06 – Jak jednoduše filtrovat zboží na Aliexpress

0
1950


Dnes se seznámíme s tím, jak jednoduše nakupovat na Aliexpress pomocí vyhledávání produktů – filtrování. Zkusíme si třeba vyhledat dámské šaty. Zadáme si kritéria, která nám pomohou vybrat šaty nejlepší právě pro nás. Nejdříve zaškrtneme jedno z nejdůležitějších kritérií a to je Free shipping, tedy doprava zdarma. Ještě si zkontrolujte, že se zobrazuje doprava zdarma do České republiky. Obvykle se zobrazuje podle Vaší registrace i Vaší země, ale pokud chcete doručit do jiné země, tak můžete změnit ve filtračním panelu.

Filtr na hodnocení produktu, množství a slevy

Další filtr, podle kterého můžete vyhledávat je Top-Rated. Při jeho vybrání se budou zobrazovat pouze produkty, které mají nejlepší hodnocení.

Užitečný je také filtr 1 PieceOnly, který zobrazí zboží prodávané po 1 kuse. Některé zboží je totiž prodávané po balíčcích,  ve kterých je více kusů. Např. spodní prádlo po 6-ti kusech nebo 2 kusy triček nebo také velkoobchodní balení 100 ks čepic, plato prstenů apod.

Tlačítkem Sale Items si zobrazíte zboží, které je právě teď ve slevě.

aliexpress Jak filtrovat zbozi na Aliexpress 1

Filtr na prodejce online/offline

Dříve byla na Aliexpress možnost zaškrtnout tlačítko Seller online a zobrazilo se Vám zboží, kde byl prodejce právě online. Mohli jste se tak ihned zeptat na bližší informace týkající se zboží, balení či dopravy. V současné době se u zboží zobrazuje taková malá hlavička, která značí přítomnost či nepřítomnost prodejce. U prodejce, který je právě online se zobrazuje oranžová hlavička s nabídkou chatování, a ten který není online je hlavička šedá a odkazuje na zanechání zprávy pro prodejce. Až se prodejce přihlásí, tak si ji přečte a odpoví.

aliexpress Filtrovani a prodejce na Aliexpress

Důležitým políčkem je vyhledávání podle zadaných slov nebo vyloučením slov. U šatů si tam můžete zadat například, že chcete hledat květované šaty a vyloučit zboží, které je bez rukávů. Zobrazí se tak pouze šaty s květovaným potiskem s krátkým nebo dlouhým rukávem. Samozřejmě vše záleží na prodejcích, jak zboží popsali, takže filtr není 100%.

Cenový filtr

U vybíraných šatů si také můžete určit cenu, v jakém cenovém limitu chcete hledat. Když tedy budete hledat večerní šaty, tak se nedá předpokládat, že budou za 5 dolarů, proto si určíte jako limit hledání od 5ti dolarů a zadáte hranici, kolik jste ochotni do šatů investovat. Určení dolní hranice je užitečné v tom, že si takto odfiltrujete spoustu méně kvalitních šatů určených pro jiné příležitosti, např. plážové šaty.

Množství

Dalším filtrem s hodnotami od-do je množství (Quantity), kde si můžete určit kolik zboží má být v balení. V případě, že máme zatržený filtr pouze jeden kus, nemusíme do okének pro množství nic zapisovat. Pozor: ne vždy platí, že nejvýhodnější jsou větší balení.

aliexpress Filtrovani zbozi na Aliexpress 2

Co dále můžete filtrovat?

V třetím řádku filtrů jsou možnosti řazení zboží, vybrat si můžete pouze jednu možnost seřazení. První je tlačítko Best Match, které znamená, že vyhledávání probíhá podle nejlepší shody s hledaným zbožím. Hned vedle si můžete zboží seřadit podle množství objednávek  Orders ), kde hned vidíte, které šaty jsou na Aliexpress nejprodávanější.

Další řazení je Newest, tzn. podle nejnovějších produktů. Filter Seller rating Vám seřadí zboží podle toho, jak jsou hodnocení prodejci.  Poslední řazení je dle Price -ceny, kdy si můžete seřadit zboží od nejlevnějšího po nejdražší a obráceně. Toto řazení však moc nepoužívám, protože po seřazení dle ceny se zobrazí méně zboží, než před seřazením. Aliexpress také upozorňuje, že některé zboží vynechal, ale pokud chcete, klikněte na konci řádku a zobrazí se všechno zboží. Ani po kliknutí se však nezobrazí všechno zboží, které bylo zobrazováno před seřazováním.

Na třetím řádku si vedle možností řazení můžete vybrat i měnu, ve které chcete nakupovat. Hned vedle je nastavení na zobrazení ceny pouze za 1 kus (Show price per piece). To je výhodné při nákupu zboží, které je prodáváno po balíčcích s různým počtem kusů a potřebujete vybrat, které bude pro Vás nejvýhodnější. Příkladem tak mohou být např. pleťové masky, které prodejci nabízí v balíčku po 2 – 5 – 10 nebo více kusech.

Zobrazení zboží na stránce

První možností si můžete vybrat, jestli se Vám zboží bude zobrazovat na řádcích a kde uvidíte cenu zboží a dopravy, jméno a hodnocení prodejce, počty objednávek a hodnocení zboží a informace o prodejci, zda je online.Druhou možností je zobrazení vedle sebe, kde vidíte jen cenu zboží a dopravy a další detaily se zobrazí až po najetí myší na text či foto zboží. Oba způsoby zobrazení mají své výhody, takže je lepší vyzkoušet obojí a poté se rozhodnout, který způsob Vám bude více vyhovovat.

Další možnosti jak filtrovat

Nyní jsme tedy odfiltrovali potrebné zboží a Aliexpress nám nalezl přes 600 nabídek šatů. Nyní ještě můžeme dále filtrovat podle kategorií v levém menu. Zde si můžete u šatů vybrat materiál, typ výstřihu, délku rukávů či šatů, styl, potisk, barvu, velikost. Jak vidíte, možností na filtrování je opravdu hodně, ale není vhodné použít všechny filtry, protože se Vám tak mohou odfiltrovat i šaty, o které byste měli zájem. Vždy proto počítejte s tím, že prodejci ne vždy správně zboží zařadí do správné kategorie. Takže když si tak např. vyberete, že chcete zobrazit jen a pouze zelené šaty, stane se, že se Vám zobrazí sem tam i šaty jiných barev. A stejně také zelené šaty mohou být zařazeny do jiné barevné kategorie, než je zelená. Vybírejte jen filtry, které jsou pro Vás zásadní, např. délka šatů. Pokud budete chtít případné nastavené filtry zrušit, klikněte jen na křížek u vybraného filtru a filtr aplikovaný na zboží se tak zruší.

Aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1000 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

 

Databáze odpovědí Aliexpress

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno