videu se dozvíte, co znamená zmrazená objednávka Frozen order na Aliexpress.

Zmrazená objednávka

To, že Vám byla zmrazena objednávka se dozvíte emailem od Aliexpress. Co to vlastně znamená? V emailu se dočtete, že u tohoto prodejce byly zjištěny podezřelé obchodní praktiky a proto mu byla pozastavena činnost (prodej) na Aliexpress do doby, než se vše prošetří. Prodejce byl požádán, aby pro ověření své činnosti doložil doklady (přepravní listy, osvědčení apod.) do 3 pracovních dnů. Pokud tak neučiní, bude objednávka uzavřena a peníze budou kupujícímu vráceny v plné výši do 5-ti dnů. Pokud prodejce žádané doklady dodá, tak má Aliexpress 15 dnů na ověření pravosti a znovuobnovení činnosti prodejce na svých stránkách.

Zmrazena objednavka Frozen order

To, že Vám byla objednávka zmrazena uvidíte také v My orders, kde je u objednávky napsáno Frozen Orders.  Detailní informace k objednávce získáte přes View Detail.
V záhlaví objednávky vidíme status Frozen order a informaci o tom, že se čeká na dodání dokumentů od prodejce na ověření jeho obchodní činnosti. Najdete tam stejné informace jako v emailu.

Zmrazena objednavka Frozen order 3

Nyní tedy jen zbývá čekat, jak se prodejce zachová a jestli požadované doklady dodá nebo ne. Ve většině případů se však jedná o nepoctivé prodejce, kteří zboží neodešlou a jen napíší číslo zásilky jako potvrzení o odeslání. Číslo může být vymyšlené a pak ho nelze dohledat. Také se stává, že Vám prodejce zašle číslo zásilky, které už předtím poslal někomu jinému.

Zmrazena objednavka Frozen order 2

Ze své zkušenosti se mi ještě nestalo, že by zmrazená objednávka byla znovu „rozmrazena“, vždy mi byly vráceny peníze zpět a zboží mi nikdy z těchto zmrazených a odeslaných zásilek nedošlo. Takže pokud vám byla objednávka zmrazena po odeslání, počítejte spíše s možností, že zboží už nepřijde. Pokud by vám náhodou přišlo, smíte si je ponechat bez dodatečného placení.

Určitě se podívejte na další články o nakupování na Aliexpress, mohly by Vás například zajímat 8 pravidel o nakupování na Aliexpress nebo Seznam nejlepších prodejců z Aliexpress.

A aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1700 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

 

 

Databáze odpovědí Aliexpress

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno