35 – Co znamenají různé stavy objednávek na Aliexpress.com

2
4320

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (2 370 hlasů, průměr: 5,00 z 5)

Loading...

Nakupování na Aliexpress je doslova hračka. Stačí když se řídíte našimi návody a rozumíte všem pojmům, které Aliexpress používá. Každá objednávka na Aliexpress prochází určitým stavem. V tomto návodu si řekneme, co různé stavy znamenají. Začneme v pořadí od samotného objednání až po potvrzení přijetí zásilky.

Stavy objednávek na Aliexpress

Popis stavu objednávky najdete přímo v My Aliexpress a to tak, že se vyberete možnost My Orders. Nebo také v emailech, které Vám zašle Aliexpress při změně stavu objednávky. Teď se podrobněji podíváme na jednotlivé stavy objednávek, které se Vám v Order Status mohou objevit.

1.  Awaiting Payment = Aliexpress očekává zaplacení zboží

Tento stav objednávky znamená, že jste objednávku ještě nezaplatili. Kliknutím na Pay Now objednávku zaplatíte. Může se stát, že i když jste objednávku již platili, stále vidíte tento stav. Zkontrolujte si Váš bankovní účet, zda Vám platba kartou proběhla v pořádku a je v nezaúčtovaných transakcích.

awaiting-payment-aliexpress

2. Payment being verified = ověřování platby

Tento stav se vám objeví po každé zaplacené objednávce. Znamená to, že Vaše platba je ověřována. Aliexpress platbu ověřuje do 24 hodin, ale většinou je ověřena dříve. S ověřováním platby nebývá žádný problém. V tomto stavu je možné ještě objednávku zrušit bez souhlasu prodejce.

payment-beeing-verified-aliexpress

3. Awaiting shipment = čekání na odeslání

Pokud je platba ověřena, přechází do stavu Awaiting shipment a čeká na odeslání. Ve spodní části objednávky běží čas, do kdy musí prodejce objednávku odeslat. Pokud ji neodešle do tohoto termínu, objednávka se automaticky uzavře a Vám se vrací peníze na účet. O vrácení peněz nemusíte žádat. Vše se děje automaticky pres Aliexpress. Lhůtu pro odeslání můžete prodejci prodloužit pomocí tlačítka na Extend processing time. V tomto stavu je možné objednávku také zrušit, avšak se zrušením již musí souhlasit i prodejce.

Prodloužení ochranné lhůty

awaiting-shipment-aliexpress

4. Awaiting delivery = Zboží bylo odeslán a čeká se na doručení

Jakmile prodejce zásilku odešle, přeskočí objednávka do stavu Awaiting delivery – čeká na doručení. Opět po rozkliknutí objednávky vidíte v horní polovině stránky lhůtu, do kdy vám běží ochranná lhůta. Lhůtu lze se souhlasem prodejce prodloužit. To můžete udělat sami, nebo o to požádat prodejce. Odkaz na prodloužení doby naleznete v detailu objednávky v bodě 3 – Extend Purchase Protection. V tomto stavu se již nedá objednávka zrušit.

Více v tomto článku   Zrušení objednávky

awaiting-delivery-on-aliexpress

5. Finished nebo Fund processing = ukončena objednávka

Tento stav objednávky se vytvoří po doručení zboží a po kliknutí na tlačítko Confirm Goods Received nebe automaticky po vypršení lhůty. Zkontrolujete jestli zboží obsahuje všechny díly a odpovídá kvalitě. Až potom potvrďte přijetí. Objednávka se tedy uzavře a přeskočí do stavu Finished, popř. Fund processing. Fund processing znamená, že Aliexpress uvolní peníze prodejci za jeho zboží. Pro Vás je tato informace nepodstatná. Důležité je, že do 15. dne po potvrzení přijetí můžeme otevřít spor. Nesmíte ale po přijetí hned vyplnit hodnocení prodejce a zboží (Leave Feedback). Pokud jsme nestihli potvrdit přijetí zboží, objeví se hláška – Confirmation Time out. Ničemu to ale nevadí.

confirmation-time-out-finished-aliexpress

6. Pozor na dalšie stavy objednávok

A. Frozen order  ( Suspicious Order )

Objednávku zastavil přímo Aliexpress. Následně objednávka přejde do stavu Frozen Order = zmrazená objednávka. Značí, že je Aliexpress prodejce něčím podezřelý a v 99% případů je objednávka zrušena. Kupujícímu jsou peníze automaticky vráceny zpět na účet.

suspiciour-order-frozen-order-finished-aliexpress

B. Cancel order / Closed

Tento stav se objeví, když objednávku zrušíte. Peníze jsou vám opět vráceny na účet do několika dnů.

order-canceled-finished-aliexpress

C. Dispute finished 

Stav objednávky po uzavřeném sporu. Následuje vrácení peněz na stejný účet, ze kterého byla objednávka placena.

dispute-finished-your-refund-in-progress-aliexpress

Určitě se podívejte na článek  Jak sledovat zásilky

A aby pro Vás bylo nakupování na Aliexpress, co nejjednodušší, tak doporučujeme stránky www.AliRecenze.cz. Můžete tam přidávat recenze na zboží zakoupené na Aliexpress. Už teď tam najdete přes 1700 recenzí od ostatních nakupujících. Dále je zde pro Vás připravená rozsáhlá diskuze o Aliexpress. Nemusíte se bát na cokoliv zeptat 🙂 Pokud hledáte ověřené prodávající a produkty, tak ty najdete v sekci produkty na www.CeskyAli.cz. Pro další super tipy a vychytávky o nakupování na Aliexpress se přidejte na FB stránku Aliexpress – Realne fotky & InspirationA jestli Vám nesedla velikost objednaného oblečení nebo jste si jen objednali větší balení doplňků do domu, tak je prodejte v Aliexpress BAZARU na stránce www.AliManiacky.cz.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Objednala jsem zboží a sledovala co se s ním děje. Bohužel nyní mi hlásí The consignment has been sent back in the country of origin. ( 2018-12-07 00:00 GMT-7 ). To znamená, že ho nedostanu a tudíž mám otevřít reklamaci?

  2. Dobrý den,

    chtěl jsem se zeptat. Při mé první objednávce mi po stavu objednávky >> „【Czech Republic】 The customs clearance is completed. “ skočil tento status „【Czech Republic】 Delivery failed.【 Reason: 】 “

    Jak jsem psal jsem na Ali záčátečník a nevím co dál :-/

    Děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno