48. Objednávka z Aliexpress pořád nedorazila. Co mám dělat?

1
5393
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (1 040 hlasů, průměr: 4,96 z 5)
Loading...

Blíží se konec ochranné lhůty a objednávka Vám stále nedorazila?

Připravili jsme pro Vás krátký návod, co dělat v takovém případě.

 

1. Sledujte svoji zásilku

Podívejte se, kde se Vaše zásilka nachází. Můžete to udělat přes tlačítko Track order, které vidíte na obrázku nebo pomocí sledovacího čísla od prodejce. O sledování zásilek se dočtete více v našem návodu Jak sledovat zásilky z Aliexpress. Pokud zjistíte, že je sledovací číslo neplatné, tak to může být i tím, že dopravní společnost potřebuje 3 – 7 dní na aktualizaci stavu přepravy. To by se však mělo stávat pouze na začátku objednací doby. Každopádně můžete kontaktovat prodejce pro získání více informací o zásilce.

Objednavka z Aliexpress nedorazila nakupovani v cine

 

2. Kontaktujte prodejce

U objednávky vidíte další tlačítko se žlutou obálkou, a to je Contact Seller. Pokud na objednávku spěcháte nebo se bojíte, že Vám vyprší ochranná lhůta, tak kontaktujte prodejce. Zeptejte se ho na stav Vaší objednávky. Prodejce Vám může například prodloužit ochrannou lhůtu.

★ Věděli jste, že…?
Aliexpress přidal do nových pravidel, že spor můžete otevřít ještě 15 dní po skončení ochranné lhůty. Takže, i když si zapomenete prodloužit ochrannou lhůtu, tak pořád můžete otevřít spor. 

3. Otevřete spor

Otevřete spor (Open Dispute) v případě, že:

a) prodejce s Vámi nekomunikuje a Vy vidíte, že se objednávka nehýbe

b) blíží se konec ochranné lhůty

Když otevřete spor, tak budete chránění a nepřijdete o své peníze. A pokud během doby, než se reklamace vyřídí Vaše objednávka dorazí, tak spor můžete zrušit. Určitě doporučujeme přiznat, že Vám zásilka dorazila. Aliexpress v systému vidí, že jste si objednávku převzali. Nefér chováním riskujete trvalé zrušení účtu na Aliexpress.

4. Řešte vše přes Aliexpress

Někdy se může stát, že Vám prodejce nabídne vrácení peněz na PayPal účet a žádá Vás, ať zrušíte spor. V žádném případě Vám tuto variantu nedoporučujeme. Protože jakmile zrušíte spor, tak už na prodejce nemáte žádnou páku a jde to mimo Aliexpress. Pokud tedy chcete mít jistotu, že Vám budou peníze vráceny, tak veškeré reklamace řešte přes Aliexpress a postupujte dle našich návodů.

 

Určitě si nainstalujte doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar, který Vám usnadní nakupování na Aliexpress. Více si můžete přečíst v článku 39. Historie a srovnávač cen na Aliexpress.

Při nakupování na Aliexpress nezapomínejte na zásady pro správný výběr prodejců.  Své zkušenosti nebo otázky můžete psát také do komentáře pod článek. Věděli jste, že je zde pro Vás připravená diskuze a recenze zboží na www.AliRecenze.cz? Můžete se  zeptat na cokoliv, co se týká nakupování věcí v Číně nebo napsat vlastní recenzi na zboží z Aliexpress.

A jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

 

1 komentář

  1. Dobrý den,
    mám několik objednávek, kdy zboží nedošlo a byla schválena refundace, Prodejce odsouhlasil refundaci, ale peníze mi vráceny na účet nebyly. Prodejce tvrdí, že je vše vyřízeno-hotovo. Už se bojím nakupovat, neboť často s prodejcem není domluva a pořád dokola si tvrdí své.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno