17 – Jak sledovat zásilky z Aliexpress

4
7009


Objednali jste si zboží z Aliexpress a už se ho nemůžete dočkat? Nebo už čekáte příliš dlouho na svoji zásilku? Podívejte se, kde se Váš balíček nachází. Jak sledovat své zásilky si ukážeme ve videu a v tomto článku.

Zásilka byla odeslána

Jakmile prodejce odešle Vaši zásilku, tak dostanete email od Aliexpress se sledovacím číslem (Your order has been shipped). Od této doby Vám začíná běžet ochranná lhůta (Purchase Protection) a s tím i doba pro doručení, která je obvykle 39 nebo 60 dnů. Přesná hodina a den ukončení této doby pro doručení je také uvedena v e-mailu, ale musíme brát v potaz časový posun. Proto berte danou hodinu jako orientační. Skutečný čas se Vám odpočítává v objednávce, ten je nutné si hlídat.

Sledovani zasilek na Aliexpress

V e-mailu je také uvedeno, jak máte dále postupovat při očekávání Vaší zásilky.

1. Pokud jste spokojeni se zbožím, které jste obdrželi, pak potvrďte kliknutím na „Potvrdit doručení objednávky“ (Confirm Order Received)

2. Pokud jste své zboží neobdrželi nebo pokud nejste se zbožím spokojeni, klikněte na Otevření sporu (Open Dispute) předtím, než Vám vyprší ochranná lhůta (Purchase Protection). Po jejím uplynutí se objednávka automaticky ukončí.

3. Pokud chcete prodloužit ochrannou lhůtu, tak kontaktujte prodejce přes Request to extend Purchase Protection. Prodejce Vám musí toto prodloužení ochranné lhůty schválit.

Vezměte prosím na vědomí, že uplynutím ochranné lhůty bude Vaše objednávka ukončena a platba za zboží bude automaticky odeslána prodejci.


Kde najdu sledovací číslo zásilky

Ke sledovacímu číslu se dostanete takto:

 1. Otevřete si email z Aliexpress a kliknete na číslo Vaší objednávky a budete přesměrováni přímo do detailů objednávky. Sledovací číslo je v sekci Logistics Information.
 2. Jste přihlášení v Aliexpress, najdete si zboží, které Vás zajímá. Klikněte na View Detail a dostanete se opět do objednávky, kde si najdete sledovací číslo v Logistics Information.

Informace o zásilce (Logistics Information)

V sekci International Shipping Company je napsané, jakým typem dopravy byla zásilka odeslána. Sledovací číslo najdete pod Tracking Number. Informaci o tom, kde se nachází Vaše zásilka, se na stránkách dopravce zobrazí v 5.-7.den od odeslání zásilky. Pokud se informace nezobrazí ani 14.-tý den, můžete napsat prodejci zprávu, aby prověřil, zda se zásilka neztratila. Prodejce může zjistit, že se zásilka opravdu ztratila a zboží odešle znovu. Někdy Vám prodejce napíše, že poslal špatné sledovací číslo a pošle Vám nové. Jestliže se jedná o velmi malé zásilky, tak ty posílají bez sledovacího čísla. Může se jednat např. o prstýnky, náušnice, samolepky na nehty, přívěsky a obaly na mobil apod.

 

Podací (sledovací) číslo zásilky (např. DR1234567890C) se zpravidla skládá z:

img_606463ee46aa5

 • Prefixu – kódu druhu zásilky – většinou dvou písmen, např. DR – Balík Do ruky,
 • čísla zásilky – 9 nebo 10 číslic a
 • Suffixu – kódu, který většinou představuje typ podavatele, např. C, nebo ISO kód země původu, např. GB (Velká Británie a Severní Irsko).

Podací číslo zásilky z ciziny může mít i specifický formát země původu.

Na Aliexpress jste si našli sledovací číslo a nyní ho můžete vložit do formuláře pro sledování na stránkách dopravce. Jak zjistíte, kam číslo vložit? Klikněte na odkaz dopravce uvedeného v detailu, který je zvýrazněný modrým písmem. Otevře se Vám v novém okně formulář pro sledování zásilek. Někdy však prodejce dá správný odkaz do poznámky (Remarks). Přikládám ukázku sledování zásilky k tomuto dopravci. Dopravců v Číně je opravdu velké množství a může se Vám stát, že u  deseti objednávek budete mít několik různých dopravců.

 Jak sledovat zásilky z AliexpressLogistics infromation 2


Sledování zásilky přímo na Aliexpress

Sledovat zásilku můžeme jak na stránkách dopravce, tak se Vám detaily přepravy zobrazují přímo u objednávky na Aliexpress. Jen jsou zde někdy až s několikadenním časovým posunem. V Logistics Information – Details se Vám takto zobrazují informace o Vaší zásilce. Dokonce vidíte i číslo, které bylo přiděleno pro poštu v České republice.

Sledování zasilek na Aliexpress Logistics infromation 3

Sledování zásilky přes PoštaOnline

Zásilku můžete sledovat také přes web www.PostaOnline.cz, kde zadáte číslo své zásilky a získáte tyto informace. Do vyhledávače můžete zadat sledovací číslo původní od prodejce nebo číslo přidělené pro ČR. Pro lepší orientaci ještě vysvětlím některé termíny.

Vyměňovací pošta – pošta, která třídí zásilky ze zahraničí nebo zásilky, které budou zasílány do jiných zemí

SPU – servisní poštovní uzel je pošta, kde se třídí zásilky dle kraje a okresu

Sledovani zasilek na Aliexpress Logistics infromation 4


Seznam odkazů pro sledování zásilek

Ne všechny sledovací čísla, které od prodejce dostanete Vám půjdou jednoduše vyhledat. Tady je přehled odkazů, kde můžete sledovat své zásilky. Nuly nahrazují čísla a otazník písmeno.

R?0000000000CNwww.17track.net  Zásilka přijde do Vašich rukou jako doporučený balíček nebo doporučený dopis, na podpis jako potvrzení o doručení. Pokud v době doručování nejste doma, budete jej mít uložený na poště. Tyto doporučené zásilky Česká pošta přečíslovává na česká čísla – doporučený balíček na BA000000000VV, doporučený dopis na RR000000000VV. Podrobný popis jak vyhledávat přes tento web najdete ve videonávodu.

18000000000BJ (BJ-BeiJing, SH-ShangHai, HK-HongKong), YC000000000YW, PG000000000GN, 02000000000Yanwen track.yw56.com.cn nebo v případě nedostupnosti stránek lze použít i www.17track.net určením dopravce. Je to jeden z nejčastějších dopravců z Číny. Některé zásilky lze sledovat jen na území Číny a sledování končí odesláním do ČR, některé (začínající YC) dosledují i přílet do ČR. Zásilky jsou doručovány zhruba týden poté co se dostanou do ČR, jako obyčejná zásilka do schránky.

WD000000000CNwww.wedoexpress.com – obyčejná zásilka. Tento dopravce má výhodu, že u sledovaného zboží vidíte i fotku zboží před zabalením a náhled obálky s adresou.

WS000000000CNws-shipping.com/chain/search_shippinginfo.shtml Obyčejná zásilka do schránky.

Určitě si nainstalujte doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar, který Vám usnadní nakupování na Aliexpress. Více si můžete přečíst v článku 39. Historie a srovnávač cen na Aliexpress.

Při nakupování na Aliexpress nezapomínejte na zásady pro správný výběr prodejců.  Své zkušenosti nebo otázky můžete psát také do komentáře pod článek. Věděli jste, že je zde pro Vás připravená diskuze a recenze zboží na www.AliRecenze.cz? Můžete se zeptat na cokoliv, co se týká nakupování věcí v Číně nebo napsat vlastní recenzi na zboží z Aliexpress.

A jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

Databáze odpovědí Aliexpress

4 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, zajímalo by mě kde najdu váhu zásilky kterou bude třeba udávat do e-celního odbavení a co dělat když je sloučená zásilka, co to znamená pro elek. celní odbavení po 1.7. ? Děkuji moc za odpověď .

 2. Dobrý den chtěl jsem se zeptat když mám zásilku označenou z aliexpressu CZ ……a už je v zemi určení což je ČR proč není zadané číslo dohledatelné ve vyhledávání zásilek České pošty vždy mě to napíše zásilka nenalezeno není toto číslo není v evidenci Děkuji za odpověď.

  • Mám stejný problém, nikde jsem to nedohledal.
   Volal jsem na ČP /mají tam jen jedno číslo/ asi tak týden, než jsem se dovolal a rekli mi ži nic neví, že se to přečísluje na CZ…. ale kde to sledovat ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno