32 – Ukončení sporu/reklamace a průběh vrácení peněz

Autor: Český Aliexpress
Pátek, 11 Květen, 2018

Komentáře: přidej komentář.

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdičky (Hlasů: 764 , Průměr: 4,99)


V předchozím návodu jsme si ukázali, jak se nově otevírá spor a teď se podíváme na jeho pokračování.

1. Spor

Po otevření sporu byste měli vidět u reklamovaného zboží Your refund progress. To znamená, že se Vaše reklamace ještě zpracovává a nejsou k ní žádné nové informace.

otevreni-sporu-reklamace-open-dispute-aliexpress-3

 

2. Časová osa probíhajícího sporu

Pokud se podíváte do Dispute Detail, tak uvidíte v jaké fázi sporu se nacházíte. Ve sporu jsme se posunuli dále, protože prodejce reagoval s tím, že máme být trpěliví a na zboží počkat. Tuto informaci vidíte po pravé straně v rámečku Seller`s Proposal. Prodejce tedy navrhuje, že nám nevrátí žádné peníze. Tuto odpověď můžete buď přijmout tlačítkem Accept nebo odmítnout přes tlačítko Reject počkat až do sporu vstoupí Aliexpress. Pokud by Vám prodejce nabídl možnost, která Vám vyhovuje, tak ji můžete akceptovat a už nemusíte čekat  na vyjádření Aliexpress. V této fázi máte ještě možnost spor upravovat a nahrát další důkazy, např. o nefunkčnosti zboží. To už záleží na Vaší konkrétní reklamaci.

 

Aliexpress otevreni sporu open dispute 2

 

3. Eskalování sporu na Aliexpress

Jelikož jsme neakceptovali nabídku prodejce, tak se spor automaticky eskaloval na Aliexpress. Ten teď do reklamace vstoupí a finálně rozhodne o výsledku sporu. Proto je důležité, abyste vždy nahráli a napsali dostatek důkazů k danému případu. V této fázi sporu ještě pořád můžete kontaktovat prodejce s novým návrhem přes Add a New Proposal nebo akceptovat jeho nabídku Accept. Také můžete upravit svůj komentář a přílohy. Ale pokud nesouhlasíte s návrhem prodejce a chcete, aby už vše rozhodnul Aliexpress, tak klikněte na tlačítko Reject

otevreni-sporu-reklamace-open-dispute-aliexpress-4

 

4. Odmítnutí návrhu prodejce

Návrh prodejce odmítnete tlačítkem Reject. Své rozhodnutí musíte ještě potvrdit tlačítkem Submit. Pokud byste si své rozhodnutí rozmysleli, tak ještě pořád můžete prodejcovu nabídku přijmout. Do kdy můžete nabídku přijmout nebo zamítnout uvidíte na časové ose.

otevreni-sporu-reklamace-open-dispute-aliexpress-1

 

5. Rozhodnutí Aliexpress a vrácení peněz

O tom, jak spor dopadl Vás bude Aliexpress informovat emailem. Najdete v něm všechny důležité informace a i odkaz na Váš spor. Důležitá je pro Vás druhá kolonka v tabulce, Judgement from AE – Valid. Tímto Aliexpress potvrzuje Váš požadavek na vrácení peněz. Tzn., že Vaše reklamace byla oprávněná.

Další šipka ukazuje na řádek Final resolution, kde je konečné rozhodnutí Aliexpress. A to je Full refund s částkou 1.93 EUR.

Kdy Vám dostanete své peníze zpět?

Poslední šipka ukazuje na řádek, ve kterém se píše, že peníze obdržíme do 3 – 15-ti pracovních dní. Platbu si vždy kontrolujte k datu, ve kterém jste dělali objednávku.

otevreni-sporu-reklamace-vraceni-penez-open-dispute-aliexpress-10

Pokračujte ve čtení návodu na stránce 2, kde najdete pokračování k ukončení sporu


alisuperstar-logo

POZOR: Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte! Co všechno pomůcka umí?

1. Srovnává ceny produktů

2. Zobrazí cenovou historii produktů

3. Přepočítá ceny na české koruny - Kč

4. Ověří důvěryhodnost prodejce

5. Vyhledává podle obrázků

6. Odkazy na značkové zboží

7. Hlída Vám ochrannou lhůtu

Více informací najdete na www.AliSuperstar.cz a taky v našem podrobném článku , kde vysvětlujeme, co všechno doplněk umí a jak ho používat.

Přidat do prohlížeče CHROME

Přidat do prohlížeče OPERA

Přidat do prohlížeče MOZILLA


Stránky: 1 2


Zapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.

Český Aliexpress - Ali v češtině

Více:
Vanocni darky z Aliexpress
Tipy na Vánoce 2018 z Aliexpress

Řešit Vánoce v říjnu? Ano, nákupy na Aliexpress se s blížícími svátky mohou stát nepříjemnou záležitostí - hodně objednávek způsobuje...

Zavřít