48. Objednávka z Aliexpress pořád nedorazila. Co mám dělat?

Autor: Český Aliexpress
Neděle, 12 Srpen, 2018

Komentáře: přidej komentář.

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdičky (Hlasů: 1 036 , Průměr: 4,97)

Blíží se konec ochranné lhůty a objednávka Vám stále nedorazila?

Připravili jsme pro Vás krátký návod, co dělat v takovém případě.

 

1. Sledujte svoji zásilku

Podívejte se, kde se Vaše zásilka nachází. Můžete to udělat přes tlačítko Track order, které vidíte na obrázku nebo pomocí sledovacího čísla od prodejce. O sledování zásilek se dočtete více v našem návodu Jak sledovat zásilky z Aliexpress. Pokud zjistíte, že je sledovací číslo neplatné, tak to může být i tím, že dopravní společnost potřebuje 3 – 7 dní na aktualizaci stavu přepravy. To by se však mělo stávat pouze na začátku objednací doby. Každopádně můžete kontaktovat prodejce pro získání více informací o zásilce.

Objednavka z Aliexpress nedorazila nakupovani v cine

 

2. Kontaktujte prodejce

U objednávky vidíte další tlačítko se žlutou obálkou, a to je Contact Seller. Pokud na objednávku spěcháte nebo se bojíte, že Vám vyprší ochranná lhůta, tak kontaktujte prodejce. Zeptejte se ho na stav Vaší objednávky. Prodejce Vám může například prodloužit ochrannou lhůtu.

★ Věděli jste, že…?
Aliexpress přidal do nových pravidel, že spor můžete otevřít ještě 15 dní po skončení ochranné lhůty. Takže, i když si zapomenete prodloužit ochrannou lhůtu, tak pořád můžete otevřít spor. 

3. Otevřete spor

Otevřete spor (Open Dispute) v případě, že:

a) prodejce s Vámi nekomunikuje a Vy vidíte, že se objednávka nehýbe

b) blíží se konec ochranné lhůty

Když otevřete spor, tak budete chránění a nepřijdete o své peníze. A pokud během doby, než se reklamace vyřídí Vaše objednávka dorazí, tak spor můžete zrušit. Určitě doporučujeme přiznat, že Vám zásilka dorazila. Aliexpress v systému vidí, že jste si objednávku převzali. Nefér chováním riskujete trvalé zrušení účtu na Aliexpress.

4. Řešte vše přes Aliexpress

Někdy se může stát, že Vám prodejce nabídne vrácení peněz na PayPal účet a žádá Vás, ať zrušíte spor. V žádném případě Vám tuto variantu nedoporučujeme. Protože jakmile zrušíte spor, tak už na prodejce nemáte žádnou páku a jde to mimo Aliexpress. Pokud tedy chcete mít jistotu, že Vám budou peníze vráceny, tak veškeré reklamace řešte přes Aliexpress a postupujte dle našich návodů.

 

Určitě si nainstalujte doplněk do prohlížeče Aliexpress Superstar, který Vám usnadní nakupování na Aliexpress. Více si můžete přečíst v článku 39. Historie a srovnávač cen na Aliexpress.

Při nakupování na Aliexpress nezapomínejte na zásady pro správný výběr prodejců.  Své zkušenosti nebo otázky můžete psát také do komentáře pod článek. Věděli jste, že je zde pro Vás připravená diskuze a recenze zboží na www.AliRecenze.cz? Můžete zeptat na cokoliv, co se týká nakupování věcí v Číně nebo napsat vlastní recenzi na zboží z Aliexpress.

 


alisuperstar-logo

POZOR: Bez této pomůcky raději na Aliexpress nenakupujte! Co všechno pomůcka umí?

1. Srovnává ceny produktů

2. Zobrazí cenovou historii produktů

3. Přepočítá ceny na české koruny - Kč

4. Ověří důvěryhodnost prodejce

5. Vyhledává podle obrázků

6. Odkazy na značkové zboží

7. Hlída Vám ochrannou lhůtu

Více informací najdete na www.AliSuperstar.cz a taky v našem podrobném článku , kde vysvětlujeme, co všechno doplněk umí a jak ho používat.

Přidat do prohlížeče CHROME

Přidat do prohlížeče OPERA

Přidat do prohlížeče MOZILLAZapojit se do diskuze

Český Aliexpress a nákupy z Číny? Naše návody v češtině Vám pomůžou s nákupy na Aliexpress. Kvalitní články a naše recenze vybírají ty nejlepší obchody na Aliexpress.

Český Aliexpress - Ali v češtině

Více:
Aliexpress-Najlepsi prodejci Barva
Nejlepší prodejci na Aliexpress ♛♛♛♛♛

Vzpomínáte, jak jsme pro Vás připravili článek, jak vyhledat značkové zboží na Aliexpress? Víte, že se Vám snažíme nakupování na...

Zavřít